Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

Care sunt diferențele dintre ans 510 si 610 in afara de diplay led? Ma bate gandul sa o schimb navigatia mea as7608 gold cu una din aceste 2 modelele si vreau sa vad diferentele

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

610 stie sa lucreze cu generatii noi de masini, de la 2010 in sus parca, 510 lucreaza cu generatii mai vechi... de aceea si  barthajozsef are probleme.

In rest sint identice ... va spun asta fiindca si eu cumparasem initial un 610, care facea figuri si prin amabilitatea dealerului, am schimbat unitatea tot cu un 610 care tot nu mergea cum trebuie si in final am schimbat cu 510 de care iata , nu ma mai pling. Masina mea este din 2008.

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Lucian. Deci înseamnă ca la touranul meu 2004 tu imi recomanzi ans 510 corect?

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta nu este adevarat. ans 510 610 810 lucreaza la fel pe aceeasi gama de masini. se deosebesc prin forma, aranjamentul butoanelor si dimensiunea ecranului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si atuncea care este rezolvarea la problema mea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai nene, cred ca prin 2010 mi-am pus si io pe golfuletz un Watson. Si la aceea vreme tot la rezolutii de 800x480 se raportau lucrurile, si tot la preturi de peste 2100 lei se lucra (doar nu aveau Toate tuner digital).

Intre timp mi_au spart masina special ca sa-mi fure chinezaria si ma apropii si io sa schimb masina cu totul, ma gandeam sa cercetez putin piata sa vad ce a mai aparut.

Cand colo, ce sa vezi. Toate's noi si vechi is toate. Parca s-au oprit in timp... La toate nivelurile (pret/performante).

Pai mai fratilor, io daca ma duc acum sa-i cumpar din nou nevestei Motorola Defy, sigur il iau macar la jumatate din pretul din 2010. Voi vreti sa-mi spuneti ca asta e singurul domeniu din lume in care s-a batut pasul pe loc?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Modificat de T@V
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

610 stie sa lucreze cu generatii noi de masini, de la 2010 in sus parca, 510 lucreaza cu generatii mai vechi... de aceea si  barthajozsef are probleme.

In rest sint identice ... va spun asta fiindca si eu cumparasem initial un 610, care facea figuri si prin amabilitatea dealerului, am schimbat unitatea tot cu un 610 care tot nu mergea cum trebuie si in final am schimbat cu 510 de care iata , nu ma mai pling. Masina mea este din 2008.

 

Initial a fost un  ANS620 si acum ai ANS610 nu 510.

Buna ziua! miam cumparat un ans610 mi l-am montat pe un passat functioneaza si arata impecabil.

Problema este urmatoarea....de cand mi l-am montat mia disparut din maxidot meniul audio si navigatia iar cand vreau sa ma uit la consum sau la km orice mi se schimba si melodia sau imi sare de pe stic pe aux sau ipod. Precizez ca nu am comenzi pe volan ci doar din maneta de la stergator din sageti. 

Va rog sa ma ajutati sa rezolv problema!

Sa nu cumva sa fie blocat in meniul Audio-MFD... Incearca sa decuplezi unitatea si sa treci in menuil de computer de bord. Pe urma sa conectezi unitatea la loc si sa vezi daca face la fel.

Mersi Lucian. Deci înseamnă ca la touranul meu 2004 tu imi recomanzi ans 510 corect? Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

ANS510 are 6.2" si a fost fabricat atat pe v1 cat si pe v2.  Daca AS-ul tau e V5 (eu asa stiu) atunci poti pune fara probleme ANS610/810.

Modificat de Akaiu07
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Akaiu asa e e vers V5 . Ok o sa trec la ans mulțumesc

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

90 % am rezolvat acuma pot sa ma uit in mfd ca nu mi se mai schimba melodia si a aparut submeniul audio iar daca intru in meniul audio nu mai pot sa ies doar daca deconectez navigatia oare ar fi o solutie si pentru asta in rest ma bucur ca am rezolvat macar mfdul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 nu ai ce face. daca nu ai comenzi pe volan si folosesti maneta pentru a intra in meniul audio ramai blocat acolo. important este sa nu mai  intri in meniul audio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ms mult pentru ajutor miati fost de mare ajutor daca aveti ceva nelamuriri in legatura cu ans610 va pot da cateva detalii pareri despre aparatura 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca esti chiar simpatic. Ne intrebi ce si cum si pe urma te oferi sa ne dai informatii..E greu sa vinzi castraveti gradinarului :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ajut si eu cu ce pot daca am fost ajutat ....la asta m-am referit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi,

nu te contrazic, mie imi afiseaza pe undeva ca e 510 si de aceea am facut afirmatia...

Oricum, unitatea functioneaza fara probleme si de aceea o recomand - parerea mea este ca isi merita banii.

Faptul ca nu vede toate comenzile de pe volan, nici chinezul dinainte nu le vedea pe toate, dar nu ma pling de asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu de unde se creeaza  confuzia. Codul de pe modulul bluetooth afiseaza ANS510 la abosolut toata seria ANS indiferent de model(ANS510/610/620/710/810)

La modelul nou DNS610 afiseaza acum VWPHONE exact ca modulul OEM de pe masina :winter:.

Comenzile de pe volan au fost gandite pentru modelele mai noi VAG. Mie imi ia toate butoanele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu un ANS620 primit cadou anul trecut;din postarile mele din acea perioada am avut ceva probleme cu alimentarea camerei dar s-au rezolvat si totul era ok ; si pot spune ca sunt multumit cu o singura exceptie:acum am descoperit ca daca rulez mp3 de pe cardul microsd  sau de pe stickul usb(de pe cd nu am incercat) se intampla ceva ciudat;am muzica structurata in foldere pe albume si interpreti;in momentul in care ruleaza o piesa din un folder si vreau in acel moment sa deschid  alt folder si sa aleg alta piesa daca atunci cand s-a deschis noul folderul nu accesez foarte repede o melodie mi se intoarce automat in folderul anterior;mi s-ar parea normal sa pot naviga in noul folder fara probleme odata ce l-am deschis pentru a-mi alege piesa dorita;sa fie oare vorba de un firmware cu acest bug?

Multumesc anticipat celor ce vor dori sa ma ajute. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de repede zici ca sare inapoi in folderul anterior? Poti face un filmulet cu problema, Eu folosesc pe usb si nu sarea. Acum am pe masina un DNS  dar am incerc pe un ANS in raft de pe un SD sa vad daca se comporta asa cum ai  descris.Pana acum nu s-a plans niciun posesor de ANS de un astfel de simpton, dar voi verifica si revin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Akaiu07 pentru interesul tau;observ ca te intereseaza aspectul si apreciez mult intentia de a ma ajuta chiar daca navigatorul nu a fost luat de la tine;asta denota ca esti un reprezentant profesionist al celor de la Audiosources.

Folosesc o masina de srviciu si deocamdata Skoda se afla pe perioada iernii intr-un garaj pe la tara; in cel mai scurt timp incerc sa ajung acolo si sa filmez fenomenul;poate reusesc chiar maine.

Voi reveni cu filmul in curand.

O seara buna ,si multumesc inca odata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o unitate as-7608 cumparata in ianurie 2012. Am observat pe site-ul audiosources ca interfata arata altfel acum si ma gandeam daca stie cineva daca exista vreun update in acest sens.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Akaiu cei care avem versiunea de AS 7608 V5 gold nu putem face update de soft la acest model de software?Nu te poti interesa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU. Este o platforma  hardware complet diferita fata de seria clasica. CPU 1GHZ/512RAM , ARM cotrex A8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum revin si cu filmul;dupa cum o sa se observe la prima incercare de iesire din folder spre a putea accesa si intra in altele se intoarce inapoi;dupa cateva secunde de asteptare la urmatoarea incercare e ok;asa se intampla mereu.

 

https://vimeo.com/86231142

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ceea se vad nu pare sa fie vreo problema. Facand o singura data, cred ca-i totul ok. Probabil ai prea multe foldere/subfoldere/piese in root si unitatea are nevoie sa faca un refersh pentru a memora noua structura de fisiere.Nu-i cazul sa te ingrijorezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Săptămâna viitoare pun si eu poza cu navi China Erisin cu win 6+ android 4.0.4 1 gb ram 1 gb procesor 4 gb flash post-114028-139228849107_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!