Jump to content

Difuzoare Golf/Bora


Gupidu
 Share

Postare recomandată

Poate te ajuta si asta; boxa originala are aproape 6 cm adancime.

 

 

 

 

post-27999-0-76284000-1376912098_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din care doar aprox 2cm sub dublura metalica a usii (spre macara)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva daca in poza de mai jos toate acele fire sunt pentru broasca de la usa din spate?

Se poate sa am trasa instalatia pentru boxe pana la stalp pentru masina din semnatura?

 

post-46557-0-29944800-1377713484_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai uita-te sa vezi daca vine vreun fir de aceeasi culoare cu cele din poza in mufa din mijloc a casetofonului, la pinii 1-2, 7-8(cei de la extremitati). Desi daca n-a avut din fabrica Gamma, ma indoiesc... si nici asa nu se stie sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut!Vreau sa-mi montez boxe in usile din spate la o bora variant.Masina a venit din fabrica cu casetofon beta.Intrebarea mea este daca pot monta 8 boxe la casetofonu beta sau trebuie sa-i iau gama?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact cum zice Robotelu, nu poti pe Beta, ia Gamma

Modificat de myhay93
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Vreau sa-mi montez boxe in usile din spate la o bora variant.Masina a venit din fabrica cu casetofon beta.Intrebarea mea este daca pot monta 8 boxe la casetofonu beta sau trebuie sa-i iau gama?

Eu am 10 (zece) difuzoare puse pe beta si merge de rupe si se aude super in toata masina. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic poti sa legi si 100 dar scade intensitatea sunetului, eu am un JVC pe Golf si aveam 7 boxe, el avand doar 4 iesiri scadea intensitatea pe fiecare boxa asa ca am lasat doar 4 boxe in usi si se aude perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dumitrualexander

Salut!

Ma puteti ajuta si pe mine cu o parere,va rog?

Am cumparat de curand un set compus dintr-un cd player Alpine Cde w235bt si doua seturi de difuzoare pe component Alpine Sxe 1750s. Cum vi se pare combinatia asta ca upgrade de la echiparea de fabrica cu doar doua difuzoare pe fata?

Ce ar mai trebui adaugat la combinatie ca sa fac sunetul sa aiba o buna calitate? Nu vreau sa ma dea afara din masina. Vreau doar sa se auda bine.

Ce ziceti?

Apropo, golf iv are nevoie de insonorizare doar daca fac un upgrade la echipamentul audio? Ar influenta mult in bine?

Astept pareri si sugestii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

 

Trebuie sa montez niste boxe pe spate, la un golf 4, 5 usi si nu am gasit de unde sa cumpar acele inele adaptoare, boxele au diametrul de 13 cm, iar pe net sunt destul de vagi informatiile, Daca poate sa imi ofere cineva adresa unui magazin online sau din Bucuresti ar fi perfect. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand iti trebuie boxe de 16,5 nu de 13 cm. Si nu inteleg de ce nu gasesti. Google e prietenul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

comanda de pe carsystems.ro sau dezmembrari :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Trebuie sa montez niste boxe pe spate, la un golf 4, 5 usi si nu am gasit de unde sa cumpar acele inele adaptoare, boxele au diametrul de 13 cm, iar pe net sunt destul de vagi informatiile, Daca poate sa imi ofere cineva adresa unui magazin online sau din Bucuresti ar fi perfect. Multumesc!

 

http://www.shopmania.ro/accesorii-auto/p-adaptoare-difuzoare-vw-golf-4-dietz-34605-4874251

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua,

 

Golf4

 

Am cumparat aceste boxe: http://www.audioshop-magazin.ro/sisteme-audio/boxe-auto/pioneer-ts-g172ci.html

Nu am idee ce fel de inele adaptoare imi trebuie, daca imi puteti da link de unde le pot cumpara, de preferat tot de pe audioshop-magazin dar este bine si de alt undeva.

 

Multumesc

Modificat de xVaLy56
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut. monteaza cineva boxe + tweetere la vw bora, usile din spate? in tg. mures. 

astept un semnal. ms

Modificat de dumitrul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Prestari servicii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Ce putere / cati wati au difuzoarele originale montate pe usile fata de pe Golf 4 (2003)?

Daca playerul scoate 4x50w, trebuie sa fie difuzoare cu o putere asemanatoare?

 

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele oem sunt 20w rms, nu are nimic atata timp cat nu-l dai la maxim sa arzi boxele.

poti sa le tii pana la nivelul in care distorsioneaza, mai mult de atat nu va fi placut pt nimeni :)

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

buna seara.datorita lui AUDIA6TDI(remus din barlad) am si eu boxe pe spate la golful meu,mi-a trimis la un pret foarte mic boxe +tweetere(incluse si butoanele de la geamuri cu tot cu suport) un om de milioane.recomand cu incredere serviciile lui de dezmembrari...daca este vreo cineva din constanta care vrea sa-l ajut cu montajul il astept(nr este la profil)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista totusi topic-uri de feedback pentru multumiri, recomandari etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!