Jump to content

Masinuta lu' Borisake


Borisake

Postare recomandată

da bine tare rosul pe masina ta ... si mai ales folia carbon de pe grila ... totusi am o intrebare : in timp oare nu se face urata folia aia ?

si eu vreu sa pun la a mea dar cromata :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Folia o am de 2 ani pe masina si nu are nimic din cauza conditiilor meteo, doar din cauza de BMW un pic zgariata hihihihiihih

Link către comentariu

postez si eu cu o mica intarziere:P. Batrana batrana masina, dar inca se tine bine, Mie unu imi place:P. sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu

Frumoasa masina. Imi plac mult jantele si garda la sol :)

Folii pe geamuri nu ii pui? Eu zic ca da bine cu jantele negre si masina rosie. Si mai e si variant.

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Eheeeeeee dar, sa vedeti ce sprintena este pe serpentine (participantii la eveniment stiu de ce) hihihihihihih; msmsmsms baieti, si or sa vina si foliile pe geamuri. :icon_thumright:

Link către comentariu

insa pe oglinzi e gri?! nu se potriveste! jos cu ele si fa-le ca grila sau ca masina! numa' bine

Link către comentariu

Parerea mea este ca se potriveste mai bine...daca o vezi in realitate. Ca masina nici macar, ca asa a fost si ca grila cum? ca nu inteleg... :rolleyes:

Link către comentariu

Adica...folie carbon look si pe oglinzi. Sa stii ca nu este o ideea rea, ba chiar foarte buna. La mine la bloc un vecin are o Skoda Octavia Tour rosie si are colant ca al tau pe oglinzile laterale. Crede-ma ca pe culoarea asta merg mai bine colantate decat gri; daca era neagra era alta treaba... Eu zic sa incerci ca prea mult nu te costa, doar putin tip liber :D

Link către comentariu

Prima data au fost colantate si...cahhhhhhh ca nu se asezau bine datorita curbelor si nu am mai vrut sa imi bat capul, in continuare zic ca este bine asa.hhiihihihihihih :)

Link către comentariu

Pe X3 te cred si eu. hihihihihi

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ieri am inceput sa imi imbunatatesc franele la masina, am inceput prin a schimba discurile de frana, cele stok, cu unele BREMBO MAX si placutele de frana cu unele de la FERODO, DS Performance si mai am de schimbat racordurile de frana cu unele METALICE si lichidul de frana cu unul de la MOTUL RBF 600 Factory Line.

dsc00319s.th.jpgdsc00317l.th.jpgdsc00316u.th.jpgdsc00318s.th.jpg

dsc00320idb.th.jpgdsc00322w.th.jpgdsc00323k.th.jpgdsc00324b.th.jpgdsc00328p.th.jpg

dsc00330pae.th.jpgdsc00329g.th.jpg

Link către comentariu

Impresii?:huh: Urmeaza si la mine schimbul de discuri pe fata. Pe spate sunt deja la a2a pereche dar pe fata nu le-am schimbat si au 123 000km :coolpics:. Ma gandeam la o a2a varianta Zimmerman sport (perforate, ventilate) dar am inteles ca sunt inferioare celor de la Brembo. Stii ceva despre ele?:coolpics:

Link către comentariu
Impresii?:) Urmeaza si la mine schimbul de discuri pe fata. Pe spate sunt deja la a2a pereche dar pe fata nu le-am schimbat si au 123 000km :). Ma gandeam la o a2a varianta Zimmerman sport (perforate, ventilate) dar am inteles ca sunt inferioare celor de la Brembo. Stii ceva despre ele?:)

Pai si eu am fost sfatuit, ca nu sunt asa de bune (Zimmerman) si mai ales sa nu iau gaurite ca la cum folosesc eu franale... sa nu se sparga discurile si de aceea am cautat unele cu striatii.

Momentan astept sa se lase si dupa; sa vad ce si cum, dar mai am de facut un lucru destul de important din conditia jocului, mai am de cumparat furtunasele de frana cele cu insertie metalica si alt lichid de frana, cu grad ridicart de fierbere. :Driver:

Link către comentariu

Chiar asa, se zvoneste negativ despre Zimmerman ? Adevarul e ca multi le monteaza doar din dorinta de a le avea cu perforatii, dar nu de compozitie net superioara standard. Setul de Brembo cat a fost ca pret ? Buna treaba si cu Ferodo. Eu folosesc Ferodo Premiere si sunt chiar multumit, darmite daca ar fi DS Perf. S-au lasat cam lent, dar dupa... foarte eficace.

Link către comentariu

Brembo Max 550lei si se pare ca si la mine se vor lasa greu.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Foarte frumoasa masina , imi place ce ai facut cu franele si cum vrei sa continui . Jantele arata bine pe ea si culoarea lor la fel , cand am vopsit jantele de pe masina mea pe tine te-am tot batut la cap ;) . Din pacate nu au iesit aceasi culoare dar imi plac si asa . Spor la modificari in continuare si numai bine !

Link către comentariu

Admirat sambata la fest, frumoasa dom'le, frumoasa rau :P

Link către comentariu

Inginere spre rusinea mea nu te-am vazut acolo, poate eram eu, prea cu chelia in soare...

Bufu stai linistit ca este o culoare care arata bine si la jeg, tu ai ales nuanta mai inchisa la culoare, dar maine poimaine vine iarna si le vopsim iarasi hihihihihihi eu sambata am taiat un cauciuc si zgariat janta dreapta spate intr-o bordura acolo la fest. :icon_cool:

Multumesc pt impresii.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca ceva facut la interior, gen W8...

dsc00564a.th.jpg dsc00565a.th.jpg dsc00566a.th.jpg dsc00572u.th.jpg

dsc00568z.th.jpg dsc00569c.th.jpg dsc00570a.th.jpg dsc00571x.th.jpg

...scuze de calitate si pt repetitie, dar...netul.

Link către comentariu

Trimurile imi plac mai putin cel de la schimbator care e cam in plus din punctul meu de vedere :)

Numai Bine!

Link către comentariu

Dupa parerea mea a iesit foarte frumos .

De unde ai luat chestiile acelea pentru manerele de la usi , dar si cel pentru schimbatorul de viteze ? o merge si la golf 4 ?

Restul ce e pe la usi la acea muchie e banda din aceea care imita cromul care se gaseste mai pe peste tot ? ( daca gresesc te rog sa ma corectezi ) .

Mersi , si o zi buna in continuare .

Link către comentariu

Cele de la deschidere usi; vb cu Spankyro (posesorii de Passaturi stiu de ce; se decojeste vopseaua si arata groaznic) nu sunt un fan de cromuri, dar ce am acum la interior este mai mult decat decent si vazute in realitate nici ca nu iti dai seama de ele; cel de la schimbator este de la Pilot si se gasesc in magazine de profil "Tuning" (AugsburgInternational)... sunt in functie de model si sunt personalizate cu cate o litera in functie de model; la Passat este litera "S" sa nu iti iei pt altcava ca nu se potrivesc sunt un pic curbate , altele nu, etc. si dungile de pe usi, acele linii cromate sunt de la Passat W8, ca idee. :D

Modificat de Borisake
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!