Jump to content

Difuzoare Golf/Bora


Gupidu
 Share

Postare recomandată

Nu e bai, tot din hi in low ii trebuie. Ziceam de boxele spate pentru ca's mai aproape de portbagaj, amplificator, bass. Asa se ia de obicei. Eu, in locul lui, as schimba hu, apoi difuzoarele, apoi amplif pe ele si pe un subwoofer.

Modificat de Mishutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare la toata lumea, nu ştiu daca postez unde trebuie dar încerc oricum :)

Vreau să-mi fac un woofer pentru masina din semnătură, nimic nou doar ca vreau să-l pun in locul roţii de rezerva. - CUM!?

ştie cineva să imi facă o schemă, materiale necesare etc? (nu mă bag la fibră de sticlă... nu ştiu sa fac)

Boxe 2x SPG-17CS (RMS 70W) - player 4x50w - obligatoriu amplif? - tweeterele din aceste kituri se pot adapta cumva să incapă în locasurile oem?

Daca e să fie necesar amplif, se poate monta sub un scaun sau are nevoie să stea în spaţiu deschis pentru aerisire?

Diful woofer va fi va fi un un Alpine SWG-1244 (RMS 250w) - dacă am ieşire woofer din player e obligatoriu să pun şi un amplif? pe viitor doresc să schimb playerul cu o navigaţie 2 DIN (chinezarie "dedicata") şi va fi necesar aplif - dacă aveţi sugestii legate de amplasament v-aş fi.recunoscător

 

Portbagajul meu are "pasageri" deci cablaraie/aplifuri pe acolo e exclus!

Destul de des car obiecte voluminoase ce necesită rabatarea banchetei spate si un suport plat, spatele banchetei pică...

 

 

Rog un moderator dacă nu am postat unde trebuie să mute postul etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iei in calcul incinta in lateral, unde e triunghi, extinctor? In felul asta pastrezi roata de rezerva.

Alta varianta ar fi subwoofer plat, montat sub scaun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iei in calcul incinta in lateral, unde e triunghi, extinctor? In felul asta pastrezi roata de rezerva.

Alta varianta ar fi subwoofer plat, montat sub scaun.

Lateral iese destul de mult in afara, am obsesie cu ROF asa ca rezerva... eventual pun una pe 17 si am loc de wof wof in ea.

Sub scaune eventual woofere active micute nu ma prea incalzeste ideea, acolo as pune eventualul amplif...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Moraru

Subwoofer sub scaun cu rezonanta in stalpi gasim la bmw si e multa inginerie. Da tweeferele merg adaptate in locul celor oem. Nu, nu iti trebuie amplif pentru boxe, din mai multe motive si acelea ti le explic telefonic daca vrei sau pm cand sunt la pc. Amplif pentru bass poti pune undeva sub scaun pentru ca il ventileaza oricum aeroterma cand iti da aer la picioare.

Nu ai asemenea puteri incat sa necesite o ventilatie activa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut. Am luat 2 difuzoare noi pentru golful meu si as vrea sa-mi spuna cineva care stie daca merg montate fara a fi nevoie sa iau inele adaptoare. Dif au 5,4 cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt OEM, merg montate fara inele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de aceasta ti-a zis ca nu au nevoie de inele distantiere, cele OEM.

 

daca vrei sa le pui pe fata - da, ai nevoie. Pe spate - nu - dar si acolo, recomand sa le montezi cu inele, ca sa se auda ok... altfel foarte mult din sunet, se va duce in fata de usa... in loc sa mearga in afara ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult. O sa ma duc weekendul asta acasa si o sa fac niste inele din placa de parchet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va salut,care stiti ce firma sunt aceste difuzoare?cica au fost pe mercedes.
http://olx.ro/oferta/difuzoare-auto-16-5-midbasi-tweetere-vw-mercedes-etc-ID3TC1o.html

le vreau pt un golf 4 pe spate,ce parere aveti?au codul:8200202

post-127324-0-50679000-1431684387_thumb.

post-127324-0-03191000-1431684388_thumb.

post-127324-0-46900200-1431684388_thumb.

post-127324-0-99060300-1431684388_thumb.

Modificat de kppus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fie HAES.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si sunt bune de ceva?adica se aud bine,merg ok pe golf 4 pe spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

basii sunt identici? din poza arata intrucatva diferit

si parca sunt ceva mai "inalte" decat cele de G4

 

cam la acelas pret gasesti oem de golf...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cautat dar nu prea am gasit,sa le cumpar pe astea?adica se aud bine sau mai caut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce player ai in masina? Gamma, Alpha sau altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

altceva ,un casetofon pioneeer.eu ma refer daca au aceeasi fidelitate ca cele oem de pe golf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer kppus, pe forumul vw, în secţiunea golf4, câte persoane crezi că au testat difuzoarele de mercedes, într-un golf, cu un player ca al tău!?  :grrrrrr:  :screwy:

Modificat de guppster
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda.,o sa le testez eu si revin cu pareri.........:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma le-am cumparat pe astea ,omul le-a dat jos de pe un golf4,pret 1mil.

post-127324-0-55555100-1431883010_thumb.

post-127324-0-97433800-1431883010_thumb.

post-127324-0-42992600-1431883011_thumb.

post-127324-0-83789900-1431883011_thumb.

Modificat de kppus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai facut o alegere buna. Eu am incercat mai multe difuzoare de Golf 4/Bora OEM si astea cu codul 1J0 035 411 G se aud bine si rezista fara probleme la playere care au putere mai mare de iesire (gen 4 x 27 W RMS). :icon_thumleft:

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms,oricum nu dau in ele sa le zapacesc,acum trebuie sa scot fetele alea sa pun dif. ,sa vad daca se potrivesc,mai am de tras si firele ca nu am deloc,nu prea imi place cum se aude castf.,ce casetofon sa caut pana in 300 lei?,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua ... Stie cineva pe unde sunt trase firele difuzoarelor din usile fata? La difuzoarele spate, am fire trase pana in stalpi, dar stiam ca la difuzoarele fata sunt trase pana in usi (ceea ce in cazul meu nu se intampla).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!