Jump to content

Golf 6 - Configurare/Achizitie


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

nu te inteleg. tu nu ai nevoie si ne intrebi pe noi de ce avem? ce conteaza? eu unul vreau sa fiu mai sigur asa, la clio ma dadeam jos ca sa fiu sigur ca nu ating, si nu atingeam dar o lasam si la 1 m departare, cu asta pot sa o las la 5cm (la propriu) daca asa vreau. toate optiunile de pe masini au rolul lor, cu cat sunt mai multe cu atat poti configura masina mai bine pe nevoile tale. tu nu vrei sa depinzi, ok, nu te obliga nimeni, nici daca era standard nu erai obligat sa o folosesti. argumentul cu "dependenta" insa nu tine apa deloc. esti mult mai dependent decat crezi de tehnologie, asta e situatia.

eu de exemplu nu mi-as pune oglinzi retractabile nici mort in romania pt ca o sa vina prostul si o sa traga de ele si o imi strice mecanismul. dar pricep de ce le vor unii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    191

  • YEP

    87

  • TDR

    73

  • The_Ego

    66

Toti avem cerinte si nevoi diferite. Uite, pt. mine conteaza oglinzile acelea. Cand scot masina dintr-un garaj ce imi lasa o palma maxim stanga-dreapta, sunt obosit, mahmur sau vreun bizon imi blocheaza iesirea si trebuie sa apreciez situatia la mm, ma bucur de optiunea respectiva. Pe care nu o detin, apropo. Aici ca sa vorbim de ce am nevoie sau nu. Altfel nu critic, doar incerc sa inteleg.

Tananina, inca odata wellcome! Nici mie nu mi-ar placea sa-i modific aspectul exterior, mai ales ca m-as considera vinovat. Sa te bucuri de jucarie cat mai curand!

Modificat de alex76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e nimic de inteles. e o dotare ca oricare alta dotare, de o anumita utilitate, mai mare sau mai mica de la nevoie la nevoie. e foarte simpla treaba.

altii au camere de jur imprejurul masinii, suv-ul de la infinity de exemplu. altii au head-up display, ca bmw, toate au o anumita utilitate in final ca altfel nu le inventau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca de obicei, nu te lasi. Apreciez. :)

Acuma ceva on. Park assist adevarat, lane change warning, rear assist 3D full color, why?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestia cu senzorii si camera sunt o chestiune de preferinta si necesitate ,oricum ambele mi se par utile intr-un oras aglomerat desi pana acum nu am reusit sa ating vreuna din masinile avute chiar daca nu aveau asemenea dotari.Mi se pare o chestiune de comfort.

Cred ca un moderator ar putea deja sa dea un split ca discutia a cam deviat de la discutie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TDRfx, sa lasam moderatorii in pace, ca au treburi mai importante, nu? :) Dudu, no offence! Iar strict on, as vrea sa ii ajutam pe cei care dau un ban greu, muncit, ma hazardez sa spun, dar la modelul asta nu se inghesuie unii, sa hotarasca. Sunt deplasat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toti avem cerinte si nevoi diferite. Uite, pt. mine conteaza oglinzile acelea. Cand scot masina dintr-un garaj ce imi lasa o palma maxim stanga-dreapta, sunt obosit, mahmur sau vreun bizon imi blocheaza iesirea si trebuie sa apreciez situatia la mm, ma bucur de optiunea respectiva. Pe care nu o detin, apropo. Aici ca sa vorbim de ce am nevoie sau nu. Altfel nu critic, doar incerc sa inteleg.

Tananina, inca odata wellcome! Nici mie nu mi-ar placea sa-i modific aspectul exterior, mai ales ca m-as considera vinovat. Sa te bucuri de jucarie cat mai curand!

Aveam si eu oglinzile puse in pachet de luat ca mi se par super super misto :) Dar dupa ce am aflat ca se strica like...in 5 minutes daca le misti manual...am zis instant un mare nu. Plus ca mi-a zis dealerul + citit pe aici ca daca cumva iti ingheata iarna... nu-i de bine deloc.

Ideea e ca eu iau o masina care sa imi provoace mie comfort nu viceversa..De-asta am preferat sa nu iau o masina mai mare gen passat pentru ca la ce folosesc eu masina, o masina mai mare mai multa grija inseamna ..si as sta incontinuu cu gandul ca am parcat-o aiurea si ca poate se trezeste vreunu sa mi-o atinga ca nu e atent..

In orice caz, merci de welcome! :) Si incerc sa nu ma mai gandesc la termenul de livrare :D:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tananina, nu mai zic nimica, enjoy!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex,

vorbeam strict dpdv al meu. le inteleg utilitatea si inteleg de ce tu ai vrea /vrei sa iti pui .. iti dai seama ca in mom in care le adaugasem si eu in configurator, mi-am gasit MULTE argumente :D

Dar in final conteaza sa fim noi ok cu alegerile noastre, nu? :)

Dar sunt de acord, suntem OT (cred?) .

O intrebare totusi am, jantele stoc cu care vine HL-ul..nu sunt atlanta nu ? sau sunt ?:D (speeeeeeer sa ziceti da). In brosura parca asa arata.. Semnul de HL la atlanta iar semnul zice ca inseamna : Stoc pe HL :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trage in mesager, jantele sunt Atlanta. Si sa stii ca sunt ok.Din toate punctele de vedere. :) Cat despre acord, whatever. Nu sunt maica Tereza! Apropo, un Iron Maiden nu intereseaza pe nimeni? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yeeeey cu jantele! Iarasi mi-a crescut nivelul entuziasmului la over 9000 :) Merci pt raspuns !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,pe HL sunt Atlanta standard ,argintii complet, iar pe CL vin daca sunt alese ca optiune avand marginile gri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tananina la un simplu search dupa cuvantul "Atlanta" se poate gasi si raspunsul la aceasta intrebare.

Cred ca atunci cand isi va face ceva timp liber Dudu sau alt moderator, se va supara destul de mult (si pe buna dreptate) pe aceste dezbateri si pareri strict personale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, m-am lasat dus de val (-ul entuziasmului :) ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au produs cateva schimbari :

TL : asistent urcare panta a intrat in standard

CL : jante aliaj usor wellington pe 15" in standard si Mugella pe 16 " daca se comanda motorizarea 1.4 160cp sau 2.0 140cp

HL : acum vine standard cu jante Clevland pe 16"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CL: ceva nu se pupa. "caucioacele" sunt 205*55 R16 cum sa vina jantele pe 15? ori nu sunt pe 15, ori nu sunt cauciucurile 205*55 si mi se pare chiar aiurea. misto aia cu asistentul panta, mi-ar fi placut sa il am si eu, desi nu prea ii simt nevoia, era 100 euro si am zis sa nu dau bani pe ceva ce chiar nu folosesc.

Modificat de mandelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Logic ca sunt si alte cauciucuri pe R15 mai exact 195/65 R15 iar pe R16 sunt aceleasi care erau si inainte.

Avertisment

QUOTE / REPLAY (citatul) ajută c

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sunt nesimtiti. in loc sa iti dea cauciucuri de 205*55 din start, dar fara jante, ei iti dau cu jante dar de 195. sa ne revenim, mergi cu cauciucul, nu cu janta, janta e doar de frumusete. bine ca nu mi-au dat din astea ca iesea scandal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mandelu, nu pot scapa ocazia. :) Prietene, janta ii doar de frumusete? Stiu ca o sa-mi dai un raspuns documentat, dar totusi... Poate facem niste schimburi reciproc avantajoase. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ridicat masina si confirm faptul ca acum CL soseste cu jante de aliaj usor si hill hold in standard,iar cand dezactivezi TCS ai si martor in bord de inactiv.

Am observat si ca oglinzile se dau in jos la mersul inapoi (nu stiu daca era si inainte asa).

Daca are cineva nevoie de o recomandare pt un reprezentant de vanzari bun sa imi dea un mesaj privat.

Modificat de TDRfx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am ridicat si eu masina de la PBV si confirm cele spuse mai sus in legatura cu cauciucurile si jantele - abia astept sa incerc hill hold-ul. La mine se pare ca sunt Wellington de 15 din aliaj + cauciucuri de 195 de la Continental. Singurul aspect negativ care m-a surprins este lipsa insertiei cromate de pe volan - nu stiu daca are vreo treaba cu interiorul, care este latte macchiatto. Anyway, o sa intreb maine care e faza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca e trendline, nu vine cu insertia cromata! Doar de la comfort in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este Comfortline - numai pe aceasta versiune este interior latte macchiatto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant...in catalog arata ca pe comfort vine cu elementul respectiv cromat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-a venit cu el cromat(tot CL si latte macchiato) dar eu am reusit sa cumpar si volanul multifunctional care pe urma l-au scos(nu se mai poate comanda decat volan in piele simplu).

Oricum nu e mare problema,se poate comanda.

Mie in schimb imi lipseste spatiul de depozitare din portbagaj (cel din coltul din dreapta )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!