Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Cea mai mare tampenie pe care am auzit-o vreodata.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Vitezometru e legat la cutie si citeste viteza de rotatie, indiferent de sens. ECU nu stie decat adunarea sa o faca :RO flag:

Link către comentariu

Aveti idee as putea gasi asemenea prezoane?

post-42557-0-92671200-1401722626_thumb.j

Link către comentariu

Cauta  prezoane din titan, sunt in jur de 500 usd un set de 20...

Modificat de TDR
Link către comentariu

Man eu vreau doar modelul nu si materialul :))

Link către comentariu

5 seturi de antifurturi Audi si ai rezolvat treaba ;)

Link către comentariu

+1 Si eu tot la alea m-am gandit prima oara dar sa vezi distractie la schimbatul rotilor sau daca pierde una sau mai multe din chei.

Oricum la cat costa 5 seturi merita mai mult cele de titan :)

Modificat de TDR
Link către comentariu

Super optiuni mi-ati propus :))

Sper sa gasesti si la preturi mai ok :)

Ma gandeam ca nu se mai zgarie janta pe interior de la cheie.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Master_Blaster

Nu au treaba felul prezoanelor cu zgarieturile, alea sunt facute de mecanic care nu tine bine cheia si ii aluneca de pe prezon. Daca nu vrei sa zgarii janta mai bine iei o tubulara de 17 cu protectie pentru janta, are o camasa de plastic pe exterior. Si pe prezone poti pune capace de audi care arata mult mai bine decat cele VW, cu gaura aia in forma de stea.

Link către comentariu

Daca e vorba de zgariat janta atunci merge o tubulara cu protectie, cum zice Master_Blaster, plus cheie de roti pentru patrat de 1/2". Dar pe langa asta trebuie ai grija sa fie si gaurile curate atunci cand umbli la roti, altfel tot se va zgaria.

Eu am un set de tubulare de la Chicago Pneumatic, dar nu ti le recomand. Mai bine iei una singura, dimensiunea potrivita, de la Hazet...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ma bate gandul sa trec pe un ulei Castro 0w40 Sport sau Mobil 1 New Life 0w40

 

Pareri?

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

De ce 0? Pe caldura asta o sa fie ca apa! 5w40 e un compromis ideal... As pune 0w40 doar iarna

Link către comentariu

Daca te referi la Millers Nano Drive, pe mine nu ma incanta specificatiile foarte tare.

Pour point -30C si Flash point 210C mi se par foate slabe pentru un ulei 5W40 din grupa 5.

Se zice ca aditivii din el ajuta foarte mult, dar e o singura cale sa afli :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ma uitam azi la etrierii de la golf 5 1.6 FSI vs Scirocco 2.0 TSI.

Din ce imi dau seama sunt la fel iar discul pare aceeasi marime. Gti 5/6 venea cu alta dimensiune la disc si parca arata altfel etrierul... concluzia nu cred ca am frane de Gti pe spate :(

post-42557-14036310582503_thumb.jpgpost-42557-14036310654763_thumb.jpgpost-42557-14036310705651_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce e amuzant, e faptul ca Golf 4 gti anniversary, 2.8V6 4 motion care aveau mai putin de 200 de cai veneau din fabrica cu discuri de 256 ventilate pe spate. 

Link către comentariu

Parca doar modelele 4Mo veneau cu discuri de 256mm si asta din cauza greutati mai mari pe puntea spate.

Nu cred ca face mare diferenta decat daca mergi des cu masina incarcata.

Link către comentariu

Doar ca era un gol mai mic in janta...

 

Pana una alta m-am hotarat si ce ulei am sa folosesc la urmatorul schimb, Fuchs Titan Gt1 5w40 XTL care se pare ca este si ulei de prima echipare la masinile VW.

 

Singura problema este ca nu prea se gaseste in Romania iar pe comandata dureaza cam 2 sapt. O sa il pun mai intai in Golf sa vedem ce si cum.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!