Jump to content

Tuning Octavia II


gabriel
 Share

Postare recomandată

salutare!

cu aceasta ocazie vreau sa spuneti si voi care ati facut ceva modificari la octavia II caastept si eu sa imi vina si am o mie de chestii in cap dar poate mai imi dati si mie idei :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    44

  • Georgik

    10

  • rzw75

    9

  • pro_niger

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca nu a tunat nimeni o octavia in romania sau nu stiti macar un site un link ceva unde sa vad si eu una tunata stiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu a tunat nimeni o octavia in romania sau nu stiti macar un site un link ceva unde sa vad si eu una tunata stiti?

<{POST_SNAPBACK}>

www.skodatuning.ro

Fac si eu putina reclama clujenilor mei! Reperele lor arata bine si nu sunt deloc scumpe. Cel putin mie nu mi s-au parut!!! :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ,inteleg , :blink: nu au mare lucru si au cateva elemente de design exterior si atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

www.milotec.de

pot sa-ti ofer produsele lor la pret de site german+15%= pret de Romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ,inteleg , :blink: nu au mare lucru si au cateva elemente de design exterior si atat

<{POST_SNAPBACK}>

Pai nici tu nu ai precizat ce anume vrei...

La DXX blue line (skodatuning.ro) un spoiler e 3.7 milioane, un eleron 2.7 mil. deci eu zic ca preturile sunt acceptabile mai ales daca le compari cu cele afisate pe site-ul partener al tunerului ceh.

Daca vrei tuning la motor...exista un exemplu nereusit la masina lui Redeagle...cei de la Aspad i-au tunat-o si are probabil si acum probleme cu ambreajul...

In timp, Voinea o sa fac tuning la motoarele EDC16...si probabil tuningul lui va fi in conditii de siguranta aka No Problems.

La ce fel de tuning te-ai gandit tu?

Modificat de Diesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as vrea ceva elemente de design interior dar nu ma incanta nimik din ce am gasit cred ca ainca nu se fac pt 2 ca pt 1 sunt destuledar voiam sa vad daca are vreunu ceva in romaniafacut tare de tot nu conteaza ce tuning e (exterior, motor sau interior) :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit ca inca n-a facut nimeni...un tuning reusit pe Octavia2.

Oricum Octavia 2 nu mai e o masina atat de versatila pentru tuning, e o masina cu vocatie familiala mult mai pronuntata... Daca vrei sa-ti faci o idee cauta pe acest forum un topic in care se presupuneau niste poze ca fiind ale Octaviei 2 RS. In realitate e doar un exercitiu de stil neagresiv al unui tuner, totusi reusit dupa parerea mea.

O Octavia 2 foarte tunata ar arata ca un "pimp car" - o masina de peste, ca sa nu las loc de dubii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata stiu ce vreau vreau pt exterior eleronul ala mic finutz de haion si ala tot de haion de se pune pe geam sus

are careva asa ceva pus sau preturi cevacel final stiu sigur ca il au si astia la autec dar cer o carca de bani pe el si il mai au si la pitesti dar culmea e la juma de pretz si sunt aceleasi firmedar de astia sunt la craiova si aia la pitesti isi pun transportul cat eleronul ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Daca vrei tuning la motor...exista un exemplu nereusit la masina lui Redeagle...cei de la Aspad i-au tunat-o si are probabil si acum probleme cu ambreajul...

In timp, Voinea o sa fac tuning la motoarele EDC16...si probabil tuningul lui va fi in conditii de siguranta aka No Problems.

incerc sa ma tin de promisiuni si in august sa vin cu sculele de tuning OBD pe Octi 2. Sunt convins ca nu o sa-i dezamagesc pe posesorii de masini EDC16 (Octi 2, Golf V, Altea, new Toledo, Touran etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea: putem face ceva si la masinile pe benzina (O2 1.6 MPI)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

intre 10 si 14CP la 1.6 (normal si FSI)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cuplu?

cam cati bani ar face? dezavantaje sunt? consideri ca merita?

merci mult

Modificat de Valix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu stiu datele momentan. nici sculele nu le-am achizitionat inca. In momentul cand am o informatie va anunt. Pretul va fi foarte bun pentru mebmrii vwforum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept pareri!!! si apropo stie careva daca se gasesc la noi chestiile alea de pus pe spoilare prelungirile in afara de astea de la milotec?

Modificat de gabriel82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept pareri!!! si apropo stie careva daca se gasesc la noi chestiile alea de pus pe spoilare prelungirile  in afara de astea de la milotec?

<{POST_SNAPBACK}>

Se gasesc o gramada... depinde ce vrei. da-mi un pm cu ce te-ar interesa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta careva cu un link cu triple din alea transparente pentru octavia 2 ca am fost la o firma de tuning si nu stiau cum arata dar au zis ca imi aduc si pretul ar fi undeva la 10 milioane si as vrea sa stiu daca sunt si cum ar arata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Ma ajuta careva cu un link cu triple  din alea transparente pentru octavia 2 ca am fost la o firma de tuning si nu stiau cum arata dar au zis ca imi aduc si pretul ar fi undeva la 10 milioane si as vrea sa stiu daca sunt si cum ar arata

pai daca ei au zis ca aduc dar nici nu stiu cum arata e cam aiurea ...

esti sigur ca nu sunt doar agatatori ?

Care e producatorul acestor stopuri clare ? (eu cred ca te pot ajuta cu o poza a lor daca-mi zici cine le face - Tyc, FK, HELLA, in.pro, RAID, JOM, AKS, ULO ... etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) au zis decat ca imi aduc si au aproximat pretul la 10 mil si mi se pare mult ca la 1 nu sunt asa scumpe si mai ales ca nu au zis firma ca sa iti zic sau sa caut si eu

ce m-au derutat a fost ca au zis ca aduc nu au cautat sa vada daca exista sau nu au zis ca sunt dar eu nu am gasit pe niciunde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pai nici eu nu stiu momentan sa fi facut careva stopuri la octavia 2.. dar stiu siturile la mai toti producatorii de tuning si doar zici unul si-l verific :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

129sn3me.th.jpg149vi6rc.th.jpg

tare skoda asta as vrea si eu grila asta dar nu au facut astia de la milotec update la site ca nu este asa de frumoasa la ei pe site

B)

Modificat de gabriel82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Bucuresti am vazut o Octavia II Argintie care avea in loc de rosu la stopuri , negru. Parca e un spray care da efectul asta.Oricum arata f bine, avea si grila schimbata.Nu am apucat sa o vad mai bine pt ca m-a pierdut prin trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toata lumea. Eu sunt mai nou pe forum deoarece acum astept sa-mi vina skoda (mai am 2 saptamani de asteptat). Si eu am facut o vizita pe www.skodatunning.ro si singurul lucru care mi-a placut si care se potriveste (dupa parerea mea) la octavia II sunt ornamentele din otel inoxidabil, inscriptionate octavia, pentru pragurile interioare. Cred ca atunci cand imi va veni masina le voi folosi. Pretul e de aprox. 3.000.000 lei (montaj inclus).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut i`m new :lol:

Vreau si eu un tuning la motor la masina de la semnatura.Am auzit ca ele initial din fabrica vin cam la 70% din capacitatea lor si un cip tuning ar insemna ridicarea parametrilor la 90% ca sa mai ramana totusi o marja acolo. Am inteles ca este in jur de 300 350 de E poate gresesc. Chiar am banii astia si chiar ma intereseaza.

Cam care ar fi modificarile dupa un astfel de cip?(cai,cuplu,consum,uzare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!