Jump to content

Incalzire scaune


lucian_90tud
 Share

Postare recomandată

Da. Este normal. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firele de la termistor, negru maro pleaca la panoul de clima,iar negru galben la masa.Trebuia Legat cumva in Serie cu rezistenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat azi cu lampa de control output-ul modulului si intradevar se pot vedea impulsurile pe care le da modulul,deci functioneaza perfect.Mersi mult pentru ajutor!!!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce diferenta este intre acest modul 1k0959772B si acesta 1Z0959772?Poate Influenta negativ functionalitatea panoului de clima, cod panou 1K0907044BS?

Modificat de rabanne2014
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesti nicaieri specificatii tehnice exceptand faptul ca sunt asociate la marca x sau y din grupul VAG.Codul diferit poate sa fie evolutie de piesa sau output diferit , imperechere cu un anumit tip de rezistenta etc multe sunt fabricate de WET  care nu pune la dispozitie scheme ar trebui sa il masori cu un scope in toate modurile si temperaturile de functionare dar nimeni nu se plictiseste asa de tare .Cel mai simplu asociaza modulul cu sasiul de la care ai preluat piesele pentru retrofit 

Modificat de BadGrandpa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k0 =Golf, Passat. 1z0 =Skoda - eu parca asa îmi amintesc. Am la service unul cu 1z0,verific după 9,cand ajung.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci panoul de clima1K0907044BS si modulul 1k0959772B leam luat de pe un golf plus an fabricatie 2007,iar 1Z0959772 lam luat pe un passat B6.Singura diferenta e la panourile de clima, golful plus are tasta AC si pasatul are ECON.Momentan am pe masina panoul de pe golf plus si modulul de pe passat,functioneaza ok dar nu vreau sa afecteze negativ panoul de clima.Multumesc

Modificat de rabanne2014
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU are ce sa afecteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna seara ,

Am un G5 din 2006 al carui interior a fost schimbat cu cel de GTI , din piele . Scaunele fata au comenzi electrice pe ele si din cate stiu , si incalzire. Ideea este ca eu vreau sa ma folosesc de incalzirea din scaune si ma gandeam sa schimb consola de la Ac cu cea cu dublu climatronic si incalzire in scaune doar ca , citind , am vazut ca e costisitor sa modifici sistemul de ventilatie .

Deci , pe scurt, pot folosi incalzirea in scaune fara sa modific consola ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai climatronic, exista panou pentru climatic cu incalzire in scaune iti mai trebuie cablaj si codare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect. În rest se confecționează instalația, se comanda mufe, pini etc. Doar sa vezi încălzirea/scaunele Cumparate, de la ce model sunt. Exista primul model, cu doua module de încălzire..... Câte unul sub fiecare scaun.... Și cu unul singur. În funcție de asta, se confecționează instalatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare. Am achizionat niste scaune din piele cu incalzire in scaune si reglaj electric (eu avand scaune din material textil si fara reglaj electric). Am de gand sa cumpar si panoul de clima cu butoanele pentru incalzire in scaune. Stiti pe cineva care m-ar putea ajuta cu cablajele necesare sa-mi transform actualele scaune in unele complet functionale? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Vezi in aria prestari servicii . Suntem mai multi colegi care te putem ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbind cu un coleg mi-am dat seama ca eu probabil nu am nici conectorii din podea. De la masina donatoare nu am cum sa mai cer. Stie cineva codul pentru piesa? Sau macar o poza, sa stiu cum arata, sa aiba un indiciu oamenii legat de ce cer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai aici la pg 9 ceva poze.Si informatii de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare, am un golf 5 1.9tdi bkc, nu am incalzire in scaune, am achizitionat niste scaune cu ceva fire mufe etc etc, panou clima, tot si vreau sa le instalez.. incalzirea este aceea cu doua module (cate unu in fiecare scaun) as vrea daca detine careva o schema completa cu acest tip de incalzire sa le pot instala... scheme pentru incalzire cu un singur modul gasesc peste tot dar pentru cea cu doua module nu vad..va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare, am cumpărat un 5 GTI de curând și spătarul de la scaunul șofer nu se încălzește. Am înțeles că este vorba de o rezistență, poate fii și altceva înafară de ea? Mai concret l... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. La al meu golf plus, la care am încălzire în scaune am constatat ca nu mai funcționează. 

Sa fie de la siguranță, dar care este? 

În plus, nici lumina din portbagaj își dădu suflu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica sigurantele pe pe lateral bord la sofer, pt incalzire scaun.

 

La lumina portbagaj, trebuie verificat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine sunt sub volan.Am sa caut acolo.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la Plus sunt pe partea soferului, sub volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

La golf 5 pot sa iau incalzirea(rezistentele) de pe alte scaune de golf 5 si sa o montez la mine?

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea. Cumperi rezistente noi de carbon si le adaptezi, montezi termistor pe ele si faci restul montajului pe original 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!