Jump to content

Golf 6 - Test Drive


Roger
 Share

Postare recomandată

Eu am un golf 6 gti si da isi face toti banii iar la consum nu e asa cum zic multi insa depinde cum mergi cu el. Daca vrei consum poti merge la consum daca vrei putere poti merge sport deci e pentru cum ai chef sa mergi. Eu nu am facut nici un test drive inainte de a cumpara masina pt ca am citit destul despre fiabilitate si cat de multumiti au fost altii si asta m-a convins.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mandelu

    15

  • Roger

    13

  • Dudu

    8

  • tudorvw

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

@CipB eu unu te-as sfatui pentru varianta 1.4 in conditiile in care "Mentionez ca nu sunt fan speed". Putere o sa fie suficienta, consum mai mic, taxe mai mici si optiuni cat incape.. Crede-ma ca nu te sfatuiesc datorita faptului ca eu am acelasi model pentru ca eu iubesc GTI-ul, dar eu am preferat mai multe optiuni in defavoarea celor 50 cp in plus si altor cateva chestii.. Am facut si eu test drive cu GTI la PBN si merge f bine, dar crede-ma ca tot bine merge si un 1.4 TSI cu DSG in S, mai ales ca nu esti vitezoman. Scaune sport tot o sa ai cat de cat pentru ca vin in echiparea standard HL, iar bi-xenonul o sa ii schimbe foarte mult look-ul si in plus mai ai si bani de alte optiuni.

O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

OFF: Alin, cred ca in 4 luni s-a hotarat omul ce masina sa-si ea, sfaturile tale fiind iesite din actualitate in cazul lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de test drive a facut cineva test cu GOLF VI R?

:D Nu am observat ce vechi e postul... :))

@dudu 10x 4 the heads up

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista Golf R la test drive? Eu am intrebat in decembrie si nu aveau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

Dupa mai mult de 7700 km, am decis si eu sa incerc putin masina pe o autostrada unde sa pot merge fara probleme.

Pentru masina din semnatura datele oficiale spun ca viteza maxima este 190 km/h. Totusi, in treapta 5 la aprox 3500 rpm am reusit sa ajung la 193 km/h. Nu am mers mai tare pentru ca nu cred ca o sa merg vreo data constant cu aceste viteze. Consider ca 130-150 km/h pe autostrada sunt mai mult decat suficient. Oricum, pentru cei care merg la test drive, cred ca filmuletul sa fie de folos:

PS: rog pe un admin s aimi dea si mie drepturi de a crea posturi noi. Am scris de multe ori posturi care nu aveau nici o legatura cu topicul, insa un alt topic nu pot sa fac. Am incercat sa trimit si un email din contact in acest sens, insa nu am primit nici un raspuns. Cred ca formularul acela nu ajunge unde trebuie. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ce aveai aprins in bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca numai avea lichid de parbriz :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact...am pachetul de iarna care include un senzor de avertizare cand se termina lichidul de parbriz

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intereseaza pe cineva sa faca test drive cu motorul de 1.4 160cp gasiti la midocar otopeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am un prieten in Oradea cine se gandeste sa cumpere un Golf 6 1.6 TDI 109Cp dar din pacate dealerul din oras nu are acest model pentru tesd drive.

Ne poate ajuta cineva posesor de Golf 6 1.6 TDI 109Cp din Oradea sau din zona sa ia la o tura pe prietenul meu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.6 TDI 105 cp mai sigur e motorizarea din cate stiu, sa fi scos acum 109 cp pe 1.6 tdi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nici eu nu stiu sa existe 1.6 TDI de 109 cp si sincer deja de cand visez la un G6 stiu toate motorizarile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tastat gresit - este vorba despre motorizarea de 105cp.

Oricum, nu mai este actual - a cumparat masina fara test drive.

Modificat de szaki
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!