Jump to content

Tuning Octavia II


gabriel
 Share

Postare recomandată

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    44

  • Georgik

    10

  • rzw75

    9

  • pro_niger

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

sincer...cam multa munca pentru un asa mic "efect"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult baieti, am vrut ca octi a mea sa iasa putin mai in evidenta decat celelalte :icon_cool: Eu sunt multumit de cum a iesit, si ziua se vede chiar fain. Merge bine in combinatie cu negru magic. Cam atat cu tunningul pentru mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un atelier/service de tuning sau unde pot monta alarma in ploiesti stie cineva ? multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am si eu cateva interbari:

1. M-ar interesa sa cumpar un cap de toba de RS pentru O2. Din cate am inteles pentru a fi montat trebuie sa tai putin din toba. Daca nu fac aceasta operatiune la vreun dealer skoda pierd garantia?

2. Pentru a monta capul de toba trebuie sa tai din bara vreo portiune? (1.9TDI - 2 tevi)

3. Capul de toba pe care il au ei in brosura din ce material este? Rugineste? :-?

Multumesc anticipat!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Andrey, intr-adevar trebuie taiate ambele tevi de evacuare, astfel ca dupa ce vei pune ornamentul, gurile de evacuare vor avea pozitie paralela cu drumul si nu in orientate in jos ca acum. Operatia se face in service si fiind cromate nu ruginesc dar, se vor innegri de la fumul de esapament asa ca mereu va trebui sa le stergi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Operatia se face in service...

sau o poti face chiar tu! Nu pierzi nicio garantie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru informatii. Am vazut ca nu ati zis nimic de bara.. sa inteleg ca nu e nici o problema? Incape pe bara stock?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca cautai gaseai topic si cu montaj si cu tot dar e greu sa cauti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabriel, colegul nostru e nou pe forum asa ca nu trebuie sa-l luam asa "tare"...mai ales ca e si ziua lui :)

Bara nu se taie...dat fiind ca ai deja cu 2 tevi...daca era cu o teava (gen 1.6 mpi) bara are un predecupaj care il dai jos si gata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc.. :lol:

Acum m-am lamurit.. :Driver:

Voi reveni cu poze dupa ce vine masina si voi face modificarea.. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut ocazia sa vad si eu indivizi care si-au tunat octaviile... Aiurea... Si-au batut joc de ele. La noi inca nu se practica cu profesionalism acest lucru ci dintr-o masina cu bun gust devine o masina oribila. Isi modifica grilajul din fata de zici ca ai luat-o de la cimitirul de masini, o vopsea de parca a fost implicata intr-un incendiu si jante cat roata la trasura, sa fim seriosi. Umblau in motor, chipurile sa ii mareasca puterea si se vaitau ca le curge uleiul :) Deci pt mine tunatul acestei masini nu consta decat in adaugiri de piese ornamentale, dar sa fie cu bun gust si bun simt. Cand deja se exagereaza incepe sa semene a caricatura, sincer. Nu trebuie sa se supere nimeni, dar Octavia 2 este o masina careia nu prea ai ce pune pe ea pt ca este foarte reusita, placuta si eleganta asa cum e ea din fabrica. :icon_thumleft:

Modificat de neutronik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. As vrea sa stiu daca a comandat cineva ceva de la Milotec (direct de la ei si nu la dealer in Ro.): cea mai eficienta modalitate de comanda, costuri de livrare, modalitati de plata. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vei incerca sa comanzi direct de la Milotec, te vor indruma catre dealerii lor din Romania, asa ca incearca direct la unul din ei.

DXX Blue Line http://www.skodatuning.ro/ext_browse.php?id_model=15 sau,

Car Style http://www.carstylegroup.ro/romana/produse/tuning-skoda

Pe site-ul celor de la DXX, la categoria clienti poti vedea si masini care au deja montate elemente de la Milotec, sau Autostyl http://www.skodatuning.ro/clienti.php?page...418ece3631a07e0

Bafta

Modificat de xxnelu
Te rog sa nu mai dai QUOTE/REPLY la mesajul anterior. Foloseste Add Reply.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Si-a vopsit cineva bandourile laterale si cele din bare in cularea masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu te-as sfatui pt ca odata date jos nu mai stau la fel lipite , standard au o banda dublu adeziva pe ele subtire, daca le dai jos trebuie sa pui alta si vor sta un pic mai departate sau poate vor sta si atarnate(cum erau la mine pana sa le fac eu acasa din nou ) daca nu se lipeste bine (vorbesc de cele de pe usi ca celelalte sper sa stea bine )

Ce culoare are masina poate e de gasit o poza cu cineva care a facut ?

Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a vopsit cineva bandourile laterale si cele din bare in cularea masinii?

Salut,ti-a raspuns cineva?Vreau sa fac si eu aceasta operatiune.

Am vazut o Skoda 2 din spate,pe la gara de nord,cateva secunde,sigur nu era RS...avea bara spate alba alba.

"am tras" dupa el,dar l-am pierdut...i-a tras omu niste pedale.... as fi foarte bucuros daca s-ar recunoaste omu cu bijuteria alba din zona Gara de Nord sa puna poze cu cea mai frumoasa skoda alba din Bucuresti(parerea mea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!