Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 2


raz.ro
 Share

Postare recomandată

Mda asta chiar e buna si de luat in considerare parcam masina in fata blocului ,bag in marsarier prind putina viteza si o scot astept cu piciorul pe frina sa tipe senzorii, si am asteptat pina am incalecat cielo de era parcat in spate noroc ca nu era masin nevestei ca aia e mai joasa si sigur ii faceam ceva avari , dar asa nu am patit nik nici eu nici cielo :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee cit costa un geam lateral fata dreapta pt ca mi l-au spart golani in fata casei?

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mario 75:nu am detector,cu toate ca sunt un mic vitezoman.Nu stiu ce sa-ti raspund la faza cu detectorul de radar,dar sa stii ca am vazut la reprezentanta Ford din Timisoara montate detectoare pe doua Mondeo MK4 si pe Focus-ul agentului de vanzari,cu care stateam de vorba.Toate erau cu parbriz incalzit,deci nu cred ca exista probleme in aceasta privinta.Cineva mai sus a spus ca nu intelege cum poate functiona o astfel de incalzire si banuia ca incurca vizibilitatea,deci ca sa va lamuresc pe toti cei care nu aveti parbriz incalzit,acele fire sunt atat de subtiri incat nici nu le observi daca nu ti se atrage atentia asupra lor(ceva gen 'fir de par') :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat dezaburirea parbrizului si, desi am dat toate butoanele la maxim, nu s-a incalzit mai repede. Chiar greu. La Octavia apa atinge 90 de grade in 15 minute, iar la Faba in doar 5!...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Please .. de unde imi iau pana la urma niste stergatoare pentru O2? Ori lamelele (cod piesa originala 1K0 955 429 B) ori stergatoarele cu totul (dar fara brate), ori Valeo ori Bosch, care sunt pana la urma? Si de unde-mi iau ca nu pot ajunge la Augsburg sau in alte locatii din astea din departari pe traficul si ploaia asta :icon_cry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Please .. de unde imi iau pana la urma niste stergatoare pentru O2? Ori lamelele (cod piesa originala 1K0 955 429 B) ori stergatoarele cu totul (dar fara brate), ori Valeo ori Bosch, care sunt pana la urma? Si de unde-mi iau ca nu pot ajunge la Augsburg sau in alte locatii din astea din departari pe traficul si ploaia asta :(

Da un telefon la NR.0729 036 ... Consilier vanzari piese si accesorii Brady si intrebi ce are in stoc(pt.nr PM)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lamele de la Volksman sau de la orice dealer VAG cu magazin de piese. Nu trebuie sa fie Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee cit costa un geam lateral fata dreapta pt ca mi l-au spart golani in fata casei?

am patit si eu la fel...pret 200 lei geamul(AVIA) si 250 lei manopera ( AltoSyncro)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am patit si eu la fel...pret 200 lei geamul(AVIA) si 250 lei manopera ( AltoSyncro)

am rezolvato la A.G.E.R SERVICE pe calea serban voda cu 243 ron cu montaj cu tot, geamul este Saint Gobain.

geamskoda001os4.jpg

w745.png

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,si eu fusesem acolo dar pana la urma am ales sa pun geam original...ca tot nu plateam nimic (am rezolvat cu asigurarea Casco)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum demontam bancheta? Ma intereseaza sa aduc la caldura sezutul banchetei si sa-l curat frumos, poate si spatarele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sezutul se scoate "simplu" Trebuie doar sa tragi cu incredere. Mie imi era mila, si am reusit dupa mai multe incercari (facute in zile diferite) :icon_thumright:

M-am luat dupa desenul din carte, trebuie sa tragi in sus de partea din fata a sezutului. Bagi usor mana sub el si tragi cu incredere in sus. Restul, iti vei da seama ce si cum... Bafta!

Spatarul nu cred ca se demonteaza. Sau cel putin nu am gasit in manual ... Pana la urma se demonteaza si el, intr-un fel sau altul. Problema e, cat de complicat e.

Modificat de mario75
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca la sezut partile laterale sunt fixate bine, mijlocul are un pic de joc. Sigur nu se rupe? :vaidecapulmeu: Cred ca o sa strang din fund si trag tare oricum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

strange tare si trage usor...ca iese si nu se rupe! :icon_thumright:

Modificat de garfield
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se scoate clema de ecuson din parbriz? Mi-au schimbat parbrizul si clema sta acum putin departata de geam. Ma gandeam sa incerc sa o repozitionez eu, ca sa nu mai fie nevoie sa ma duc din nou in service. Am tras usor de ea dar mi-a fost teama sa nu o rup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa scoti ornamentul de pe stalp. Are un surubel acolo.

post-13747-1229979792_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: Pedalele de GTI si footrestul de GTI merge pus pe O2? Am gasit undeva si e o lista pe masinile care se potrivesc (passat 3c, g5, eos, jetta), O2 nefiind trecuta..

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde gasesc si eu bandouri de protectie din plastic la praguri de la octavia scout, se pot comanda ca accesori la dealer ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei originale si sa scrie scout da , daca nu ai si alte alternative mai ieftine

Modificat de St3ff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea ta se regaseste si in post-ul lui andrey2003. Mai mult, nu credeti ca aceste intrebari ar trebui, sau ar fi mai bine sa fie puse AICI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum se da chestia jos chestia aia din interior, cu care deschidem capota?am incercat eu cu o surubelnita sa o trag in dreapta da mie cam frica... :sbine:

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca chestia aia la care te referi e clapeta cu care deschizi capota, vezhi ca are un surub pe mijloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

surubul l-am dat jos .acuma cum dau clapeta jos , o ridic si trag de ea ?

ce-i fac? ca acuma are jocul mai mare la cat am bajbait-o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!