Jump to content

Instalare tempomat (Cruise Control)


cristia
 Share

Postare recomandată

6 minute în urmă, F l o r i n a scris:

exact.... nu merge, e complicat la el

Mulțumesc frumos ptr răspuns!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut, am un vw passat b6 din 2008, 1.9TDI,cod motor BXE si vreau sa instalez cruise control, imi puteti spune va rog ce piese am nevoie, mentionez ca am computer de bord si volan in 4 spite, mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In zona TM e cineva care se pricepe la montaj tempomat pe jetta 1,2 tsi 2016?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

O intrebare, cineva in cluj ce imi poate comanda si instala pilot automat pe jetta mk6 an 2015, 1.2 tsi? Nu am comenzi pe volan. 

O zi faina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr amindoi-vedeti in rubrica prestari servicii...

La Jetta Mk6 e grup de manete.Se instaleaza,se trage cablaj in Ecu,se fac codarile si cam aia e..

Atentie la spira volanului..daca suporta CCS.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi, mi-am cumparat o maneta CC, cu tot cu cablaj, nu e OEM si vreau s-o montez pe un Passat B5, 1.6 benzina, an 1999. Am montat maneta si a mai ramas partea electrica dar nu am mufa cea alba T15 in cutia ECU. Se poate face legaturile si in alta parte sau direct in ECU? Mentionez faptul ca, clapeta de acceleratie e pe cablu dar are si parte electronica. Am atasat 2 poze cu maneta.

115142892_1_1000x700_vand-maneta-tempomat-pilot-automat-vw-golf-4-bora-passat-b5-iasi.jpg

115142892_2_1000x700_vand-maneta-tempomat-pilot-automat-vw-golf-4-bora-passat-b5-fotografii (1).jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are acceleratia pe cablu-nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, in postarile anterioare scria colegul Florin ca ar merge dar e mai complicat, poate reusesc cumva s-o leg. Merci de raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se referea la conexiuni..la legaturi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Laurentiu Risnetu

Salut,

Am cautat, dar nu am gasit... la o Fabia III, cu limitator de viteza se poate monta cruise control? E suficienta schimbarea manetei si activarea functiei?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte de ajutor informatiile de aici! Montat tempomat pe o skoda octavia 2 2006. Maneta de G5 si codat cu VCDS-ul! (Fara alte fire) ? Dupa codare au ramas 2 martori aprinsi in bord, un volan si esp, dupa ce mergi 50-100m cu masina dispar si totul functioneaza ok!

Modificat de mortadelo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara , este cineva din arad sa ma ajute sa montez si eu un tempomat pe un ford galaxy . Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cautat pe cineva în zona ta, în aria cu anunțuri? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 13 ore, F l o r i n a scris:

Ai cautat pe cineva în zona ta, în aria cu anunțuri? 

 

Am cautat si nu am vazut nimik despre montat tempomat

Modificat de Mikutu23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, am si eu o problema la instalare cruise control la un b5.5 1.6 alz . In mufa t15 nu am pinul nr.10, trebuie tras din alta parte?? Sau nu merge instalat?? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu ai numarat bine.Trebuie sa fie si pin 10.Vezi in poza numerotarea lor.

Screenshot_20181007-142627_Drive.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, Gabr1el said:

Salut, am si eu o problema la instalare cruise control la un b5.5 1.6 alz . In mufa t15 nu am pinul nr.10, trebuie tras din alta parte?? Sau nu merge instalat?? Multumesc.

toate masinile B5.5 il au - vezi ca este unul liber, un spatiu. intre 9 si 10.... nu se numara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Intr-adevar puneam la numaratoare si pinul gol. Multumesc Spido, Florin!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ByBuna ziua, sunt nou aici si as dori sa ma ajutati daca se poate cu ceva informatii, doresc sa montez un tempomat pe o jetta 2013 1,6tdi, varianta fara comenzi pe volan (zona ploiesti daca e cineva care ma poate ajuta),dar cu maneta din dreapta cu buton mic(ok/reset) , in afara de grupul de manete cu functia tempomat si codare dupa aceea, ce imi mai trebuie? se poate face doar in reprezentanta sau merge si la alte service-uri?. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta...nu numai la reprezentanta..

In afara de grupul de manete compatibil trebuie tras si cablaj in Ecu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

 Salut, am o Fabia 2 motor 1.2 BZG 51 KW. Stie cineva daca se poate monta tempomat pe ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,daca are centrala electrica compatibila.Altfel-trebuie inlocuita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea de sub volan? Are codul acela la vedere sau trebuie scoasa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!