Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

mihai ploiesti

post-125501-0-56611400-1395168410_thumb.post-125501-0-02821200-1395168439_thumb.post-125501-0-98303600-1395168462_thumb.post-125501-0-88002600-1395168487_thumb.post-125501-0-83556000-1395168511_thumb.astazi mi.au venit becuri H7 pt faza lunga cu urmatoarele caracteristici:LED CREED 57mm x 13 mm. temperatura de culoare 5500-6000k. culoare=alb luminos 900 lms. consum putere=9w. led chip=5*3 pcs CREE in patru fete +4 buc in partea de sus. alimentare=9v-30v. putere=60w. Inca nu le.am montat, maine cred ca le pun. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le montezi fara anulatoare de eroare?se pot pune si pe faza scurta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

pe faza scurta am xenon, nu stiu daca merg puse. ele au venit si cu niste ventilatoare, dar nu le.am scos din cutie si cred ca alea sunt si pe post de anulatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt f sceptic ref la performanete lor ... Asteptam feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt tare curios la cum se vad. Asteptam si poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

Acum am pus becuri si dau lumina clara! Diseara sa vedem cum lumineaza si o sa pun si poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

asa cum am spus revin cu poze la becurile H&& LED CREE pe care le.am montat. nu sunt prea stralucite pozele dar vazand in seara cum lumineaza, eu sunt f.multumit. poza 1. faza scurta+faza lungapost-125501-0-65114100-1395258024_thumb.. poza 2. DRL de la faruri si faza lungapost-125501-0-06630000-1395258038_thumb.. poza 3. DRL de la faruri si DRL de la grila proiectoarepost-125501-0-45027600-1395258058_thumb.. poza 4.DRL de la faruri si faza lungapost-125501-0-56187900-1395258076_thumb.


scuze pt neclaritatea pozelor. cu aceste becuri H7 LED CREE sunt si eu in fine multumit de faza lunga!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg, ca tu ai LED..? sau Xenon? :)

 

Ai LED pe faza lunga/scurta..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

pe faza scurta am xenon, iar pe faza lunga am LED CREE.


farurile au DRL.uri in loc de pozitii, dar am pus DRL si la grilele de la proiectoare care stau aprinse permanent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg, ai o poza si la lumina? :)

 

Ce Xenon ai pe el..adica ce marca/cati kelvin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

o sa fac maine poza si pe lumina! nu stiu ce marca sunt o sa ma uit maine si o sa postez. temperatura din cate stiu este de 5000k, sper sa nu ma insel, dar mai bine ma uit si postez maine! eu unul sunt f.multumit fata de ce am avut pana acum! dar becurile lui d@ny pe care si le.a pus pe faza lunga cred ca sunt mult mai bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

Momentan nu pot pune poze pe zi cum lumineaza noile becuri pe faza lunga. Pe faza scurta am kit xenon H7 35w canbus 5000k.

Nu scrie marca pe balasturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

pt D@ny. Ledurile pe care le-ai montat pe faza lunga au putere 55W impreuna sau fiecare bec are 55W?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai,

De unde ai luat becurile ?

Ai avut nevoie de rezistori pentru eroarea de bec ars ?

O poza cu acele ventilatoare se poate ?

Eu as vrea sa pun pe proiectoare unde am HB4 dar se vad prost seara (cred ca din cauza anulatoarelor care conduma 50W din cei 55W totali) .

Pentru lampile de mers inapoi se gasesc astfel de becuri ?

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

Becurile le.am luat dupa alliexpress si sunt f multumit cum lumineaza pe lunga! Se gasesc becuri pt marsarier si pt ceata cu leduri, eu de aici am luat si lumineaza puternic! Nu am cum sa pun poze momentan cu radiatoarele pt ca scriu dupa telefon! O sa ai nevoie de anulatoare pt ca ele sunt de 60w, dar nu imi dau seama daca becurile au 60w impreuna sau doar unul! Am avut tot felul de becuri pe lunga si nu am fost multumit nici de cele OEM, dar acestea lumineaza f.bine! Pt proiectoare la fel am cautat multe becuri, nu am gasit nimic care sa lumineze bine (o sa mai caut) si pana la urma am montat (ca sa nu spun cine...) kit xenon! Nu sunt din cele care deranjeaza in trafic si le folosesc doar cand este nevoie! Dar m.am uitat astazi la niste kit.uri de H7 pe lunga cu becoleduri de 55w(26 w fiecare led) cu balasturi slim si radiatoare 1800 lumeni 1512 led cree! Dar acum intrebarea este daca lumineaza bine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi, cel puțin în teorie, 1800 lumeni e dublu față de ce ai tu acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AS dorii sa stiu ce model de becuri (marime denumire) sunt la:

 

1. PLafoniere 

2.Becurile din parasolar

3.Becurile din portbagaj

4.Becurile de la numar

 

 

Doresc sa imi pun leduri si vreau sa stiu ce sa cumpar! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

am vazut si cu 2400 si cu 3600 lumeni si putere de 70W! dar este prea mult! eu zic ca 1800 lumeni lumineaza destul de bine, si nu cred ca deranjeaza pe ceilalti participanti la trafic, mai ales ca este pe faza lunga.pe kit.ul meu xenon scrie 35W pe fiecare balast, dar nu scrie cati lumeni,  deci fiecare bec are aceasta putere. dar intrebarea care ma framanta este daca puterea 55W este pe un singur led sau pe ambele?!


post-113179-13954671328189_thumb.jpg astea merg si in plafoniere si la picioare


10pcs-36mm-CANBUS-Error-Free-3-LED-5050-, iar astea merg la numar si in portbagaj, la parasolare nu stiu. si mie si s.a ars un bec la parasolar si nu stiu cum se schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In portbagaj e mai mare ca cel de la numar, adica..la mine nu se potriveste ala de la numar, ca locul la ala de la portbagaj e umpic mai mare, si joaca...nu sta bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

eu de astea am de 36mm si nu am probleme!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva mi-a spus ca si asa ceva merge la plafoniere http://www.carstylegroup.ro/leduri-auto-smd-pentru-pozitie.html 

 

Faza e ca in plafoniere am 3 becuri si nu stiu sigur daca toate 3 sunt de aceeasi marime :))...

 

In portbagaj am inteles ca merg Sofit-uri Canbus la fel si la numar (pentru a nu da eroare)

 

Sper ca am fost informat bine :) Sambata vreau sa ma apuc de treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, merg si cele puse de tine.

Consider ca era mai simplu sa vezi ce bec ai acolo si sa vezi sau sa dai un simplu search decat sa umpli topicul de posturi cu lucruri care s-a vorbit si rasvorbit.

Dar na.... E o simpla parere...

Modificat de gaborvad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

eu am avut din acelea si nu prea luminau asa cum imi doream eu si le.am schimbat cu unele din cele postate mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De becoleduri bune, calitate si care sa lumineze bine, avem colegi pe forum care vand asa ceva - cauta in aria dedicata anunturilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ma gandesc sa imi pun Xenon pe masina. Dar nu prea le vad rostul la astea aftermarket, am auzit ca nu au durata de viata lunga...

 

Eu vreau Xenon pentru ca imi place lumina alba, si ma intereseaza sa se vada chiar putin mai bine.

 

Deci m-am gandit si la ceva becuri H7 mai bune..gen Osram, ceva..cu tenta alba, si cu lumina mai buna, ce recomandati...xenon sau bec h7 mai bun? daca da..ce h7 ?

 

Tinand cont de...ce imi trebuie mie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!