Jump to content

Tuning Octavia II


gabriel
 Share

Postare recomandată

Am vazut pe SuperSkoda.com doua modele de faruri la preturi acceptabile..un model "devil eyes" si unul cum are Gabriel pe Skoda lui,cu fundal negru. Voi pe care l-ati alege? Cele cu devil sunt 300E acolo,cele pe negru simple 200E. Stiti cumva daca ma hotarasc cum le comand si cat ma va costa? Multumesc

Atasez foto.

post-20287-1268763925_thumb.jpg

post-20287-1268763930_thumb.jpg

post-20287-1268763925_thumb.jpg

post-20287-1268763930_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    44

  • Georgik

    10

  • rzw75

    9

  • pro_niger

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

O sa ai probleme cu politia ca nu cred ca-s avizate RAR ... vezi ca e cam lipsa de bani la buget si se agata de orice in zilele astea :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ei pe site scrie ca sunt legale in toata Europa..uite :

- performance black headlights

- adjusting motor pre-installed

- H1+H7 bulb pattern

- great performance look for your Octavia II

- E-mark approval (street legal in whole Europe)

- simple replacement for OEM headlights

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut si eu cum unii isi dadeau jos pleoapele...

angel sau devil eyes s-ar putea sa nu produca atata lumina cat te astepti, iar cele pe negru nu dau bine decat pe masina neagra... dar risti sa te opreasca RAR-ul, degeaba au ele certificare... mai bine ceva cu lupa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai d'asta vreau sa le schimb..pt. ca vreau ceva cu lupa,farurile mele sunt impecabile,dar avand xenon nu proiecteaza lumina pe asfalt asa cum mi-ar placea mie.Ma gandeam ca daca iau varianta fara banda aia de leduri nu ar avea ce sa-mi spuna cei de la RAR pt. ca sunt identice cu cele OEM doar ca sunt pe negru,nu influenteaza cu nimic lumina proiectata de lupa..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele cu led sunt kitchoase Cele negre ar fi ok doar pe o masina neagra, daca ai alta culoare vor arata naspa, fix ca in poza de mai sus. :) Ca lumina nu cred ca sunt probleme pe faza scurta, nu stiu pe faza lunga...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan, vezi ca exista lupe si iti poti pune direct in farul tau , niciodata farul ala de la superskoda nu o sa faca lumina mai buna ca ala original.

Cauta niste faruri cu lupa originale si le faci pe alea negre daca vrei, nu cumpara porcariile alea ca o sa regreti ca ai facut-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine nu ma interesa culoarea neaparat,ma intereseaza lupa si nu prea as vrea sa desfac farul sa-i pun lupa pt. ca sincer va spun ca nu ma pricep,si decat sa strc farurile de pe masina care sunt impecabile,mai bine nu..iar niste faruri originale cu lupa am gasit sh de la 300E in sus.. Va multumesc pt. sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atat ai gasit tu, acuma daca nu gasesti tu nu inseamna ca nu exista , in banii aia iei vreo 3 seturi cat de cat bune sau 2 bune bune...dar nu asta e ideea , ce vreau sa spun este ca eu nu cred ca alea sunt bune de ceva, in sensul ca lumineaza ca ale tale.

Daca le iei si constati ca alea bat mai prost ca astea ce faci?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi dau cu ele in cap..nu stiu ma gandeam sa caut pe e-bay vreo licitatie dar n-am timp pentru asa ceva,cand le-am vazut la ei pe site mi-au placut.Asta a fost si motivul pt. care v-am cerut parerea si va multumesc ca ati expus-o.

P.S As vrea ceva cu lupa pt. ca imi place foarte mult cum lumineaza farurile de pe Passat,uniform,liniar,am spus si mai sus,asta e singurul motiv pt. care le-as schimba..

Modificat de But_Fns
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
OT: baiatul respectiv (Liviu SB) ti-ar putea fi tata :D

Eu am ratat comanda, de altfel nu mi-au placut neaparat pleoapele pentru O2 din lista lor, inca mai caut pleoape...

Doar ştii Rareş că

post-51555-1272651613_thumb.jpg

post-51555-1272651620_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ne poti spune unde ai facut led tuning si daca au aparut ceva greiesari sau alte "neplaceri"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine nu ma interesa culoarea neaparat,ma intereseaza lupa si nu prea as vrea sa desfac farul sa-i pun lupa pt. ca sincer va spun ca nu ma pricep,si decat sa strc farurile de pe masina care sunt impecabile,mai bine nu..iar niste faruri originale cu lupa am gasit sh de la 300E in sus.. Va multumesc pt. sfaturi!
Atat ai gasit tu, acuma daca nu gasesti tu nu inseamna ca nu exista , in banii aia iei vreo 3 seturi cat de cat bune sau 2 bune bune...dar nu asta e ideea , ce vreau sa spun este ca eu nu cred ca alea sunt bune de ceva, in sensul ca lumineaza ca ale tale.

De acord cu gabriel. Se vede lupa cam laptoasa in poza cu DRL. Parerea mea e ca in ziua de azi, primesti cam ce platesti. GI->GO. Si eu tot OEM am si nu imi pare rau. RRS si-a pus niste AM de a trebuit sa le "manufactureze" cu poxipol dupa aceea... si tot mi se pare ca lumineaza aiurea.

Plus (recunosc ca sunt maniac) pe mine ma unge la inima sa vad ridicatoarele (balasturile cum le spuneti voi) cum stau frumos in carcasa, cu conector fix la lungime, cu ecran metalic. Fata de pocnitorile chinezesti - chit ca scrie philips sau altceva pe ele... Osram-urile cu care vine din fabrica sunt la mare distanta in fata...

Si... in opinia mea, DRL acela e trade-mark Audi (e o forma de tuning ieftin in opinia mea - daca vrei Audi-look, ia-ti un Audi). O Skoda cu asa ceva arata a baba fardata. Skoda e segment Value (economy) iar Audi e premium... daca te uiti in ETKA sau in manual, iti dai seama de diferentele care fac diferenta de pret...

Off-topic: ieri am vazut un nene care isi punea "exhaust tip" la o Octi II FL. Porcaria pe care a pus-o avea un mare restrictor de debit la iesire (un fel de gratar cu o sigla ceva). Mi-a fost pur si simplu scarba... Nu discut cum arata, dar dpv tehnic, a scazut performantele... Din pacate multe din piesele non-OEM sunt mult mai slabe decat varianta OEM. Poate arata mai bine... dar merita?

Parerea mea...

Modificat de Stefan_B
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile sunt ok acum :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Stefan : Iti multumesc pt. parere si ai foarte mare dreptate..mi s-au parut o idee buna la vremea aia si la pretul ala.Daca voi avea ocazia sa pun unele cu lupa o voi face,deocamdata nu imi mai permit sa mai bag bani in ea pt. ca,criza isi face simtita prezenta si prioritatea este leasing-ul. O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atat ai gasit tu, acuma daca nu gasesti tu nu inseamna ca nu exista , in banii aia iei vreo 3 seturi cat de cat bune sau 2 bune bune...dar nu asta e ideea , ce vreau sa spun este ca eu nu cred ca alea sunt bune de ceva, in sensul ca lumineaza ca ale tale.

Daca le iei si constati ca alea bat mai prost ca astea ce faci?

300 de euro 2-3 seturi de far cu lupă??? Mă abonez şi eu la un set.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!