Jump to content

Golf 6 GTI


gg_e
 Share

Postare recomandată

Ma uitam zilele acestea pe un forum extern si am gasit poze cu proiectul GTI Street 301 CP.

Mi-au placut foarte mult stopurile spate si formele tobelor finale.

Tobele sunt mult mai bine asezate decat cele originale si au o forma mai sport.

Stopurile dau foarte bine si nu sunt atat de monotone ca cele originale.

La fel de mult imi place grila fata care este vopsita in culoare caroseriei.

Probabil multi ati vazut poze cu proiectul, dar mai putin spatele !! :))

post-3973-1245952337_thumb.jpg

post-3973-1245952341_thumb.jpg

post-3973-1245952346_thumb.jpg

post-3973-1245952352_thumb.jpg

post-3973-1245952358_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa si tentanta masina. Poate ca ar fi trebuit putin mai nebuneasca (min.250 CP).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca sunt singurul "asteptator" de gti.Multumesc domnilor de la eurotehnogroup pentru ca saptamana 27,s-a transformat

in saptamana 31!Mai am ceva rabdare.Putina.Cand vine "chestia" va dau de stire!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@popyka asteptare usoara. As vrea sa te intreb daca e M6 sau DSG?

Dupa ce iti vine sa ne-o prezinti mai detaliat la "Masina mea"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este manuala,mi-a fost putin teama de DSG,am un amic cu multe probleme la o astfel de cutie.''Chestia'' cum imi place sa-i spun eu este alba,3 usi si am pus pe ea cam tot ce se pute pune din configurator exceptand pielea(strica tot farmecul la interior) si navigatia care m-a dezamagit in trafic,in rest,dynaudio,xenon,jante 18',volan multifuncitonal,alarma,asistenta la parcare,climatronic,pachete- iarna,lumini2,depozitare, etc,etc.Total 31000 ddp,minus un discount de criza 2000!In ceea ce priveste asteptarea....din aprilie tot stau cu gatul intins,poate,poate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Iti urez asteptare usoara si te rog sa ne tii la curent cu masina de indata ce va sosi. Sa speram ca va aparea si un posesor de G6 GTI+DSG :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare......

se pare ca sunt prima posesoare a gti-ului de pe acest forum si mi se pare corect sa va anunt :D

avetzi intrebari?

se mai fac intalniri in iasi ? din ce stiu se aduna lumea sambata ora 14 in parcare la chimie

ptr cei care nu sunt din iasi revin cu poze ptr restul puteti vedea masina la intalniri

have fun

Gabriela

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine deschide un topic nou in aria "Masina mea" si prezinta-ne GTI -ul acolo, sunt sigur ca intrebarile vor fi multe :Driver: .

Pana atunci :D safe si felicitari pentru masina.

Modificat de Fivetd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haide cu mai multe detalii despre masina pt ca nu este inca nici un posesor de G6 GTI. Este manuala sau DSG? De cat timp o ai? Eventual putem vb prin PM pt mai multe detalii pt ca eu ma voi numara printre viitori posesori de GTI 6 :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o stapanesti sanatoasa ;) .si prezinta-ne si noua masina.cred ca nu sunt singurul care asteapta :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este o idee buna :) ms ptr. sfat sunt noua pe aici trebuie sa ma obisnuiesc :D

Cel mai bine deschide un topic nou in aria "Masina mea" si prezinta-ne GTI -ul acolo, sunt sigur ca intrebarile vor fi multe :D .

Pana atunci :) safe si felicitari pentru masina.

Sal Andrei :)

Iti raspund la intrebari :

- cutie manuala

- am intrat in posesia ei pe 26.06.2009

Pe scurt am sa dau detalii despre masina:

Dotari: ABS, Airbag-uri peste tot inclusiv genunchi sofer, ESP

Bancheta spate cu spatar rabatabil,

Climatronic,

Computer de bord,

Cotiera centrala,

Geamuri termoizolante, electrice fata/spate si in nuanta fumurie,

Imobilizator electronic, Inchidere centralizata cu telecomanda, Jante aliaj usor standard nu sunt cele de 18

Monitorizare presiune in pneuri,

Oglinzi reglabile electric si incalzite,

Proiectoare ceata, Radio CD-Player touch screen cu magazie de 6 cd-uri, mp3 si slot SD,

Reglaj lombar scaune fata,

Senzori de parcare fata/spate cu afisaj pe cd player, Tempomat,

Volan piele simplu fara comenzi

Cand iti vine GTI-ul? ai dat comanda?

Eu am luat-o din Suceava cum era pe stoc nu am mai avut rabdare ptr. comanda :) mi-a placut mult cum arata .. mai ales culoarea rosie :D

cam atat.. have fun !

Haide cu mai multe detalii despre masina pt ca nu este inca nici un posesor de G6 GTI. Este manuala sau DSG? De cat timp o ai? Eventual putem vb prin PM pt mai multe detalii pt ca eu ma voi numara printre viitori posesori de GTI 6 :)

Sal mene,

Sper sa am timp sa ii fac poze este cam inorat azi in Iasi, eventual sa pot reusi sa fac si cateva filmuletze cu ea ;) am sa revin cu noutati, mai am un pic si trec de cei 1500 KM :Driver:

ne mai "auzim"

sa o stapanesti sanatoasa :D .si prezinta-ne si noua masina.cred ca nu sunt singurul care asteapta :P
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut si eu live masinuta la dealerul local, arata foarte bine!

cert e ca nu stiu daca se si misca la fel de bine! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ultimul nr din AMS castigatorul dintre GTi si Focus STI este bineinteles GTI. :vaidecapulmeu: Focus are un pret ceva mai mic si castiga la raportul pret/puncte.

Modificat de glumaretzuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare......

se pare ca sunt prima posesoare a gti-ului de pe acest forum si mi se pare corect sa va anunt :)

Felicitari pentru masina Gabi! :D

Pot sa spun ca am condus masina in seara asta si am ramas...(fara cuvinte) :) !

Ce mi-a placut foarte mult:

-Interior superb...nota 10+ pentru volan si schimbatorul de viteze.Mi-au placut la nebunie!

-Franele foarte exacte (am franat de la 220km/h la 80 iar masina nu si-a schimbat deloc traiectoria!)

-Directia foarte bine setata la fel ca si cutia de viteze...

-Si nu in ultimul rand motorul si evacuarea care impreuna formeaza un cuplu perfect :P

Stiu ca nu am fost foarte obiectiv cu prezentarea insa nu prea am cuvinte dupa test-drive! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog pastrati discutiile OnTopic

Partea sociala are o arie dedicata pe care va invit sa o "rasfoiti"

Multumesc pentru intelegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog ramaneti Ontopic!

Acest thread nu este un versus, nu trateaza R20-ul

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Fiind un model orientat catre performanta, Volkswagen Golf GTI nu exceleaza la capitolul economiei de carburant. Exemplarul testat a consumat 18 litri la 100 kilometri in regim urban, propulsorul lui Golf GTI multumindu-se cu 10 litri la suta in regim extraurban. Cutia de viteze DSG te ajuta sa obtii un consum de carburant mai scazut, dar aceasta tinta implica un stil de condus temperat si diferit de cel al majoritatii proprietarilor de hot hatch-uri. La urma urmei, consumul de carburant scazut nu este motivul pentru care aceste modele sunt cautate, ci mai degraba performantele oferite de motor si de transmisie. Cu toate acestea, 18 litri de benzina pentru parcurgerea a 100 de kilometri prin oras ramane o cifra enorma, mai ales in conditiile in care vorbim de compacta, fie ea si sportiva."

Citat automarket.

Sa mai vad eu cum va laudati cu 13-15% urban si mai ales in Bucuresti.....:Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar ai citit si ca au dat in el cat au putut in oras, da? indiferent ca e turbo, aspirat, etc. un motor de 2l tot pe acolo papa. diferenta o face soferul si modul de conducere. daca vine si imi zice ca asta ia 18 si un fsi de 150cp tot 2 l nu ia tot atat inseamna ca nu a fost condus la fel, sau cineva minte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Iti garantez eu ca 18% scoate unde un diesel de 2.0 va sari bine de 11-12... Medie 17-18 scot constant doar posesori de aspirate mari (>3l)

Eu am facut testdrive cu aceasta masina si, timp de 1 ora, mi-am facut de cap, testand spre limite atat motorul cat si cutia: plecari cu LC, mers in D normal, mers in D schimband din padele, mers in S... pe romaneste, in toate felurile si chipurile incercand sa vad ca nivel de utilitate unde e masina

La sfarsitul testului, media a fost de 14%

PS: cine s-a laudat cu 13-15% in BUcuresti?! Din cate stiu eu, nu exista bucurestean posesor pe forum asa ca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer chiar si 18% pentru un GTI forjat in oras nu mi se pare enorm . Mie consumuri de 10-11 la motoare de 2l in aglomeratia din Bucuresti mi se par un pic SF.

Pe caz concret la Eos-ul din semnatura consumul nu scade in Bucuresti sub 15% nici cu slujbe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am acelas motor de pe gti si pot sa va asigur ca am reusit sa scot si 7.5%, dar in medie prin buc scot cam 9.5-10,5. Doar cand ma dau grav la ea ajung pe la 12%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce sa zic , mi se pare foarte bine . Desi probabil nu mergi prin aglomeratie .

Si ca sa ramanem in topicul de GTI , cred ca o sa ma duc si eu zilele astea la un drive-test cu noul GTI .

E o masina care imi place foarte mult si mi-o doresc .

Revin cu detalii si impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut azi dimineata noul GTI la PBN . Din pacate nu am avut timp sa intreb si de drive-test . Poate cu alta ocazie .

Parerile mele (doar despre aspect)

+ finisare interioara foarte buna

+ scaune cu design superb , textura foarte reusita , sustinere laterala exemplara

+ volan standard fara comenzi absolut genial . in opinia mea comenzile doar il strica . Oricum CD-player-ul este foarte aproape si nu e nevoie de comenzi .

+ spatiu suficient , fata , spate , portbagaj

+ evacuarea dubla cu deflector e de efect

+ eleronul e mult mai proeminent

- nu imi place trim-ul negru in bord , aluminiu era mult mai OK .

- etrierii rosii mi se par un pic fortati , eu vad GTI-ul cu un aspect mult mai discret

- nu imi place de nici o culoare designul proiectoarelor , da un aspect de aftermarket ieftin .

- jantele de 17 arata un pic mici .

Pentru mine una in 2 usa , reflex silver si cu jante de 18" ar fi perfecta . Oricum la pretul care il are masina e super oferta si sunt convins ca merge impecabil .

In primavara dupa ce ma satur de Eos ma gandesc foarte serios sa imi cumpar unul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reclama la noul gti tunat deja de ABT :icon_thumright: :

vwcatapult.th.jpg

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!