Jump to content

Indentificare piesa


Tracto
 Share

Postare recomandată

Nu stiu daca am postat unde trebuie,la o verificare mai atenta am descoperit o mufa care este libera,ma puteti lamuri despre ce este vorba?Eu am facut ceva poza sper sa fie destul de clare.Multumesc de ajutor!

07022011002m.jpg

By niki4_67 at 2011-02-07

07022011m.jpg

By niki4_67 at 2011-02-07

07022011m.jpg

By niki4_67 at 2011-02-07

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tracto

    31

  • paul_ral

    15

  • Amedeo

    15

  • ass1

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niki din ce vad in poza ta,mufa respectiva este de la senzorul de temperatura al uleiului,ai cumva MFA pe masina? Pe suportul filtrului de ulei este un dop cu cap de hexagon si in locul acelui dop poti sa montezi un senzor de temperatura ulei la care atasezi acea mufa din poza care face parte din MFA (iti va afisa pe displayul ceasurilor de bord temperatura uleiului din motor,esential este sa detii si ceasuri care sa suporte functia de MFA).Sper ca esti lamurit.Bafta!

Modificat de robert28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert28, multumesc pentru lamurire,nu am MFA deci nu este ceva care sa afecteze buna functionare a Golfuletului.Inca o data multumesc!

Modificat de niki4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sigur nu e de taxi :)

Poza am luato de aici

Modificat de Amedeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca am elucidat misterul. E ca o cutie automata moderna. Are buton pentru sport "S" si economic "E".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,ai dreptate...daca te uiti atent se vede un E si un S acolo,nu cred ca poate sa fie altceva :icon_thumright: !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

HELP !!! Unde gasesc asa ceva ? (in afara de dezmembrari) sau macar o denumire corecta pentru piesa stiti ?

Ca si reper se gasesc pe masina (la fixarea tablei care izoleaza caroseria de caldura degajata de esapament) sau la fixarea unor aparatori de noroi (intre roata si compartimenult motor).

post-10002-0-89487000-1299175134_thumb.j

post-10002-0-23230000-1299175140_thumb.j

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit acest cod si denumirea in engleză

+ N 903 350 04 clamping washer

Daca le iei de la dezmembrari cauta sa le desfaci pe cele din bord (bordul fiind dat jos)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde anume gasesc in bord asa ceva ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite o imagine cu poziția lor

post-6155-0-93932300-1299250950_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce rol are acel furtun incercuit de mine in poza? Am cateva gauri in el.Pot sa-l schimb cu unul banal din comert? Daca da stie careva ce diametru are?

post-56786-0-20754600-1303327474_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel furtun ventileaza capacul de la axul cu came. Gazele arse impreuna cu vaporii de ulei sunt preluati de acel furtun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Cum se numeste acest cablu invelit in plastic. Al meu e un pic fisurat, ar trebui schimbat?

post-60900-0-79722400-1304003364_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un cablu de masa. nu cred ca e vreo problema daca e putin crapat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Zilele astea am gasit si eu o piesa in porbagaj pe sub roata de rezerva, si sunt curios de la ce ar fi? Codul inscriptionat pe ea este: 191 881 347

Modificat de liwiu 19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel e o bucata de plastic din interior care mascheaza sina metalica a scaunelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am apucat sa desfac consola centrala si sub un buton orb am gasit urmatoarea mufa legata la un cablu. imi puteti spune pt ce este ? Nu am abs,geamuri electrice,sau aer.. decat un buton de dezaburire spate.

post-79816-0-86346300-1304529138_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele 2 mufe sunt pentru interogarea ECU-ului privind defectiunile aparute si pentru a citi anumite valori ale diferitilor senzori ai motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

exista aceasta piesa care nu am habar ce este si la ce serveste. Poblema este ca scoate un tacanit de te doare capul, este electronica, daca ii scot mufa de alimentare nu mai tacane. ce o fi, si la ce serveste? daca s-a mai lovit cineva de ea. multumesc anticipat. ESTE O PIESA PRINSA INTRE FILTRU DE AER SI DE MOTORINA PRIN CARE TREC DOUA FURTUNASE DE AER, UNUL ALBASTRU SI CELALALT ROSU. ESTE 1,9 TDI

Pentru astfel de ghicitori exista topic dedicat. Nu era nevoie sa deschiszi topic nou.

Modificat de taz21
topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si tu o poza cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut baieti, am mai intampinat o problema in care sper sa ma puteti ajuta...

se apropie schimbul distributiei si am desfacut capacul sa vad cum se prezinta cureaua, la service pe program le apar 2 role intinzatoare insa unu din ele nu isi are locul acolo, doar ca mai am o fulie care nu stiu de la ce e. am incercuit-o in poza atasata.

motorul e diesel clasic. codul motor 1Y

post-35947-0-34232400-1314048259_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!