Jump to content

Astept Golf6


szaki
 Share

Postare recomandată

@Zengy - ce noroc pentru tine!. Cred ca masina ta va veni mai repede decat a mea. Nu cred ca eu o sa primesc saptamana viitoare. Masina ta a ajuns deja la Curtici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    26

  • szaki

    22

  • TDR

    19

  • alecsutzu

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Zengy - ce noroc pentru tine!. Cred ca masina ta va veni mai repede decat a mea. Nu cred ca eu o sa primesc saptamana viitoare. Masina ta a ajuns deja la Curtici?

Tot ce stiu de la agentul de vanzari este ca in data 3 martie se indrepta spre Curtici, banuiesc ca a ajuns...mi-a spus ca pana miercuri 11/03/2009 imi va fii livrata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Zengy - Si al meu exact pe 3 a plecat din fabrica, posibil ca vin impreuna :)) . Ai platit integral masina sau mai ai de platit? Asa stiu ca restul se plateste in momentul in care masina ajunge la Curtici.

Modificat de szaki
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Zengy - Si al meu exact pe 3 a plecat din fabrica, posibil ca vin impreuna :icon_thumright: . Ai platit integral masina sau mai ai de platit? Asa stiu ca restul se plateste in momentul in care masina ajunge la Curtici.

Am platit deja de saptamana trecuta restul pana la 50% (avansul) - asa mi s-a cerut pana sa ajunga in Curtici presupun, luni o sa primesc masina, am fost anuntat astazi :Driver:

Mai ai putin de asteptat banuiesc... ;) asteptare usoara pana atunci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, in sfarsit am ridicat masina...e incredibila, nu regret optiunea aleasa, nu am ce sa-i reprosez, interior excelent, cutie de viteze ireprosabila, tinuta de drum exemplara, motorasul e cu siguranta mai sprinten decat anticipam, cel putin pe mine ma multumeste, isi face treaba excelent, te poti baza pe el...cu alte impresii voi reveni dupa ce va mai trece ceva vreme si bineinteles dupa ce va trece si euforia cu care am fost contaminat si voi fii poate mai obiectiv, deocamdata sunt in clumea fericirii :icon_thumright:

Modificat de Zengy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
deocamdata sunt in clumea fericirii :icon_thumright:

vad, vad :Driver:

Felicitari! Sa te bucuri de ea!

Dupa ce trece clumea :D, mai impartaseste cateva impresii despre masina intr-un topic adecvat

PS: 6M / DSG7 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Zengy

Dupa atata asteptare e normal sa fii euforic. Ce sa zic...felicitari, sa te bucuri de ea, cat mai multi kilometri fara incidente

Te asteptam si in aria Masina mea

@dudu

Cred ca e 6M cutia lui Zengy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am facut o comanda la mijlocul lunii ianuarie la dealer-ul din Oradea iar ca termen de livrare mi s-a dat 10 - 12 saptamani.

La ultimul status luat saptamana trecuta, mi s-a zis ca masina a intrat in productie si ca va fi livrata cel mai probabil la mijlocul lunii aprilie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat-o in 13 ianuarie si mi s-a spus ca termenul de 10 saptamani, adica spre sfarsitul lunii martie, este in grafic.

Masina comandata de mine e un Golf VI Comfortline 1.6 manuala, cu urmatoarele optionale:

- Climatronic

- Computer de bord "Plus"

- Rodio CD "RCD 310" - un regret pentru faptul ca n-am optat pentru RCD 510

- ESP

- culoarea Reflex silver metallic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa revin cu o rectificare, masina mi-a fost livrata in 13.03.2009 la fix doua luni de la comanda. Deci totusi se poate si mai repede.

O sa revin cu poze si o prezentare a perceptiei mele asupra masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conform ultimei notificari de la fabrica masina o sa-mi vina in saptamana 18, cu o saptamana mai putin decat durata comunicata initial la semnarea contractului... uraaaaaaa,asta inseamna 7 X-uri mai putin in calendar :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intr-un final m-am hotarat si eu, si am dat comanda (achitand si avansul)

1.4 TSI 160 CP HIGHLINE MANUALA 6 . Culoare : Amaryllys RED; Interior NEGRU

+ESP

+RCD 510

+PACHET LUMINI 1

+CLIMATRONIC

+REZERVA NORMALA OTEL

am oscilat infinit daca sa o iau sau nu cu DSG, si dupa ce am facut si un drive test cu un 2.0 TDI DSG.. mi-am dat seama ca nu am eu feelingul ca controlez masina, si ca poate ea sa faca ce vrea si am zis sa raman pe manuala.

cam asta ar fi, sper ca n-am uitat nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update: Pentru mine asteptarea a luat sfarsit! Dupa 4 luni si jumatate de asteptare, vineri am ridicat masina de la dealer. Curand o sa revin cu experientele privind masina si dealerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rombu - Felicitari pentru configuratia eleasa si asteptare usoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos!

provocarea urmatoare este vanzarea masinii actuale.. asa ca o perioada de timp o sa am cu ce ma ocupa :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vineri 3 Aprilie 2009 masina a fost livrata de la Oradea la Iasi (comanda a fost data pe 19 Ianuarie 2009).

Voi reveni cu primele impresii si eventual niste poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vineri, 17 Aprilie imi voi ridica masina de la dealer. La mine a durat cu trei saptamani mai putin decat termenul initial stabilit (saptamana 19)

O sa revin cu detalii si impresii despre masina.

p.s. pentru cei ce au ridicat masina de la midocar otopeni, "la ce sa ma astept ?"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

@ rombu , cat a iesit pretul final ? ca acuma sunt oferte foarte bune :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara tuturor!

Astazi am taiat a5a saptamana din calendar de la comandarea masinii, pot spune ca astept cu nerabdare sa treaca timpul... Mi s'a spus ca mi se va livra masina pana in 25 mai (comanda fiind in 3 martie), insa traiesc cu o doza de obtimism in suflet si cred ca va veni mai repede, cat mai repede.. :)

Pt toti ceilalti posesori si viitori posesori va urez multi km fara probleme si enjoy!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare popor,

Dupa lungi deliberari si nopti nedormite cu ochii in configuratoare, forumuri etc, astazi am semnat contractul pentru un Golf VI Highline, 2.0 TDI CR DPF 140cp, negru (deep black pearleffect) cutie manuala 6 vit..

Am optat pentru o masina existenta in stoc intrucat avea un mix de optionale care se apropia cel mai mult de varianta ideala gandita de mine (....si mai ales in buget , apx 21000 Eur DDP) si nu mai aveam chef sa astept inca 12-14 saptamani.

Printre ele se numara, deja "celebrul" RCD 510, pachet lumini, privacy glass, jante aliaj 18 toli, ESP, Climatronic.

Posibil ca la inceputul saptamanii viitoare sa intru in posesia "dansei" si dupa primele ture, o sa incerc sa va descriu impresiile si sa postez si niste fotografii.

O seara buna tuturor si conduceti cu grija!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu TVA, a fost cam 20500 eur!

nu stiu daca e bine sau rau, tot ce sper este sa isi faca banii, si sa fie pe masura asteptarilor.

una este cand un logan de 8000 eur se strica ceva, ca nu esti foarte dezamagit.. zici e dacie, am dat atat.. asta e. cand merge 100 000 km fara probleme esti in extaz total, domne ce buna este, si la cat am dat...

pe cand la golf.,.. e ceva firesc sa mearga brici multi km si la cea mai mica problema te ataci, zicand.,., frate dupa ce ca am dat o avere pe ea..mai si scartaie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor. In cazul meu, asteptarea a luat sfarsit. Mult asteptatul meu golfuletz mi-a venit azi 17.04, comanda fiind in 03.03. Pot spune ca nu a durat f mult desi masina e la comanda. Sper ca si in cazul vostru sa vina rpd :D Asadar, ne vdm in trafic..:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

In vinerea mare am ridicat si eu un golf identic cu cel descris de golanus tot din stoc. Singura diferenta ar fi culoarea, a mea fiind argintie. Am cateva poze cu ea si o sa le postez la "masina mea" impreuna cu primele impresii despre masina.

Asteptare usoara celor cu masini la comanda!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am ridicat masina in vinerea mare si pana azi i-am facut cam 300 de km mergand numai prin oras :( ... le doresc asteptare usoara celor care nu au ridicat inca masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa o asteptate de o luna si jumatate mi s-a dat o veste buna masina se fabrica saptamana asta si in 2 saptamani o ridic .Termen total de asteptate 2 luni 1.6l 102 cp,Highline alba cu interior negru ca optionale Clinatronic,Dynaudio 510 si ESP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!