Jump to content

VW Golf 6 R


Marius
 Share

Postare recomandată

Mie nu imi place asa mult exemplarul din poza. Nu vad de ce i-as pune faruri negre cu aspect de bad boy, ceea ce si este masina asta in esenta si apoi jante lucioase de negru. Sa nu ma intelegeti gresit nu zic ca-i naspa sau urat doar ca mi-ar placea mai mult cum a fost prezentat, clasicul albastru, jante 18 normale cu faruri xenon clare.

Asta e una dintre cele mai complete masini de pe piata pe care as alege-o chiar si in fata unu S3. Daca nu ar insemna asa mult 30.000 de euro in ziua de azi cred ca as putea visa la una :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • B.o.g.d.a.n

    22

  • rex

    17

  • Bogdan_wrc

    15

  • GtSport

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe site la vw apare una pe stoc in romania ..albastra 4 usi dsg etc... la 29000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa aibe si una pe stoc.

Un 3 usi cu dsg, scaune scoica, trapa, etc te duce peste 30k CIP cu reducere cu tot...

Oricum fata de un S3 e OK pretu. care cumperi un rinichi? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti stric piata ca eu vreau unul aproape standard de 31k ddp ;). Unde postam anunturile...la piese de schimb sau cerem infiintarea unei sectiuni noi in anunturi cu organe pt R20 :lol:

Modificat de spb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitandu-ma pe configurator pe volkswagen.de, am observat niste culori la Golf R care nu exista la noi in configurator, la niste preturi pe masura :icon_thumright:

Cateva exemple:

Blau 1.625,00

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut unul alb, ieri, pe la Natiunile Unite, e superb. Sa pare ca incep sa apara si la noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Abia astept sa aud si eu unul live. Oare au facut sa se auda asa cum trebuie direct cu evacuarea stock (stiu cu nu sunt 6 cilindri in V sa sune asa cum trebuie dar macar sa-si aminteasca de batranul MK3 VR6 )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut unul alb, ieri, pe la Natiunile Unite, e superb. Sa pare ca incep sa apara si la noi.

de asta cred ca era vb :D

E f frumos plus ca are piele ,scaune scoica, navi, trapa ,dsg :vaidecapulmeu:

post-44494-1264355136_thumb.jpg

post-44494-1264355148_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asat era :)) . Acum sunt sigur ca nu mi s-a parut. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine o fi norocosul ? Puneti-i si voi un post-it ceva in geam cand il mai vedeti poate apare omu' pe forum sa ne faca si noua o prezentare. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am vazut si eu, merge la sala la IDM in special sambata :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine masina!trebuia sa m astept si eu un pik si il luam,dar nerabdarea asa este.frumos :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos.

Cel putin stopurile de pe spate arata bestial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Arata demential masina !

- Culorile enumerate de @WVWZZZ au niste preturi puff :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca oi reusi sa-mi iau asa ceva, culoarea va fi ultima chestie in care voi baga banii :P

Alb ca e moca si da bine :Driver: Unde mai pui ca se vede si cel mai bine noaptea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De parerea asta sunt si eu. Fascinante sunt alte lucruri la masina asta nu vopseaua ca doar nu-i masina de coafeza :(

Modificat de spb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

belea arata. cand il mai vedeti puneti-i si voi bilet in geam cu ceva de genul: TE ASTEPTAM PE VWFORUM.RO SA NE-O PREZINTI :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am discutat cu relatiile pe care le am la dealer/importator insa se pare ca sansele mele pentru un test-drive sunt destul de scazute... nu se va inscrie un exemplar pentru test...

Sansele nu sunt chiar 0, mai am ceva sperante insa slabe rau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un prieten care murea sa faca un drive-test cu noul Gti si nu era nici unul disponibil la momentul respectiv pe reteaua de dealeri din Transilvania cel putin, desi masina se lansase de o luna in Romania. S-a dus la Budapesta si a facut testul, fara nici o problema. Acuma este adevarat ca de la Cluj pana la Budapesta nu este aceeasi distanta ca si de la Bucuresti. S-ar putea ca si la R sa fie aceeasi situatie.

Modificat de alex76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un filmuletz. Modificat de qdonline
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un review al celor de la Autocar:

http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/246779/

Ma surprinde faptul ca spun ca din mers R-ul ramane mult in urma lui Megane RS si Focus RS din punct de vedere al acceleratiei. Chiar asa mari sa fie pierderile in transmisie incat sa nu mai conteze 20hp in plus fata de Megane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi revista a comparat Scirocco R cu Focus RS. Si Scirocco R a castigat.

Daca luam in considerare testul de mai sus, se pare ca prefera Scirocco R in fata lui Golf R.

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu uitam ca Golful are integrala. Rezultatul? La un test 0-100 km, mile/h tot ce se poate sa fie in urma Rs. Deci la liniute poate pierde. La un NFS celelalte nu au sanse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!