Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

My friend nu fa pe victima, ca esti baiat mare.

Rolul forumului e informatia. Exact asta ti-am dat , te duci la firma aia din Bucuresti. (oamenii chiar se pricep).

Daca ai RCD 300 nu are iesire pentru subwoofer, se pune un adaptor. Informatiile astea le gaseai pe acest topic daca te chinuiai sa citesti.

Sa fii sanatos si sa iei semnal de unde vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

Flame-ul inceteaza aici. Ati fost avertizati.

Punct!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare si Un an nou cat mai fericit!

As dori sa-mi pun si eu subwoofer la masina lasand sistemul audio actual OEM cu 8 incinte + RCD310.

Ma tenteaza niste oferte de aici http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_auto/mac_Audio/MPX/Power_Box_Bass_Pack/ sau http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_auto/Magnat/Edition_B30_Bass_Pack/ , http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_auto/mac_Audio/MPX/Power_Box_BP_Bass_Pack/ .

Ce imi recomadati pentru masina din semnatura, jetta V ,tinand cont ca e berilna si portbagajul nu prea comunica cu habitaclul. Face fata vreunul dintre cele 3 pachete puse de mine? Se va aude bassul clar sau doar un zgomot acolo "in spate"?

Bugetul este intre 500 si 650 lei. Imi sunt binevenite orice alte recomandari pentru ca nu ma pricep.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit la inceputul acestui topic de un pdf pt interfata ipod/iphone. Sau daca cineva si-a instalat asa ceva pe masina si imi poate spune cam cat a costat ar fi perfect!

Ma poate ajuta cineva?

Merci :icon_thumleft:

Modificat de bogdan27
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd-ul 310 are iesire pentru subwoofer sau trebuie adaptor high low? sincer am cautat pe acest forum dar nu am gasit, sau nu am cautat destul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ptr. cine vrea sa monteze subwoofer pe clona de rns( gold edition) sa nu uite acasa MUFA cu care mai vine navigatia. Eu nu am stiut ca trebuie si aia dupa ce o plimbasem prin masina cateva luni am facut curatenie si am lasat-o in casa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu un golf 5 cu casetofon original audio si as vrea sa stiu daca as putea sa montez magazie de cd-uri sau usb la el ca m-am saturat de atatea cd-uri prin masina ?

Am montat la el si un subwoofer amplificat Fusion de 450 watt iar muzica merge destul de bine si de aia nu as vrea sa il schimb

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdan_extazy

Sal.,

Ai nevoie de adaptor HIGH-LOW dar vezi intai daca nu ai ambluficator sub scaunul soferului.

O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

sunt posesorul un golf V TDI de ceva dar de curand au inceput sa mi vina ceva idei de modificari si am zis sa incep cu partea audio si as avea cateva intrebari :

1:stiu ca boxele pe spate sunt de 16,5 ca dim ar merge si de 17 cm ?

2:si ce parere aveti de aceasta unitate in locul la RCD-300 : http://www.jvc.ro/pr...1E&catid=100037

3:care inele adaptoare ar fi mai bune pt spate din plastic sau mdf ?

Multumesc anticipat

Modificat de Razvan Ch.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Stie cineva daca mufele si sitemul de prindere de la RCD 310 sunt identice cu cel de la RCD 300?

Ma interseseaza sa montez un RCD 310 pe golf 5

Stiu ca trebuie sa schimb grila din bord.

Multumesc anticipat!

LE: Din ce vad eu in pozele acestea nu trebuie schimbata grila din bord. Se pare ca dimensiunile sunt identice.

post-3973-0-88679700-1334048659_thumb.jp

post-3973-0-58984700-1334048668_thumb.jp

post-3973-0-12646000-1334048676_thumb.jp

post-3973-0-00586400-1334048683_thumb.jp

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

azi am decis sa schimb RCD300 si am cumparat un JVC KW-XR411,dar surpriza a fost dupa ce am dat jos rcd,nu se potrivesc mufele.Sunt ceva adaptoare?A mai montat cineva JVC pe golf 5?astept pareri,sfaturi.etc.ms fain http://www.jvc.ro/pr...1E&catid=100037

iesiri player iesiriplayer.jpg

mufe masina mufemasina.jpg

mufe player mufeplayer.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Modificat de Fzr011
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms ma ajuta,dar cu mufa de radio ce fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma duc maine la un magazin specializat,macar acum stiu ce imi trebuie.mersi fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu Placere!

Poate pui o poza te rog sa vad si eu cum a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat.100ron m-au costat mufele,rama si instalarea 20120622141130.jpg

20120622141108.jpg

%7Boption%7D20120622141130.jpg

Modificat de Fzr011
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna.As dori sa schimb si eu cd cu un cd/mp3 ce imi recomdati( am un vw golf v din 2004).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Poate citi scula din imagine CD-ri ?

Se poate schimba limba, din germană în engleză ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cd-uri audio nu citeste. Doar cd-uri cu harti de navigatie pe ele. Ca sa asculti cd la scula asta ai nevoie de magazie de cd-uri separata(montata in bord,in portbagaj sau cotiera).

Limba se poate schimba insa ai nevoie de cd original.

Sent from my E15i using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Are cineva vreo schema de la CAN-Gateway ca sa vad de la care pini pleaca firele pentru player?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am un golf 5 fab decembrie 2004 cu rcd 300 si as vrea sa il schimb cu un rcd 500 se poate fara sa schimb can gateway cineva mi-a zis ca trebuie schimbat si can gateway a mai schimbat cineva ,daca da poate sa ma ajute va rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca doar daca vrei sa pui generatii noi (210,310,510) trebuie schimbat CAN-ul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!