Jump to content

Masinuta lu' Borisake


Borisake

Postare recomandată

Opaaaa.....s-a mai schimbat gagica de cand n-am mai vazut-o.... :wub: In general place, dar:

- neaparat vopsit bandouri/fuste/praguri......o va schimba total, zici ca-i alta masina

- numarul din fata fara suport, ci lipit cu banda dublu adeziva

- jos cu "PASSAT" si "TDI" de pe portbagaj (ca sa nu zic si cu sigla VW si restul stickerelor)

- coarnele alea ale dracusorului puteai sa le lipesti si tu drepte, paralele cu marginea cercului de la VW

- folia de protectie de pe spoilerul spate si cea de la aripile spate sa fie transparente, nu negre....dupa ce vei vopsi bandourile nu vor mai da bine

- folie neagra pe toate geamurile

- folia pe capota mie nu-mi place cum da, plafonul in schimb e beton

- acopera cu niste folie neagra mata semnul VW de pe jante

Cred ca ajunge :D

Link către comentariu

foarte tare noul filmulet ! :blink: masinuta arata si mai bine in realitate decat in poze.

Link către comentariu
Opaaaa.....s-a mai schimbat gagica de cand n-am mai vazut-o.... :D In general place, dar:

- neaparat vopsit bandouri/fuste/praguri......o va schimba total, zici ca-i alta masina

- numarul din fata fara suport, ci lipit cu banda dublu adeziva

- jos cu "PASSAT" si "TDI" de pe portbagaj (ca sa nu zic si cu sigla VW si restul stickerelor)

- coarnele alea ale dracusorului puteai sa le lipesti si tu drepte, paralele cu marginea cercului de la VW

- folia de protectie de pe spoilerul spate si cea de la aripile spate sa fie transparente, nu negre....dupa ce vei vopsi bandourile nu vor mai da bine

- folie neagra pe toate geamurile

- folia pe capota mie nu-mi place cum da, plafonul in schimb e beton

- acopera cu niste folie neagra mata semnul VW de pe jante

Cred ca ajunge :D

- neaparat vopsit bandouri/fuste/praguri......o va schimba total, zici ca-i alta masina ...in plan este si vopsitul bandourilor si doar ele restul nu ca masina este foarte joasa si se zgarie imediat si pe urma o sa arate chiar nasol, deci doar bandourile

- numarul din fata fara suport, ci lipit cu banda dublu adeziva urmeaza si ala

jos cu "PASSAT" si "TDI" de pe portbagaj (ca sa nu zic si cu sigla VW si restul stickerelor) eeeeee asta nu ca nu imi este rusine cu ce masina umblu :)

-coarnele alea ale dracusorului puteai sa le lipesti si tu drepte, paralele cu marginea cercului de la VW nu eu le-am lipit, dar o sa retusez

- folia de protectie de pe spoilerul spate si cea de la aripile spate sa fie transparente, nu negre....dupa ce vei vopsi bandourile nu vor mai da bine dupa ce schimb bara spate si o sa vopsesc si ce mai am de vopsit alea or sa dispara :icon_thumright: pt ca oricum nu se mai potrivesc cu cel de pe capota si plafon.

- folie neagra pe toate geamurile in viitor

- folia pe capota mie nu-mi place cum da, plafonul in schimb e beton folia de pe capota are mai multe roluri, unul dintre ele este sa protejeze capota de pietricele + altele

- acopera cu niste folie neagra mata semnul VW de pe jante nu, cum spuneam nu imi este rusine cu ce masina umblu

In rest multumesc pt aprecieri baieti. :icon_thumright:

Link către comentariu
in plan este si vopsitul bandourilor si doar ele restul nu ca masina este foarte joasa si se zgarie imediat si pe urma o sa arate chiar nasol

Ce/unde anume se zgarie frate? O freci pe jos sau ce? Ca nu pricep! Doar cu bandourile vopsite n-ai facut nimic, o sa arate neterminata, dar uatever, fiecare isi face masina cum vrea el, restul doar ne dam si noi cu parerea de pereti.... :censur:

Link către comentariu

interesant carbonul de pe capota si plafon,da bine cu jantele,frumoasa,dar plange dupa niste folii:(. multi km fara probleme iti doresc!

Link către comentariu
Ce/unde anume se zgarie frate? O freci pe jos sau ce? Ca nu pricep! Doar cu bandourile vopsite n-ai facut nimic, o sa arate neterminata, dar uatever, fiecare isi face masina cum vrea el, restul doar ne dam si noi cu parerea de pereti.... :)

:D Avand in vedere ca eu nu pot sa trec peste o sticla de plastic (o car dupa mine pana gasesc un canal sa o las acolo), cum crezi? O zgarai sau nu pe prelungirea barelor? In fiecare zi trebuie sa o frec de cate o denivelare ceva, la ce santiere sunt pe la noi. :)

Link către comentariu

Iti dau dreptate Boris. Eu chiar ma feresc de camioane, sa tin aproape in spatele masinilor sau sa merg cu viteza, tocmai din acest considerent. Si cu toate astea, bara saraca e cea mai afectata de pietricele.

PS: si eu am renuntat la suportul de numere si nu sant sigur ca-mi place asa. Parca era mai la locul lui cu suport.

Link către comentariu
:D Avand in vedere ca eu nu pot sa trec peste o sticla de plastic (o car dupa mine pana gasesc un canal sa o las acolo), cum crezi? O zgarai sau nu pe prelungirea barelor? In fiecare zi trebuie sa o frec de cate o denivelare ceva, la ce santiere sunt pe la noi. :Driver:

Mie imi place masina foarte mult :)

Link către comentariu
Avand in vedere ca eu nu pot sa trec peste o sticla de plastic (o car dupa mine pana gasesc un canal sa o las acolo), cum crezi? O zgarai sau nu pe prelungirea barelor? In fiecare zi trebuie sa o frec de cate o denivelare ceva

Ups....nasol asa :cool: Dar deh, toate au pretul lor.... :D Si mie mi-ar placea la nebunie sa am masina asa coborata, in schimb nu-s dispus sa platesc pretul cuvenit, dar am tot respectul pt. cei care au curajul sa plateasca! :unsure:

Link către comentariu

Frumos Estate, desi se stie ca e mai greu de aranjat dar uite ca se poate.

Succes Borisake cu proiectul mai departe ca iese bine!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

o sa te caiesti ca ai schimbat bucsele cu unele poliuretanice avand si suspensia sport pe un drum putin mai nasol o sa-ti tremure si dinti in gura..Astept sa ne trimiti impresii dupa ce le schimbi

Link către comentariu

Cam asa o sa fac si eu.

:icon_thumright:

Da, dar eu macar o sa scap de problema bucselor alea de tot rahatul, care ma disperau sa le schimb la 6 luni o data.

Modificat de Borisake
Link către comentariu

Am comandat si montat astea.

dsc0150i.th.jpg dsc0151uy.th.jpg dsc0162qi.th.jpg dsc0161x.th.jpg

dsc00020ke.th.jpg dsc00022gy.th.jpg dsc00026ia.th.jpg dsc00030mw.th.jpg

dsc00031do.th.jpg dsc00028uf.th.jpg dsc00043im.th.jpg dsc00021lg.th.jpg

dsc00045fv.th.jpg dsc00037iv.th.jpg

...momentan ma declar foarte multumit. ;)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu stiu tu cum te declari, dar daca si eu ma declar super multumit de ea, poti fi sigur ca ai facut treaba buna. :icon_thumright:

Pentru cei care nu stiu, am condus masinuta lu' Borisake si am ramas placut impresionat de cum poate sa mearga o masina. Adica impecabil.

Tine-o tot asa Boris. Felicitarile si aprecierile mele!

Link către comentariu

Uite, asta da lauda, ca de este mai greu s-o faci tu. Multumesc si abia astept sa-ti vad si tie bijuteria, ca sigur este la inaltime. :D

Link către comentariu

Merci mult!

Borisake, deci ai primit laude de la maestru.......asta e ceva!

Ce rau imi pare ca nu am vazut masina cu suspensia de vara.........in rest e boboaca!

Link către comentariu

Borisake, dar cum se manifestau bucsele alea care zici ca le schimbai mereu? Batea fata? Ca si mie imi bate ceva pe fata si as vrea sa vad ce e.....Cat au fost bucsele?

Link către comentariu

Mai, eu defapt am o problema pe ESP la viraj de dreapta atunci cand masina nu derapeaza, deci la o viteza rezonabila el intra in functiune.

Am fost sa ii fac ITP-ul si cand a bagat-o la testul pt bucse, bucsele alea de pe bratul inferior-posterior se miscau nefiresc de mult. Astea, cred eu ca sunt prea moi si ma gandeam ca mi se schimba geometria si de aceea imi intra ESP-ul. Dar se pare ca nu asta este motivul nefunctionarii lui cum trebuie si ma gandisem ca trebuie sa schimb bucsele cu unele mai dure, rigide si le-am cumparat pe cele de la Powerflex. Batile tot din cauza bucselor cele vechi le aveam si tot datorita faptului ca erau prea moi. Au costat 350lei toate 4 bucsele; 2 brat inferior-posterior si 2 brat inferior-anterior prinderea amortizorului, nu cu sasiul.

Link către comentariu

Borisake, dar la intalnire parca nu mai aveai folia pe capota la motor sau nu se vedea ca era noapte?

Link către comentariu

cred ca nu am vazut-o din cauza xenoanelor pe care le ai.... :icon_thumright: :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!