Jump to content

T4 la dezmembrat - postati aici daca stiti unde exista


GFD
 Share

Postare recomandată

lie

O bujie e arsa sigur, asat iti pot spune pentru ca si eu am un T4 din 93 motor 1,9 si am patit-o si eu.Cealalta chestie e sonda de temperatura acela cu 4 poli e pe gatate sau lucreaza asa in "etape" cand vrea el. Trebuie verificat si sonda si bujiile si eu zic sa verifici totodata si releul.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vreun T4 la dezmembrat in sibiu, stiti? Sau numai eu sunt aici cu T4 din sibiu? :) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

liviuclima si eleodorul

'

Pentru astfel de anunturi/postari exista doua variante:

- aria vanzari/cumparari;

- pm/telefon/email/etc.

Am ascuns ambele posturi si sper sa nu mai apara altele asemenea pentru ca sunt contrare regulamentului si vor fi sanctionate.

Multumesc pentru intelegere! :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un t4 duba marfa la dezmembrat in Iasi , fara motor si cutie ...!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca s-ar putea ca pers. respectiva sa trimita ceva piese prin curier, as vrea si eu cateva piese. Deci, e binevenit un numar de telefon sau o adresa de mail.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiam si eu unul de marfa complet dar cu a5-a defecta si la dat cu 500 eur de 1.9 motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

localitatea Smardan,Galati.Are cateva bucati si T2 parca am vazut pe acolo,Nelu 0745 560 600.Spuneti ca aveti nr de la un baiat din Braila cu T4.Apelati cu incredere,Bafta numa bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu stiu un T4 93 de marfa dar cred ca-l vinde intreg ca e inmatriculat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

m-ar interesa si p mine sa gasesc de la un multivan nu conteaza anul adica pana in 2000 capacele din interior din spate ce acopera accesul la stopuri . aveti idee cine le-ar putea avea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bobo, vad ca esti din sibiu.:D Mie mi-a zis cineva sa merg , pe straduta aceea dintre Wenglor si Ana Oil (sau Ava oil) si in capat, langa un bloc nou e un fel de magazin care vine piese de masini din dezmembrari. Deci, au piesele gata demontate. Merg si eu pe acolo zilele astea sa imi caut lampa aceea din plafon...sa imi pun in spate :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut. ai fost pana la urma akolo? eu cunosc pe vecinul omului cu dezmembrarile si nu prea are mare lucru acolo. mai mult roti si jante. am putea discuta mai bine la telfon despre una alta. 0746777772

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are cineva un motor cu capacitatea de 2400 cmc Diesel de vanzare, sau stiti pe cineva care vinde,rog sa ma contacteze pe PM.ma intereseaza motorul complect si cutia de viteze.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. ai fost pana la urma akolo? eu cunosc pe vecinul omului cu dezmembrarile si nu prea are mare lucru acolo. mai mult roti si jante. am putea discuta mai bine la telfon despre una alta. 0746777772

Salut. Nu am ajus pentru ca am fost ocupat cu alte probleme la masina si am cam fost plecat din judet. Nu stiu cand o sa trec pe acolo. Daca treci tu, te rog sa imi zici si mie cam ce are tipul de acolo.

Si jantele m-ar interesa, dar... sa fie ceva bun, nu zgariate si frecate de toate bordurile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Cluj , am gasit printr-un prieten ceva dezmembrari . NU stiu daca trimit in tara , ce au , dar m-am gandit ca poate ajuta cumva pe careva :)

s.c. andres motors srl (cluj) vinde piese din dezmembrarea unui vw transporter t4 din 1992 si1999,

tel 0744 704 444 si 0742 992 063

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut un t4 la dezmembrari , dar care sa aiba si bara spate! imi trebuie doar sa fac o matrita dupa caroserie (partea spate). sau se ofera vreun coleg sa ma ajute cu asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai drum la cluj te las sa faci matritza dupa a mea. desigur o infoliem bine sa nu ma aleg cu fibra de sticla peste bara:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se da cu o solutie si nu ramane absolut nimic pe masina. :ceuameni: Multumesc pentru disponibilitate! o sa iau in calcul si asta :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei poti face dupa a mea ca eu trebuie sa o dau jos si sa o vopsesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce an e masina? si...eu vreau sa copiez toata partea spate: de sub geamurile spate, aripile, portbagajul, si bara :cool: as putea pune o poza sa vezi cam ce anume o sa copiez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super. e ca a mea! Atunci, ramane sa dau de cativa bani si sa ne apucam sa copiem caroseria. Desigur, daca ma lasi! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

asa ceva vrei sa faci?

ar arata mult mai bine :beer:

post-41538-1278054137_thumb.jpg

post-41538-1278054145_thumb.jpg

post-41538-1278054151_thumb.jpg

post-41538-1278054241_thumb.jpg

Modificat de r4ulik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asa vreau sa il fac, insa , va fi coborata din spoilere ( rear diffuser + praguri), evacuare cu 2 iesiri (stanga +dreapta) si ...fata e cam gata :D)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!