Jump to content

"Tank Jr." - Passat B6 4motion


Andrei_Tdi

Postare recomandată

Hai sa va prezint bijuteria mea, pe care am asteptat-o cu nerabdare saptamani intregi si care a ajuns in final pe mainile mele! Este vorba de un VW Passat B6 2.0TDI 4Motion , fabricatie 11/07, trecuta talon 2008. Masina are 22000 km reali, a f foarte bine intretinuta, arata si merge impecabil, ce sa mai, e ca si noua. Sunt foarte mandru de ea si pot spune ca este ceea ce mi-am dorit. Am sa atasez si cateva poze. Va rog sa scuzati calitatea, dar sunt facute cu telefonul..

Masina este varianta Comfortline...Dintre dotari pot sa amintesc clima bizonica, 10 pungi cu aer, tempomat, volan multif piele... si nav/dvd/tv/player kenwood + amplif + woofer JBL montate de mine ulterior

DSC00712.JPG

DSC00716.JPG

DSC00719.JPG

DSC00721.JPG

Link către comentariu
pinguinuldestepa

Bv domne Sa o stapanesti sanatos si fara incidente.Frumoasa masina.Mai da si tu detalii cu instalatia de sonorizare , cum e cu "ochiu din ceafa" etc.

P.S. Scoate odorizatul ala de acoo , in cazul in care iti va curge va strica bordul. Mai sunt topic-uri in care descrie lumea ce a patit . Cei mai buni sunt saculetii daca vrei da-mi un pm. si iti spun si unde are.

Oricum sunt interesat de navigatia ta. :)

Link către comentariu

Foarte tare!

"nav/dvd/tv/player kenwood + amplif + woofer JBL montate de mine ulterior" - cat, cum, unde? :)

Link către comentariu

Deci detalii vrea poporu.. pai, masina initial avea mp3-ul acela de fabrica, nu mai stiu exact cum se numea... nu m-am interesat deoarece l-ams chimbat in aceeasi zi cum am cumparat masina. mai aveau niste baieti pe aici pe forum model din acela. cat despre ce am pus pe ea..pot spune ca wooferul nu e f puternic, am considerat ca nu este necesar mai mult(deocamdata). am pus accent pe scula kenwood, care mi-a f recomandata de mai multe persoane. ce-i drept, am facut un efort sa o achizitionez, dar a meritat. (http://www.be-loud.ro/produse/DVD_-_TV_Auto/Kenwood/DNX7200/ , eu am luat-o pe undeva pe la 4200ron, mi-a adus-o un tip la comanda, era ult de pe stoc.). wooferul a f 550 ron, iar amplif in jur de 800 ron. la toate astea s-au maia daugat costurile de montaj(pt navigatie mi-a trebuit un comaprtiment special care m-a mai costat si ala 120 euro.. ) vreo250 ron. Camera de "mers cu spatele" e interesanta, dar iti tb ceva timp sa te obisnuiesti cu ea..eu inca nu am reusit.. folosesc tot metoda clasica "intoarcerea capului si uitatu` inapoi" :banghead:

@pinguinuldestepa - Multumesc pt sfat, nu am stiut. e o problema a passatului, din cauza amterialului, sau ceva general? te intreb pt ca am mai tot avut dastea in masina cealalta(audi a6) si nu am avut probleme..

Multumesc pentru aprecieri. ceva idei pt mici modificari? :) tin sa mentionez ca deocamdata ma intereseaza mici"retusuri" estetice interior/exterior (ornamente, etc)..mai tarziu voi trece si la treburi mai serioase, dar deocamdata trebuie sa se refaca incet-incet gaura din buget...:) Masina a primit si folie Llumar, am uitat sa spun initial, transparenta 35%

Link către comentariu

foarte faina, sa o stapanesti sanatos, poate ne vedem saptamana care vine in c-ta sa o admir si eu live! :banghead:

Link către comentariu

Cu cea mai mare placere, dar saptamana viitoare voi fi in bucuresti... poate altadata cand vei maia vea drum pe aici, sau eu pe acolo . salut

imi poate spune cineva unde pot si eu gasi prauri metalice inscriptionate la un pret mai rezonabil..?

Link către comentariu

@KMZ - Sunt cu ea in bucuresti :icon_thumright:

@ct-19-tdy - da, pe bratianu, spre iesire din oras

da, am vazut masina lui TIR, imi palce ideea. nu vreau oglinzi si manere cromate, in rest cam aia as vrea si eu sa modific. Prin c-ta s-au organizat cva intalniri ale membrilor?

Link către comentariu

Imi poate spune si mie cineva ce becuri am la ambele faze + proiectoare? Cartea amsinii e acasa, iar pe net nu gasesc nimic concret...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ce-ar merge o sedinta foto, acolo in Costangeles, langa vechiul acvariu, pe coasta...

Au dreptate baietii in privinta odorizantelor de acel tip, mai ales cele atasate pe aeratoare care nu-s dispuse vertical. Se poate scurge din solutie si, odata ajuns pe bord, indiferent cat de operativ ai sterge, decoloreaza materialul. Nici bradutii nu sunt indicati. Mie mi s-a exfoliat plasticul finut de pe bord din cauza unuia, cand am lasat masina in soare.

Cum e camera de marsarier ? Pozitionarea ei nu ingreuneaza aprecierea distantei fata de eventuale obstacole ? Multi le pun sa bata oblic.

Cu bine !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Ce-ar merge o sedinta foto, acolo in Costangeles, langa vechiul acvariu, pe coasta...

Au dreptate baietii in privinta odorizantelor de acel tip, mai ales cele atasate pe aeratoare care nu-s dispuse vertical. Se poate scurge din solutie si, odata ajuns pe bord, indiferent cat de operativ ai sterge, decoloreaza materialul. Nici bradutii nu sunt indicati. Mie mi s-a exfoliat plasticul finut de pe bord din cauza unuia, cand am lasat masina in soare.

Cum e camera de marsarier ? Pozitionarea ei nu ingreuneaza aprecierea distantei fata de eventuale obstacole ? Multi le pun sa bata oblic.

Cu bine !

Salut. Scuze tuturor pentru intarziere dar am fost ocupat si nu am mai apucat sa intru pe forum...

Camera de marsarier este ok, nu o folosesc oricum prea mult, dar in combinatie cu senzorii de parcare este destul de misto. se apreciaza bine distanta..zic eu.. Tu de unde esti? momentan sunt in buc, la facultate... nu stiu cat de des am sa ajung prin coastanta :(

cat a costat bijuteria?

masina a fost 22.000... fara navigatie si celalalte

Link către comentariu
Pentru becuri, gasesti aici

multumesc :(

Intre timp, masina a primit numere noi, am sa adau si cateva poze curand. vor veni si un set de jante , pe 17 sau 18, inca nu m-am hotarat. Daca mai aveti printre voi b6-uri cu jante pe 17/18 astept si eu cateva pareri. ma intereseaza in rpimul rand cat de mult influenteaza/afecteaza suspensia si directia.

Link către comentariu

Andrei, eu nu sunt din Constanta, daca la asta te-ai fi referit. Cu atat mai mult daca esti prin Bucuresti, si aici sunt o gramada de locatii ideale pentru poze. Pot vorbi cu un prieten ce are ceva scule pentru foto. Imi zici daca vrei si facem un Duo B6 vs. B5.5.

Nu te incumeta la jante de 18. Vei plange sa vezi cum anvelopele scumpe se duc pe apa sambetei, ca urmare a talonului mic, foarte expus la galme. 17 e Okay .

Numai bine !

Link către comentariu
Andrei, eu nu sunt din Constanta, daca la asta te-ai fi referit. Cu atat mai mult daca esti prin Bucuresti, si aici sunt o gramada de locatii ideale pentru poze. Pot vorbi cu un prieten ce are ceva scule pentru foto. Imi zici daca vrei si facem un Duo B6 vs. B5.5.

Nu te incumeta la jante de 18. Vei plange sa vezi cum anvelopele scumpe se duc pe apa sambetei, ca urmare a talonului mic, foarte expus la galme. 17 e Okay .

Numai bine !

Ok. In legatura cu jantele, asa am gandeam si eu dar voiam sa mai aud cva pareri. :icon_thumright: Ai vrea un photoshoot b5.5 interesant vs. b6 stock? :-s

Link către comentariu

Voi ce ziceti? Grila cromata Highline sau badgeless? proiectoare cu led (gen S6) sau bec xenon in cel original? astept pareri ca nu pot sa ma decid

Link către comentariu

Pozele pe care le-am promis..scuzati jegul de pe ea dar n-am avut timp sa o spal.. :P Deci, noile numere + noua mascota a masinii :vaidecapulmeu: :D

post-30164-1223044189_thumb.jpg

post-30164-1223044210_thumb.jpg

post-30164-1223044227_thumb.jpg

post-30164-1223044252_thumb.jpg

Link către comentariu
Pozele pe care le-am promis..scuzati jegul de pe ea dar n-am avut timp sa o spal.. :P Deci, noile numere + noua mascota a masinii ;) :P

destul de frumoasa :lol: am si eu un passat gri petrol 2.0 tdi 2008 cu displayu tot la fel ca al tau color insa vad ca difera softu. sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu

superba masina, sa o stapanesti sanatos si iti doresc sa nu ai parte de evenimente neplacute cu ea.

PS: culoarea e dementiala, asa e si a mea :icon_thumright:)

Link către comentariu

multzam de aprecieri. totusi, vad ca nu-mi rasp nimeni la semnalul de ajutor.. Grila highline sau grila cromata badgeless???

Link către comentariu

5686_pa-e-217_2.jpg

La cum vad eu lucrurile, o grila fara emblema se preteaza mai degraba unei masini ce are deja instalat un bodykit generos, cu o destinatie clara: look agresiv. O alta varianta ar fi ca priza de aer in sine sa fie de o dimensiune redusa. La B6 grila este ditamai bucata cu linii orizontale. Grila badgeless pe Passaturi mereu imi da impresia de caiet dictando. :angry:

Cireasa de pe tort e ca nu vad cine n-ar purta cu placere sigla logo_vw.jpg,

Modificat de FLorin D
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

A trecut ceva timp de cand nu am mai postat aici. Am fost cam ocupat cu facultatea si asa mai departe. De povestit nu prea am ce povesti..doar ca in ult sapt mi-am gasit masina de 3 ori atinsa prin parcare si cred ca din seara asta stau la panda.. :( intre timp masina a primit xenon 6000k pe faza scurta si leduri la placuta inmatriculare spate. mie personal, mi se pare ca arata f bine. Am sa atasez si cateva poze sa va dati si voi cu parerea.. facute tot cu telefonul...din pacate. la sfarsit de saptamana plec acasa la constanta si iau aparatul, si am sa mai revn cu cateva poze mai clare, poate, am sa spal si masina :(

Multumiri Alex JAF si FLorin_D pt ajutor! :)

post-30164-1224601950_thumb.jpg

post-30164-1224602095_thumb.jpg

post-30164-1224602119_thumb.jpg

post-30164-1224602142_thumb.jpg

post-30164-1224602182_thumb.jpg

post-30164-1224602228_thumb.jpg

Link către comentariu
  • cristi511 locked şi unlocked this topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!