Jump to content

Bucuresti - Nordkapp (Norway) cu Skoda Octavia I


oltind
 Share

Postare recomandată

Frumos!

SI eu am mers de 3 ori pana la Alesund.

Felicitari pentru ideea de a explora Nordul.

Excelent....si nu te-a tentat sa vezi ce mai urmeaza?...:Driver:

E interesant de stat o vreme prin nord in perioada asta....lumea se comporta cu totul altfel la frig si la intuneric...:D

Macar 2-3 luni ca sa te lamuresti un pic....Pe insula aceea, de exemplu, la ora 13 iti puneai problema "si-acum ce facem?...ca mie nu mi-e somn..:icon_cheesygrin:"....glumesc un pic,

dar aveai o senzatie stranie. Seara, intr-unul din cele doua pub-uri, am prins un mini concert la care eram singurii 2 spectatori...:D, erau mai multi pe scena decat in public...;)

Noroc ca am dormit intr-un hotel, fost camin probabil, plin cu pescari polonezi care petreceau cu un etaj mai sus....:), ca sa fie putina actiune...

Foaaaarte frumos.Si foarte tare calatoria.Cred ca a fost ceva de vis si cele mai frumoase calatorii sunt astea neplanificate si spontane asa.Cati bani v-a costat toata distractia asta daca nu sunt indiscret

N-as putea sa-ti spun foarte exact, in jur de 3500 euro, dar din 30 zile, vreo 12 in olanda am stat la gratis si la fel vreo 3-4 la paris. Practic am platit o singura noapte de cazare in nordkapp, 70 euro.

Iar restul in portbagaj...:beerchug:...asta-mi place la skoda, se transforma intr-un pat dublu excelent...pacat ca la cea noua e o diferenta de nivel mult mai mare intre habitaclu si portbagaj....iar la audi, care iarasi m-ar tenta, nici macar nu se face pat,

sau nu am vazut eu suficiente modele....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo! Foarte tare! Uite aici http://vwforum.ro/index.php?showto...3698&st=460 calatoria facuta de mine asta vara cu VW-ul meu din 1969 :wub: . In vara asta vreau sa o iau mai spre Sud, ce ziceai cu Africa aia? :angry:

Mi-a placut ce am vazut.....:) Cu Africa ce sa zic....daca totul e ok, ma gandeam sa merg incolo....chestia e ca as lega treaba asta de un proiect, un job ceva, pentru ca altfel mi-ar fi destul de greu sa plec in perioada aceea si mai ales sa plec

pentru minim 1 luna....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu Africa am studiat problema si anul trecut, e ceva cheltuiala. Sper sa reusesc sa ajung anul asta macar pana la Ceuta ( enclava spaniola din N Africii ). Daca reusesc sa obtin si vreo sponsorizare e mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superba calatorie dar si masina. Octavia 1 este masina mea preferata.

Chiar mi-ai dat de gandit cu excursia asta. Intotdeauna mi-am dorit sa ajung in nord...

Felicitari inca o data!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Excelent....si nu te-a tentat sa vezi ce mai urmeaza?...:))

E interesant de stat o vreme prin nord in perioada asta....lumea se comporta cu totul altfel la frig si la intuneric...;)

Macar 2-3 luni ca sa te lamuresti un pic....

M-a tentat, dar nu s-a putut....

Am stat cam 1 luna cel mult, dar am prefert partea de mijloc a Norvegiei, vara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

e enorm de mult si scump. prefer avionul si sa iau masina acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Frumoasa calatorie. Felicitari! Mai rasfata-ne te rog cu ceva poze... :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Pentru cine intereseaza, excursia noastra de anul asta la NordKapp.

Nu vreau sa poluez topicul cu detalii mai ales ca am fost cu Volvo nu cu Audi-ul Allroad dar daca va ajuta...si bineinteles cu poze :D

2008

http://www.clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f...=a&start=15

2009

http://www.clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=4&t=2894

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai mers pe E4 din suedia? atunci ai trecut cam pe unde stau eu :-)

misto calatoria si curajos sa o faci iarna...

eu am 1400km de unde stau pana in nordkap dar inca nu am gasit pe cineva sa vrea sa mearga cu mine pana acolo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!