Jump to content

Scaune rabatabile


TZepeSH
 Share

Postare recomandată

Am citit prin brosuri ca au existat ca optional la broscute niste scaune sau chestii de pus la scaune ca sa se lase pe spate si sa obtii un mare pat. Se numeau seat recliners. Stiu ca a mentionat si Sergiu pe undeva de asta, nu am mai gasit unde. Aveti ceva date despre asta, sau cum se pot face sau de unde se pot cumpara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ceva vreme n-am mai ajuns sa citesc forumul de acasa asa ca n-am putut sa pun poza cu "patul" :( . In link poza trei din dreapta se vede cam despre ce e vorba: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=51042 Patul se face din pernele banchetei spate cu ajutorrul unei balamale smechere care inlocuieste balamaua initiala a pernei de jos.

Asta e din topicul lui Bogdan. Am vazut si eu smecheria pe masina lui acum cateva zile si e super. Pe broasca nu cred ca ar merge, pentru ca e prea putin spatiu in spatele banchetei (ca sa stai intins complet).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit topicul unde s-a discutat putin despre asta. Pe scurt, in mare doua modele: Volmac sau Huls. Am cautat pe net ceva poze, Huls implica taierea cadrului scaunului, Volmac doar se adauga. Ceva in gen Volmac mi-a trecut prin cap cum sa fac, dar mai dureaza ceva pana trec la lucrul la Buburuza. Asteptam de la SergiuP ideile pentru rabatare.

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=51326

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La typ3 smecheria e pt bancheta din spate ( valabil doar pt Variant ) la broasca se folosesc scaunele din fata pt a face pat comun cu bancheta din spate pana la bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

pai sunt mai multe variante...

...scoti sacunele din fata de pe shina si le montezi invers(nu cu susul in jos ci cu spatarul spre bord...)

...la modelele post 73 rabatezi pur si simplu scaunul pe spate pana stai intins complet(am testat metoda de nenumarate ori la mare ...la intalneli-cand eram prea ''bat'' sa mai montez cortul-si de asemeni vara trecuta pe toata durata ''excursiei'' pana la WOB si inapoi...)

...la ambele modele..poti pleca de acasa fara spatarul banchetei din spate...(pe diagonala dormi super)am mers cu bancheta spate doar cu sezut ani de zile...

si valabil pentru toate modelele(exceptand vestfaile si chemperele) te trezesti ori mai obosit decat te-ai culcat...ori lipicios de la caldura sau inghetzat ca un c%$&...

vant din pupa si apa dulce

post-1519-1236450133_thumb.jpg

Modificat de silviustan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde mai pui ca poti dormi si cu sticla la acp daca in somn ti se face pofta sa mai poti servi :icon_thumright:

:lol: :lol: :lol:

post-6468-1236507917_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde mai pui ca poti dormi si cu sticla la acp daca in somn ti se face pofta sa mai poti servi :)

:lol: :lol: :lol:

pai stii ca in timpu somnicului...mai ales cand esti bat ti se mai face setica.... ;)

oricum,pe langa scaune rabatabile,e bine sa fie si niste trascau o paturica ceva sau sac de dormit...ca nu se stie unde te prinde noaptea....

Modificat de silviustan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hm,sunt interesat si eu de modul acesta,daca rabatezi bancheta spate (spatarul) si se prinde cu chinga respectiva,din cate stiu portbagajul interior este o secunda mai inalt decat sezutul banchetei spate,prin rabatarea spatarului se ajunge la un acelasi nivel,mutatul scaunelor in spate cat de mult si rabatarea lor in fata..oare iasa cumva? :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate ... dar dimineata o sa doara toate oasele. cunosc. recomand cort, pat, fan, iarba, nisip, orice dar nu dormit in masina, nicio ! masina.

p.s. ma invelisem :D mai tarziu, nu am racit.

post-9878-1236534769_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si valabil pentru toate modelele(exceptand vestfaile si chemperele) te trezesti ori mai obosit decat te-ai culcat...ori lipicios de la caldura sau inghetzat ca un c%$&..

da, erai cam lipicioasa cand ai dormit cu mine... :)

Modificat de bubnoff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda...iti lipsea degetzelu in gura

andy stf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D nebuna cu mustetse ce esti si barboasa pe deasupra si mantuitorule ... mie imi lipseau banii in portofel sa-mi iau si eu un cort ! ... intre timp am reusit sa-mi cumpar ;)

cand n-a avut Sergiul prietena, am dormit cu el in cort, sforaie ca dracu da tine de cald. Acu ca e chiabur cu gajica (toate respectele pentru Gabi, pentru el nu) il doare in cur de mine si a trebuie sa dorm pi scaune. N-am mai supt dejet de la 9 luni, dupa ce m-a operat doctorii la plamani :blah_: so, e un NON TAKEN !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta vavi eu ti-am zis... pe actuala a ta, adica pe a noastra as fi primit-o cu mine. pe tine nu ca esti urat :)

in alta ordine de idei fi si tu mai discret si nu mai fa publice intimitatile ;) noastre din tinerete ca devin astia pofticiosi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apropos de...dormit mi-am adus aminte de pozele lui roakeru....mai sunt si alte pozitii :D

L.E. @sergiu ia sa te vad... unde-i sticla ? :D

post-1781-1236851466_thumb.jpg

post-1781-1236851475_thumb.jpg

Modificat de vwraider
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L.E. @sergiu ia sa te vad... unde-i sticla ? :)

pe jos langa/sub masina... nu mai era necesara caci era goala :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!