Jump to content

Inlocuire ,,burduf'' la maneta schimbator de viteze


RALLYMAN
 Share

Postare recomandată

,,Burduful'' este din vinilin si e tare uzat ...

Am depistat faptul ca in partea de jos burduful se scoate usor ... tragi de el in sus si iese cu tot cu rama de plastic pe care acesta e montat (cu capse de capsator de hartie) ... problema este cum il scot din partea de sus unde este maciulia de la schimbator ... am incercat sa rotesc de ea sa o desurubez dar nu misca deloc ... mi-e frica sa nu o rup ... cum iese maciulia asta ?

Unde gasesc un burduf gata confectionat ... original sau tuning ... culoare gri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu l-am schimbat la un service. L-am achizitionat de la PBN, a fost cam 2 mil lei vechi.

Multumesc.

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu tibi22 din ploiesti el se ocupa cu mansoane din piele si este foarte priceput.Asta este nr de tel 0722670097

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... problema este cum il scot din partea de sus unde este maciulia de la schimbator ...

Trebuie sa desfaci mai intai inelul - vezi in poza; trebuie sa-i maresti diametrul - apoi tragi de maciulie in sus.

post-7784-1223402002_thumb.jpg

Modificat de hazin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi l-am confectionat singur.. am fost la un depozit de stofe de mobila , pe undeva pe la ghencea, am luat 2 metri patrati de imitatie de piele, am trasat dupa cel vechi dimensiunile, mi l-a cusut cineva la masina,si l-am montat...o sa fac niste poze sa le arat,pentru ca mie mi se pare ca a iesit ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!