Jump to content

Golful meu Young


fanta

Postare recomandată

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fanta

    87

  • Circoloco

    40

  • kalu

    17

  • rex

    14

Top Posters In This Topic

Eu zic sa vopsesti spitele... ai faruri negre, stopuri negre... trebuie cumva si pe lateral sa fie continuat negrul...

Si oricum, masina plange dupa suspensie, altfel arata ciudat roata de pe fata asa iesita in afara... foarte bine ca ai investit si in asa ceva... in primavara va fi de show masina :somnmare:

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu

Arata bine si asa, dar la cat ai pus accentul pe alternanta alb-negru, eu zic sa nu te opresti acum. Asadar, votul meu este pentru jante vopsite.

Iar suspensia va trebui sa destul de tare la ce offset si latime au jantele (noroc ca ai cauciucurile sensibil mai inguste decat ar cere janta). Daca acum iti atinge, cu masina coborata va trebui sa compensezi prin intarirea suspensiei destul de serios ca sa nu se agraveze problema cu atinsul.

Bafta!

Link către comentariu

Hmm, faine roti, dar iti mai zic un dezavantaj: NU ai de loc protectie pe jante, mai ales pe fata din cauza latimii cauciucurilor :D

La un viraj mai in forta, o sa cam scoti scantei, daca incepe sa-ti atinga buza jantei, asfaltu'...

Oricum sa le stapanesti sanatos si fara incidente majore la ele :(

P.S.: Sa te astepti sa vizitezi mai des alterierele de roluit jante :offtopic:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Revin dupa o lunga perioada de timp cu bucuria de a va prezenta noua suspensie reglabila pe inaltime si duritate si cu intamplarea mai putin fericita de a sparge una din jante si pe aceasta cale fac apel la toata lumea pentru a reusi sa gasesc o astfel de janta ca e pacat , acum ca are si suspensia asta , sa ramana asa. Janta are urmatoarele denumiri : Breyton Avalanche , Projektzwo P2 sau ATP 5 Razze si as avea nevoie de una sau doua (ca sa am si rezerva) pe 19 toli , latime J9 , ET 35 cu 5x112. Apelez la voi in ideea ca , poate aveti prieteni in afara tarii , poate unii dintre voi fac drumuri in afara sau poate unii cunosc site-uri care ar putea avea asa ceva si poate am noroc sa gasesc pentru ca in Romania am tot incercat insa fara niciun rezultat pana acum. Multumesc frumos.

p3230009.th.jpg p3230002.th.jpg

p3230003.th.jpg p3230013.th.jpg

Link către comentariu

Doamne cat de bine ii sta :Driver: Eram sigur. Abia astept sa o vad de Pasti :rolleyes:. Ai grija la gropi ca acum cu noua suspensie se dubleaza sansele de a mai pati ceva (Doamne fereste). Drumuri bune. Ma bucur mult pentru tine, sincer :D

Link către comentariu

Arata frumos, parerea mea, sunt cam mari jantele pe 19 pentru motorasul ce il ai pe masina :)

Link către comentariu

cat de bine ii statea cu jantele astea... :) nasol incident! cum de ai reusit sa o spargi in halul asta?

Link către comentariu

La cum il stiu pe Marian puterea nu-l deranjeaza si este strict un proiect vizual (estetic) :). Acum na, cine nu-si doreste o masina puternica...

Link către comentariu

@ Circoloco

Multumesc frumos. Sigur o sa ne vedem de Pasti si poate o sa le facem si o sedinta foto...ce zici ? :soare:

@ Zabin

Multumesc frumos pentru apreciere. Dupa cum spunea si Razvan (Circoloco) si dupa cum am mai spus-o si eu in titlul topicului este strict vorba de tuning vizual.

@ Paul_VW

Bine zis "ii statea". Eee...si acum ii sta bine...dar numai in trei :blah: . Cum am reusit s-o sparg in halul ala ? Intr-o groapa nenorocita. Ideea e ca nu avea cum sa se sparga in halul asta de la nenorocita aia de groapa. Presupun ca anvelopa a intrat in ea si buza a "agatat" marginea ei ca altfel nu-mi explic cum s-a putut sparge asa rau mai ales ca anvelopa nu a patit absolut nimic.

@ octavia 4ever

Multumesc frumos colegu.

Link către comentariu

Felicitari pentru suspensie, arata foarte bine masina acum.

Imi pare rau pentru incidentul cu janta. Asa se intampla la jantele cu buza lata, sunt foarte sensibile in zona aceea.

Nu poti sa comanzi doar o janta? Am vazut magazine care aduc ATP, poti incerca la ei sa comanzi.

Spor la modificari si succes in gasirea jantei.

Link către comentariu

Salutare. Multumesc frumos pentru apreciere. Cred ca se poate comanda si o singura janta insa in momentul de fata , sincer , as lua si 4 numai sa gasesc asa ceva pentru ca imi place foarte , foarte mult modelul asta si nu as vrea sa renunt la el. Am gasit si eu vreo 3 magazine online din Ro care au modelul asta insa la doua din ele , cand am sunat , mi s-a spus ca ATP a dat faliment acum un an si ca ei mai au pe stoc doar dimensiuni mici. Sincer , ma zbat de aproape doua saptamani sa gasesc modelul asta insa pana acum niciun rezultat. Le-am gasit in Anglia pe http://www.porscheshop.co.uk/acatalog/pors...rim_wheels.html (si nu vreau sa se considere reclama) sub denumirea Avalanche insa nu au raspuns la niciun mail.

Link către comentariu

Daca tot esti dispus sa cumperi 4 jante si nu vei reusi sa gasesti una la fel te-as sfatui sa incerci alt model. Ai putea sa pui unele cu aspect mai "sportiv", cu un ET in jur de 45 si sa cobori masina mai mult. Sunt frumoase si astea dar jantele cu buza lata dau foarte bine pe masini mai vechi.

Ce ti-am scris aici este o parere strict personala, stiu ca gusturile nu se discuta. :rolleyes:

Bafta!

Link către comentariu

Fac inca un apel , de data asta catre membrii din Suceava pe care ii rog frumos (daca citeste vreunul acest topic sau daca stie careva care citeste acest topic vreun membru de acolo) sa se intereseze la adresa : Strada Zimbrului nr.2A (SC Firma SRL) daca au pe stoc jante ATP 5 RAZZE pentru ca pe site-ul lor am gasit asa ceva si pe dimensiunile care imi trebuie mie insa nu-mi raspunde nimeni la numarul de telefon de la contact. Va multumesc frumos.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Revin bucuros sa va spun ca in sfarsit am gasit janta mult cautata. Pot spune ca am avut noroc cu caru' pentru ca am gasit-o dupa foarte multe ore petrecute in fata calculatorului si ca sa fie si mai si ... era o singura bucata pe stoc ... pe un site din Germania. Intr-o ora eram deja la banca sa transfer banii ;) . Ar trebui ca pana la sfarsitul saptamanii sa fie in posesia mea. :D

atp.jpg

... si inca o poza ... asa ca sa-mi aduc aminte cum va arata saptamana viitoare ca acum rulam cu cele stoc pe 16' :Driver:

p3230012.jpg

... si ... inca o achizitie care urmeaza sa ajunga la mine peste doua zile pentru ca acum trei zile am avut un mic incident fiind acrosat in partea dreapta spate de catre un alt participant la trafic care nu s-a asigurat la schimbarea benzii de mers si nici nu a vrut sa-si recunoasca vina declarand la politie ca eu i-am "taiat fata". In fine ... incidentul s-a rezolvat dat fiind faptul ca urmele de vopsea aratau clar cine e de vina dupa spusele politistului constatator care a si intocmit procesul verbal in defavoarea acelui "sofer". In concluzie ... ca sa evit astfel de pierderi de timp pe la politie m-am hotarat sa achizitionez aceasta camera.

44187198.png

CARPA-120 este un echipament inteligent destinat inregistrarii video a traseului parcurs de autovehiculul pe care este montat, precum si a comportamentului soferului si pasagerilor. Alaturi de imagini se memoreaza date GPS privind pozitionarea vehiculului (latitudine, longitudine, altitudine) si date privind acceleratia provenind de la G-senzorul performant integrat.

Evenimentele rutiere reprezinta un risc permanent pentru orice conducator auto, profesionist sau amator. In aceste conditii, CARPA-120 este un echipament destinat reducerii riscului de accident si riscurilor asociate, prin scaderea timpului necesar realizarii investigatiei politienesti in cazul unui eveniment rutier, cunoasterea exacta a circumstantelor de producere a acestuia si, poate cel mai important, monitorizarea permanenta a stilului de sofat, incurajnd astfel prudenta si responsabilitatea in conducerea autovehiculului.Dotat cu doua camere video color, cu o rezolutie de 1.3 megapixeli, senzor GPS performant si accelerometru (G-senzor) pentru detectarea chiar si a celor mai mici socuri, echipamentul este unul dintre cele mai avansate produse din punct de vedere tehnic, dar si al aplicatiilor practice. Mesajele vocale de confirmare ghideaza utilizatorul pe tot parcursul functionarii dispozitivului. Fisierele sunt stocate direct pe un SD Card, inclus in pachet, ulterior putand fi vizualizate pe calculator, pentru evaluarea stilului de sofat sau pentru studierea unui eventual eveniment rutier.

carpab.jpg

Principalele caracteristici ale software-ului B1

Modificat de fanta
Link către comentariu

Foarte tare. Si am asa ceva (Janus V2) si sunt foarte multumit.

Oricum, vezi ca in caz de proces aceste inregistrari sunt inutile. Nu se admit in instanta.

Modificat de rex
Link către comentariu

Sa-l stapanesti sanatos ;). Bine ca ai rezolvat-o cu janta :Driver:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

frumoasa intr-adevar. cand te apuci de haion? nu ar strica sa vedem un filmulet in care golfuletul ne arata singur porbagajul.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!