Jump to content

vw passat 35i 1,9 TDI 110cp


mabial

Postare recomandată

Mersi :angry:

..si niste poze din acest sfarsit de saptamana.

post-32190-1284402108_thumb.jpg

post-32190-1284402179_thumb.jpg

post-32190-1284402248_thumb.jpg

post-32190-1284402108_thumb.jpg

post-32190-1284402179_thumb.jpg

post-32190-1284402248_thumb.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

Multumesc baieti ,si mie imi place,o admir cand nu pe viu ,in poze :).Dupa vopsire o sa pun talon de 45 pe spate(momentan 50)+ o mica modificare ,nimic vizibil,sub aripa chiar pe marginea interioara are o margine de 3cm de tabla care e indoita spre roata si din cauza ei nu pot cobora mai jos ca freaca.Anvelopele fata o sa fie cu 195/40 ...si cu reglabila,altfel o sa ma joc :D

Modificat de mabial
Link către comentariu

stiu ca e cam tarziu si asa mai departe! te sun maine dimineata, s-au modificat planurile! :P

Oricum, in caz ac uit sa te intreb live, s.a.m.d cand stau mai mult putin prin Cj, am sa iti cer putin ajutor in ceea ce consta modificarea luminilor de la reglajul de aer cu led! Erau asa, erau rosii, dar s-au bulit :P oricum, eu le vreau albastre alea, cu luminile din rotite rosi! ceva de genul:

post-53150-1284587817_thumb.jpg

bine, alea rosi merg, insa albastreala, am facut eu draci si sfinti pe acolo, nu se vede bine, doar pe segmente!

Si ca sa fim in tema, check this out!

Bogdane, cu 5 cm garda de sol, mergem cu ele la arat! ^_^

Modificat de Balta
Link către comentariu

Dupa cum am vorbit si azi cu tine,sistemul e destul de simplu ,te poti uita la ''lumini bord''si acolo sunt idei cate vrei.Iti pun o poza sa vezi cum mi-am facut eu.

post-32190-1284623847_thumb.jpg post-32190-1284623855_thumb.jpg post-32190-1284623860_thumb.jpg

Cat despre filmulet ,passat-ul ala e al unui polonez, il stiu,uita-te la topicul cu poze ''passat b1/b2/...'' e initiat de mine(sa-ti fie mai usor la cautat) si in ultimele posturi am pus acuma ceva zile 2 poze unde se zareste si frumusetea de care ziceai:)

Link către comentariu

nu inteleg o chestie: ai pus led-uri asa:

unu in centru, care merge la butonul de temperatura

4 LED-uri, care lumineata tot pe "temperatura"

si inca doua, in fiecare celelalte doua rotite!

intrebarea e: cum si ce lumineata cerculetele de la pozitii de veltilatie si nivel de ventilatie?! :D ca nu vad nici un led!

Link către comentariu

Va multumesci baieti de urari,ma stradui si eu ,ca si voi :)!tracto,golfuletul tau il urmaresc decand ai postat poza ce acuma o ai si la avatar :))

Deci,balta fi atent!Cerculetele de pe margini,cele de plastic care tu le-ai vopsit,ele sunt albe si capetele sunt orientate inspre motor(montate).Cele 4leduri vin exact pe capetele orientate si de acolo lumina este dispersata in cerc .2 capete fiecare cerc = 4 ;),de acolo si 4 leduri.Sper ca te-am lamurit ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Saptamana asta mi-am achizitionat set bbs-uri pe 15 pentru iarna.O janta nu are un capac.Daca cineva ma poate ajuta in sensul asta,il rog sa ma anunte :blink:

post-32190-1285419825_thumb.jpg

Link către comentariu

eu mi-am achizitionat doua cauciucuri de iarna, la 30RON ambele! super jantele, posteaza la Piese passat, poate ajuta cineva cu un capac !

Link către comentariu

Daca tot am si pe OZ-uri valve ascunse,mi-am pus si pe BBS-uri la fel .Doamne cat imi plac jantele astea,parca abea astept iarna :blink:...dar totusi nu vreau frig :icon_thumright:))

post-32190-1285617228_thumb.jpg

post-32190-1285617249_thumb.jpg

post-32190-1285617303_thumb.jpg

post-32190-1285617308_thumb.jpg

post-32190-1285617315_thumb.jpg

post-32190-1285617339_thumb.jpg

post-32190-1285617343_thumb.jpg

Modificat de mabial
Link către comentariu

Azi a ajuns si reglabila.De luni masina va intra la vopsitorie.Nu stie nimeni pe cineva cu bara normala ,fara carlig care vrea una cu carlig (schimb) ? de passat,normal:).

post-32190-1285690957_thumb.jpg

Link către comentariu

ohoo inseamna ca a fost cuminte masina de a primit atatea cadouri. iti urez sa decurga vopsitu fara nici o problema si sa o termini cat mai repede

Link către comentariu

Passatul are o culoare superba, nu cred ca merita schimbata, dar cine plateste decide. :icon_thumright:

La suspensia reglabila, se regleaza doar duritatea, sau si garda la sol?

Multumesc.

Toate bune!

Link către comentariu

Eu zic ca un caramiziu o prinde mai bine :icon_thumright:.

Referitor la suspensie, Stefan, e reglabila doar pe inaltime (nu si pe duritate).

Spor Marius!

Modificat de rex
Link către comentariu

eu aveam intr-o vreme in plan sa o fac a mea in doua culori, si anume:

fata, rosie, spatele negru, despartite prin diagonala undeva deasupra usilor din spate!

bine inteles ca nu am fonduri pan` la primavara si nici nu m-as apuca iarna de asa ceva!

Link către comentariu
Felicitari :) raman la parerea ca al tau este cam cel mai frumos Passat old school pe care l-am vazut.

Multumesc frumos de compliment ,eu ma stradui cat pot de mult ,nici nu mai stiu decand nu mi-am mai luat o geaca,un pantalon ceva :)...tot ce prind bag in masina,daca asta mi-e pasiunea ,asta e :)

Link către comentariu
Multumesc frumos de compliment ,eu ma stradui cat pot de mult ,nici nu mai stiu decand nu mi-am mai luat o geaca,un pantalon ceva :)...tot ce prind bag in masina,daca asta mi-e pasiunea ,asta e :)

da, noroc cu prietena! :) mai cumpara ea un chilot lui Marius; si da, un set de Xenoane!

Link către comentariu
ohoo inseamna ca a fost cuminte masina de a primit atatea cadouri. iti urez sa decurga vopsitu fara nici o problema si sa o termini cat mai repede

Mersi mult,sper sa iasa bine .

Balta ,culoarea ramane aceiasi ,sustin parerea lui Stefan :)mersi de laude :) ,suspensia dupa cum a completat Vlad caruia ii multumesc ,e doar pe inaltime.

Vlade stiu ,caramiziul acela interesant pe care ai tot insistat la ultima intalnire :)))..ti-am spus sponsorizezi si iti trec numele unde vrei pe masina :huh:

Bai, Balta ce le nimeresti tu :)

Modificat de mabial
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!