Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

Aham, asta e aia de la  Audiosources, Gold Edition parca. Ti-am citit postul atunci, in 2010. De-atunci tot ma chinui sa-mi iau si eu ceva navigatie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca imi functioneaza ok:D

Sent from my Android device

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E interesanta dar nu te astepta prea multe de la Androidul ala. Importanta e Navi sa se conecteze repede, Radio sa se prinda bine si bluetooth-ul sa fie stabil.

Daca o poti testa pe masina cuiva care o are instalata sau eventual acolo de unde o iei, ar fi ideal.

Sent from my Android device

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi se pare interesanta (desi fenomenal de scumpa) si vreau sa o incerc. Cred ca-mi pun de-asta cu Android si revin cu feedback sa va zic cum e si daca merita. Risc eu sa fac pe cobaiul :d si sa dublez valoarea rablei cu dracovenia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca este enorm de scumpa pentru ce ofera, gasesti replici cu Windows Mobile la jumatate din pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si varianta mai ieftina, in jur de 2000 lei, ECO-VW D95. Dar poti lua platforma D95 cand stii ca exista D99? :))

Probabil ca da. Si ai fi la fel de fericit si cu 1000 lei in plus in buzunar. Si te-ai putea considera un om rational si normal.

Insa eu, care-s idiot, nu pot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau unitate cu platforma s100 procesor 1ghz, ram 512, hdd intern 4 gb. in scurt timp si cu android pe aceeasi platforma tehnica. android full nu doar pe partea de gps cum sunt cele de la dynavin.

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, what is this? :) Si astea ce producator au? Specificatiile tehnice suna intradevar mai bine, dar de cele de la edotec am auzit, de astea nu prea. Iar cea android full e cam urata.

Zici ca o sa fie cu "android full" si pe unitatile care arata ca cea din primul link? Asa mai da. Cand, cum, unde si la ce pret?

Modificat de forceturbo
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unitate premium din gama s100, sora mai mare si mai destepta a lui 7501.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E interesanta dar nu te astepta prea multe de la Androidul ala. Importanta e Navi sa se conecteze repede, Radio sa se prinda bine si bluetooth-ul sa fie stabil. Daca o poti testa pe masina cuiva care o are instalata sau eventual acolo de unde o iei, ar fi ideal. Sent from my Android device

N-am android, dar am ANS-urile 610/810 look OEM 100% atat ca meniuri cat si ca finisaje. Fiind din Bucuresti nu te costa decat motorina pana la noi :dry: . Vezi live, te joci cu ele, am instalata pe masina pt demo live. Nu cred ca dauneaza sa vezi si alte alternative.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pana sa citesc postul tau Akaiu07, deja am comis-o. Mi-am luat navigatie Dynavin platforma D99+ cu Android.

Nu prea am avut timp sa ma joc cu ea cum trebuie, dar deja am descoperit cateva neajunsuri. Lumea se plange ca nu prea ma aude bine cand ma suna pe telefon, playerul de muzica de pe Android nu citeste cel de-al 2lea card si sunetul parca nu e atat de clar.

In alta ordine de idei, navigatia s-a integrat perfect, arata bine, functionalitatile de baza merg ok si urmeaza sa mai cercetez sa vad cum rezolv celelalte probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare ...am o navigatie TTI7501 si m-a mancat undeva sa incerc sa instalez miopocket pe ea, in timpul instalarii mi-a dat o eroare si dupa o resetare , daca intru in meniul cu navigatia imi arata doar bara de boot care se incarca la infinit! L-am lasat sa se incarce si vreo 3 ore (un drum pana la Bucuresti) ,am scos si borna la baterie ceva imp,resetari peste resetari de la buton ,dar nimic! Din ce m-am documentat eu pe internet lumea zice ca ar fi dar peste cap registry windowsului cu instalarea de miopocket si acum nu imi mai gaseste executabilul pentru softul meu de navigatie! Ma poate ajuta cineva cu un firmware sa incerc sa vad poate ii rescrie registry? Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai card in ea sau ai softul pe flash?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am card dar soflut nu il am ...de unde pot sa il iau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai unde ai instalat miopocket, pe card? Daca scoti cardul ce se intampla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus miopocketul pe card si l-am instalat introducand cardul in slotul pt gps! am scos si cardul ,l-am pus la loc dar aceeasi simptome ....cand apas butonul pt navigatie apare bara de boot si se incarca la infinit ,nu imi apare meniul de navigatie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Softul tau de navigatie e pe card? Intra in setari si schimba calea catre exe tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as vrea sa pot intra in setari dar dupa cum am mai spus cand apas butonul de navigatie nu apare nici un meniu sau ceva ...apare doar bara de start ce se incarca incontinuu fara sa imi dea voie sa intru un meniu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, cand ajung acasa o sa ma uit sa vad ce fisiere are in flash, poate ti le trimit si merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ....navigatia este un tti7501 cu platforma nowada 2450 pe windows CE 6,0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tti7501 am si eu tot win ce 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi trebuie un update de firmware cred care ar putea sa puna registry la loc...parerea mea :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Miopocket  in multe versiune corupe  un fisier exe din autostartul sistemului,asta era un deblocator de sisteme gps insa unul prost construit;am patit-o la un gps portabil,merge brici de 4 ani  cu un Unlock Navman.

Ai nevoie de un cd dedicat  sau de pe un pc cu un program de mentenanta  sa faci hard reset sa il aduci la setarile initiale;un fel de reinstalare  de pe curat.

Modificat de iulian_1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mavro

ce rezolutie are unitatea ta? 800x480? sigur ai modul nowada?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!