Jump to content

Masinuta lu' Borisake


Borisake

Postare recomandată

Frumos frumos :)

Te rog spune-mi si mie cum ai facut iluminarea schimbatorului de viteze (PM)

Multumesc

Modificat de h3llboy
Link către comentariu

Pai am facut in felul urmator: am fost la magazin si am cumparat maciulia cu bucata aia de piele si am inlocuit-o. Simplu nu :beer: ? Glumeam, dar asa am facut; ca cea originala arata rau de tot, uzata si inlocuitorul ala de piale rupt. Pretul ei a fost si cred ca mai este de 100 euro. Pt intrebarea de unde am cumparat maciulia, pe PM, ca sa nu zica lumea ca facem reclama :) .

Link către comentariu

:) Mai nou nu am dusmani oamenii, acum am animale, adica niste caini carora le place masina mea si au inceput sa se urce pe ea. Sa vezi acum ce dungi am ........de la gherutele lor. :lol:

Link către comentariu

foarte frumoasa masina,arata foarte foarte bine lasata "pe jos" ! Cred ca ar fi o idee buna sa ii schimbi jantele..sa ii pui unele frumoase care sa aduca aminte de VAG nu de Ford...sper sa nu te superi dar asta e parerea mea,ca i-ar sta mult mai bine cu ceva VAG tot la fel de mari..

Link către comentariu

:P Bai nene, alea aduc mai mult a BMW X5 nu a Ford. Nu ma supar, dar de schimbat nu le schimb pt ca mie imi plac mult, si nu numai mie... :)

Multumesc pt pareri, dar ce sa fac cu cainii??

Link către comentariu

Tare faza cu iluminatul manerelor de deschidere a usilor ca la Audi, dar intrebarea este cat a costat modificarea si eventual unde ai facut-o

Link către comentariu

De facut le-am facut singur ca nu este mare scofala si de costat cred ca in jur de 15 lei. 4buc leduri + 4buc rezistente de 1farad si ceva sarma, nu conteaza pe ce piciorus lipesti rezistenta conteaza ca in momentul in care legi firul sa il pui, + la + si - la -. :lol:

Link către comentariu

Foarte ieftina modificarea, doar 15 lei, doar ca unii dintre noi nu sunt chiar asa de priceputi, dar :P sa va zic cat mi-au cerut cei de la zextar pentru a imi monta cate un led in locasul manerului de deschidere a usilor din interior-150 lei pentru usile din fata, iar cu totul 300 lei pentru 4 amarate de leduri cate unul pe fiecare usa si sa vedeti ce vrajeala avea pe el domnul pe care l-am sunat(nu vreau sa dau nume ca este membru pe forum la noi si mai are si topic la rubrica de vanzari :P ) si mi-a spus ca trebuie programare ca dureaza in jur de 6 ore :P (asta doar pentru usile din fata- cost 150 lei)

Link către comentariu

:lol: Pai ca timp, poate sa dureze atat daca iti place s-o gadili. Nu ca nar iesi bine si daca te-ai grabi un pic. Mai mult iti ia sa dai fata de us jos. :huh:

Link către comentariu

auras....cam astea sunt preturile.....daca nu ai disponibilitate de timp si experienta...dai banu' si treaba-i gata!

cei de la zextar....nu sunt piperati la pret....peste tot e cam la fel....cu mici diferente +/-

Link către comentariu

Asa, sa mai adaugat si un modul Coming Home / Leaving Home ce i-a fost montat astazi de catre Lucian. Acum asteptam Luminile Auto, farurile, proiectoarele, geamurile fumuri si la primavara un polish. ;)

Modificat de Borisake
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

frumoasa foc

am impresia ca ti-ai montat farurile gen R8?

mai vrem si poze daca da

felicitari pentru cum arata masina,

cu cat ai coborat suspensia si de care ai pus?

Link către comentariu

spune-mi te rog cat te-au costat proiectoarele si de unde? pt ca vreau de mult timp sa-mi pun pe Passat si am gasit numai de la 17 mil in sus si nu mi-a comvenit...

Link către comentariu

@cristibt Inca nu am cumparat farurile din motive financiare si suspensia a coborat cu 3cm

@But_Fns Ce proiectoare ca nu le-am schimbat, am spus ca as vrea sa le schimb si eu pt ca ale mele sunt sablate. Eu le aveam din fabrica. Dar parca avea Alex la vanzare cu 150 lei bucata, evident producator pt ca cele originale sunt undeva la 100 euro buc.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Ideea cu "cat vision" ca la superb si audi a6 e excelenta,cred ca o voi implementa si eu la Passatul meu

Link către comentariu

Chiar e un Passat de numa numa :biggrin: .Parca in loc de autocolantul ala carbon look ar fi mers unul negru mat..parerea mea :rolleyes:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Asa, pt ca nu am mai postat nimic cam de cand a venit frigul si nu i-am mai facut poze cu noile suspensii de iarna, astazi, ca de incep pregatirea pt vara mai postez ceva poze cu ea pregatita de iarna si incercarea de a schimba culoarea janteleor din Gri Fumuriu cum erau ele din fabrica in Negru (janta neagra nu este a mea este de proba in eventualitatea unui schimb) si pt ca nu se potrivesc datorita ET-ului am luat hotararea sa mi le vopsesc pe ale mele intr-o tenta de Titan, culoarea se numeste Gri Metal.

Si acum cateva poze cu masina pregatita de iarna si in subsolul blocului imediat dupa vopsirea primelor doua jante:

.

.

.

picture004i.th.jpg

picture013d.th.jpg

Deci asa arata inainte de vopsire.

post-7159-1237280424_thumb.jpg

post-7159-1237280454_thumb.jpg

post-7159-1237280503_thumb.jpg

post-7159-1237280517_thumb.jpg

post-7159-1237280557_thumb.jpg

post-7159-1237280605_thumb.jpg

post-7159-1237280650_thumb.jpg

post-7159-1237281147_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

picture016gkx.th.jpgpicture024j.th.jpgpicture025tni.th.jpgpicture028s.th.jpgpicture032k.th.jpgpicture033z.th.jpgpicture036l.th.jpg

Si verisoara pe doua roti...

picture002h.th.jpgpicture006sbm.th.jpgpicture009g.th.jpgpicture011u.th.jpgpicture012j.th.jpgpicture014q.th.jpg

Modificat de Borisake
Link către comentariu

Frumosa masina @Borisake :D

Imi plac foarte mult jantele astea , parca dau mai bine pe culoarea asta :)

Sa o conduci sanatos in continuare ! :P

Link către comentariu

Ii sta foarte bine aranjata pt vara.. :P Dar totusi un singur lucru parca o trage inapoi..farurile..mi se par ingalbenite,matuite..parca erau niste solutii care le "intinereau"..si a mea a suferit de boala a farurilor matuite,dar am avut ocazia si i-am cumparat altele noi acum ceva timp si de atunci parca e alta masina.. P.S si proiectoarele parca dau semne de oboseala,am observat mai tarziu..luminozitatea a ramas la fel de buna?

iar la motociclete nu ma bag pt ca nu imi plac :D Numai Bine si Drum Bun!

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

Da am avut mai demult in plan sa schimb farurile si proiectoarele, dar am zis sa mai astept pt ca inca nu sunt hotarat ce si cum sa fac cel putin in privinta farurilor. Proiectoarele mai mult ca sigur ca o sa le schimb, dar nu stiu exact cand.

Link către comentariu

:( din pacate nu are si nici nu a avut, deh "no tengo dineros" :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!