Jump to content

Achizitie (Touareg 7L)


Forte
 Share

Postare recomandată

azi am fost pe la dealer si am avut noroc. arau doar 3 paznici a caror atentie a fost usor inselata si am reusit sa ajung in curte, in spate, udne am resuit sa fac cateva poze cu masina + 1 bucata gti edition 30.

aaa..si inca cateva poze cu noua fabia, pe care le voi posta in aria potrivita.

post-6352-1178046688_thumb.jpg

post-6352-1178046699_thumb.jpg

post-6352-1178046709_thumb.jpg

post-6352-1178046724_thumb.jpg

post-6352-1178046750_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TIESTO

    18

  • do_it

    14

  • razdan

    9

  • VVV

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

andrei_2006

Ti-ai luat Touaregul? Poate pui si cateva poze cu interiorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo, superba... asteptam desfasurarea evenimentelor :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pozele alea erau cand inca era sub "sechestrul" dealerului. Masina am luat-o ieri. Poze voi pune cat de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai mai. Vino cu ceva impresii :D Sper ca nu astepti invitatie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai si cu impresiile. Am fost asa de obsorbit de masina incat am uitat sa scriu aici.

Primele idei, dupa 1000 km:

- confortul, atat in scaun, cat si pe sosea sunt la cote foarte inalte.

- treptele 3,4 sunt neasteptat de dinamice.

- daca nu aveam senzorii de parcare care sa tipe, deja o loveam pe toate partile, pt ca inca ma cred in golf.

- a inceput sa imi placa pozitia de condus "de sus".. e o perspectiva placuta.

- sistemul audio se aude foarte bine.

- luminarea de la oglinzile din parasolar e deosebita (am descoperit-o acum 4 zile)

- la viteze mai mari se simte oarecum nevoia ca masina sa fi avut suspensie reglabila si sa o fi lasat mai jos

- consumul mixt, 50% bucuresti, 50% afara este de 8,5%.

cam atat pentru moment. pozele vin intr-o saptamana maxim.

Modificat de TIESTO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sfarsit a venit patrupedu, sa te bucuri de el si sa te cateri pe culmi necalcate de alt taureg

congrats man

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi shtrumf.

in weekend am facut o mica escapada in muntii bucegi pe un drum forestier, gen super-hartoape pe care clar nu as fi intrat niciodata, si la intrarea caruia erau doua indicatoare: accesul inerzis si "zona frecventata de ursi". au fost 20 de minute de super distractie.

poate ne vedem duminca sa facem o tura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e super senzatie cand te urci din chichinete in ceva de teren!

privesti lumea de sus si iti da alta senzatie, daca o privesti dintr-un touareg e si mai frumos.

(eu nu am norocul asta :-) )

si sa nu spuneti ca sunt ingamfat ca nu sunt...

am condus chichinete si am trecut la 4x4 si era frumos, imi pare rau dupa masina...

acu am trecut la masina cu 5 locuri ceva mai spatioasa si cu tavan mai inalt, de cand merg in asa ceva nu mi-as lua masini mici, ca am sentiment de claustrofobie. sper sa imi iau un touran ca e mai aproape de mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Itradevar este superba stai linistit ca ai facut o alegere foarte buna.

Sincer eu nu sunt de acord cu colegii de forum care ziceau ca-si luau un sh de deincolo. Oricum masina noua e masina noua si gata.

Bravo tie, sa te bucuri de ea si sa ne-o detaliezi mai mult in aria "Masina mea".

Inca o data felicitari, e o masina de vis!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

as vrea sa cumpar varianta 3.2 V6...M-AR INTERESA PARERI ,SUGESTII ..ORICE M-AR PUTEA AJUTA...NU MA INTERESEAZA VARIATE DIESEL..MERSI FOARTE MULT TUTUROR CELOR CE-MI VOR RASPUNDE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee ce cod motor e? Eu am motorizare V6 3.2 de 250 caluti pe Passat, as putea sa-ti ofer mai multe informatii despre cum se comporta. E adevarat ca sunt alte masini dar macar poti sa-ti faci o idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luc1an trebuie sa fie fericit cu acel motor pe Passat. Putere din belsug, sunet frumos, DSG...Insa cand vine vorba de Touareg cu acel motor, lumea fuge. 3 prieteni am avut (25, 30 si 50 de ani) si toti l-au schimbat cu alt model sau cu acelasi, dar cu alta motorizare. Consuma foarte foarte mult, in conditiile unor performante mediocre. Iti recomand 3.0 TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa testezi si diesel inainte de a lua o hotarire si mai culege pareri.

V6 benzina consuma mult si are cuplu maxim la turatii mari, nu se conduce ca aceeasi placere cu care se conduce un V6TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Noul motor V6 de pe Touareg are 3.6 litri si 280 CP. Este ceva mai puternic decat cel vechi. Totusi nu recomand V6 benzina, motivele sunt expuse mai sus. Fa un test cu V6 TDI , este un motor destul de silentios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Ma lamureste si pe mine cineva:

Touareg V6 diesel facelift are 224 CP sau 239 CP?

Iar demarajul 0-100km/h este in 9,9s sau in 8,9s sau in cate secunde ca am vazut mai multe variante.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

239cp facelift-ul iar acceleratia in functie de cutie manuala/automata.

Dar cel mai bine sa ne zica cineva care are un V6TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Touareg V6 TDI facelift are motor de 224 CP iar recent cand VW au trecut la Common Rail au acelasi motor V6 TDI CU 239 CP.Oricum noul motor este excelent.Va pot spune ca l-am testat si este super.Are si forta si silentiozitate in acelasi timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are 240 CP si pe cutie automata face 8.3 secunde pana la 100.

Vezi aici

Modificat de ddm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

BKS-ul de 224 de cai (3.0 TDI) e CR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

do_it am si eu un R5 din 2008 si acum am 2840 km. cum l-ai adus pe al tau la 205cp? cat te-a costat si cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cico,

Contacteaza-l pe Voinea, el este persoana cea mai potrivita pentru o astfel de discutie...

Verifica si capitolul TUNING SI ALTE MODIFICARI, sunt cateva opinii despre acest aspect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
larry_white_touareg
Are 240 CP si pe cutie automata face 8.3 secunde pana la 100.

Vezi aici

Este corecta informatia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

do_it am si eu un R5 din 2008 si acum am 2840 km. cum l-ai adus pe al tau la 205cp? cat te-a costat si cum?

Eu l-am remapat la Voinea si am fost f. multumit de rezultat... a lucrat repede, curat, este un tip prietenos si mai ales "open" in ceea ce face. Iti explica clar tot ce se va intimpla cu masina si ce avantaje/riscuri ai dupa.

Tin sa iti spun ca rezultatul a fost EXACT ASA CUM MI-A SPUS si am fost EXTREM DE MULTUMIT si cel mai important NU AM AVUT NICI O PROBLEMA DUPA.

Success :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!