Jump to content

Timeline Vento/JettaIII


paul_ral

Postare recomandată

Adrian, uite aici s-a discutat despre duze incalzite.

Haide sa nu transformam in chat topicul lui Paul.

Bafta

Link către comentariu

frumos...

si eu investesc si incerc sa fac cat mai multe, dar pe langa tine sunt ..o insecta neputincioasa

:D

Link către comentariu

Cu rabdare vei reusi sa faci tot ce ti-ai propus. Cateva imagini din scurta vizita la garaj.

Incepand de maine ma ocup de inchiderea/deschiderea usilor din butonul aflat in bord.

post-6155-1256750639_thumb.jpg

post-6155-1256750720_thumb.jpg

post-6155-1256750737_thumb.jpg

post-6155-1256750765_thumb.jpg

Link către comentariu

Da, stiu, nu mai trebuia sa-mi zici. :) . Dupa parerea mea e cel mai frumos interior, la G3, mai frumos decat cele din piele.

O poza mai clara cu scrumiera din spate, se poate, ca acum zici ca e un fel de cuptor pe acolo.

Modificat de taz21
Link către comentariu

Am una facuta in garaj, pe intuneric, cam neclara, am facut-o sa va dati seama ca lumina e mai buna decat la cea din fata

post-6155-1256758712_thumb.jpg

Link către comentariu

De azi masina se inchide din interior si se deschide prin apasarea unui buton, o solutie mai eleganta decat apasarea pe pindoor. Butonul este OEM si l-am cumparat din state, fiind existent doar pe modelul USA (Jetta3)

IMG_0179.jpg

schema de montaj

IMG_0176.jpg

Link către comentariu

Se pot monta Aerotwin Retrofit, dar intradevar arata foarte bine cu Aerotwin originale.

Si eu m-am gandit daca gasesc un G4 la dezmembrat sa iau bratele si stergatoarele. :icon_thumleft:

Modificat de taz21
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pregatire pentru iarna

Husa baterie (furata dupa pejo-ul nevestii)

IMG_0211.jpg

duze stropitori parbriz incalzite

IMG_0212.jpg

insonorizare de la tdi

IMG_0213.jpg

iarna 2008/2009 intalnire vwforum

intalnirevwforum1.jpg

Link către comentariu

Frumos arata masina, si modificarile sunt super (cele OEM sunt cele mai bune), poti sa mai pui poze cu ea in starea actuala, inside and out? Daca ai, si daca vrei bineinteles. :Driver:

Link către comentariu
Husa baterie (furata dupa pejo-ul nevestii)

Sa vezi ce o sa ti-o iei. :icon_bounce:

Cauciucurile de iarna cand le pui?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Stai sa vina iarna!

Azi am facut peste 200 km pentru a vedea un climatronic. Am vazut, e ceva de lucru, cum naiba le gasesc numai iarna. Ca sa nu plec cu mana goala am luat un set de centuri de Jubileum.

Rara avis!

Asa cu le-am luat. Inainte de a posta am spalat centurile de pe spate. Mizeria este superficiala, este o frumusete! de abia asstept sa le vad pe masina!

IMG_0194.jpg

Link către comentariu

Trebuie sa negociez cu individul, are 2 G3 cu climatronic, unul este pe un VR, unul pe un TDI. Preferam sa fi fost pe 1,8 sau 2,0, deoarece e posibil ca instalatia de pe VR sa contina anumiti senzori inexistenti pe ce am eu, iar de la TDI sa lipseasca si sa nu stiu exact ce. Instalatia de pe VR e cu tasta OFF, in timp ce TDI-ul are tasta ECON. Ar fi mai usor sa cumpar caroseria goala, dor cu instalatia electrica si climatronicul pentru a o desface cu grija si eticheta cablurile. basca VR-ul are totul pe el si ma cam incurca motorul. Ma gandesc la cel de pe TDI care nu mai are motorul pe masina. Imi va lua destul timp demontatul, estimat in jur de 4 ore

Link către comentariu

Multumesc Tibi!

Azi am montat 3 centuri, ultima o montez maine dupa ce vine de la cusut. Dupa cum se observa in imagini centurile sunt pentru Golf 3 in 2 usi.A trebuit sa descos partea de jos a centurii unde se prinde de prag, sa pun suportul de prindere de la centurile negre si sa cos cu o ata rezistenta centura. Intrucat centurile spate la Vento lucreaza in alta pozitie decat cele de pe Golful aniversar, a trebuit sa inlocuiesc toata banda rosie, pastrand suportul original de la vento. Asta mi-a luat ceva timp intrucat a trebuit sa demontez toate plasticele din interiorul masinii.

Fiind frumos afara am inlocuit farurile cu unele intr-o stare excelenta. Ramane pe maine sa lipesc pleoapele pe noile faruri.

Link către comentariu

Felicitari! Masina arata impecabil, apreciez foarte mult pasiunea cu care ai facut ca masina sa arate mai bine decat atunci cand iesea pe portile fabricii din Wolsburg. Multa bafta in continuare! :beerchug:

Link către comentariu

Nu am renuntat la ideea montarii climatronicului.

Pana atunci poze cu centurile de GTI Anniversary

IMG_01942.jpg

IMG_0196.jpg

IMG_0198.jpg

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!