Jump to content

Volkswagen Passat 3c 2006 Highline 2.0 Tdi 170CP


TIR

Postare recomandată

Volkswagen Passat 3C 2006 2.0 TDI 140CP Highline am ajuns la masina dupa ce am pierdut un Golf V 2.0 TDI Individual si o Jetta 2.0 TDI amandoua full de daca nu am fost iute de mana...

Dotari:

- clima bizonala

- scaune fata/spate incalzite separat

- scaune full electric cu memorii

- scaune piele cu alcantra pe mijloc

- cotiera fata/spate

- racire in cotiera fata si torpedou

- alarma antifurt 'plus'

- computer de bord 'plus'

- volan imbracat in piele multifunctional

- parbriz cu protectie la radiatiile solare

- oglinzi ext. rabatabile si reglabile electric, separat incalzite

- 4 geamuri electrice

- priza spate 230V si in portbagaj

- 10 airbaguri

- tempomat

- car kit

- navigatie mare cu magazie 6 cd-uri in torpedou

- perdelute, perdeluta electrica pe spate

- senzori lumina/ploaie

- insertii lemn

- parktronic fata/spate

- spalator faruri

- duze spalare parbriz incalzite

- faruri ceata cu lupa

- jante 16"

Poate or mai fi da sincer nu imi mai aduc acum aminte deloc... ce o mai avea pe ea. Oricum o sa urmeze modificari si la ea cum am facut si la bora.

Interior:

- folie pe geamuri

- volan ~R32 DECI CINE VREA VOLANUL SA MA ANUTE.

- parasolar cu telecomanda pt. poarta si usa garaj

- pedale si footrest ~R

Audio

- interfata pt. dvd

Exterior

- spoiler fata ABT

- eleron ABT

- praguri si prelungire spate ca la ~R-line

- manere si oglinzi cromate

- toata grila frontala cromata adica si cele 3 linii de sub numar

- ornament cromat la portbagaj

- faruri bi-xenon adaptive

- jante pe 18"

Majoritatea elementelor ce vreau sa le pun le am deja da nu am timpul necesar sa apara si ele pe masina si nici vremea nu e favorabila. Momentan niste poze:

dsc01180sx0.th.jpg dsc01179op1.th.jpg dsc01160yb7.th.jpg dsc01123fw8.th.jpg dsc01561qb1.th.jpg

dsc01563ml0.th.jpg dsc01562dc5.th.jpg dsc01564or0.th.jpg dsc01565uc0.th.jpg dsc01566yd3.th.jpg

dsc01567jx2.th.jpg dsc01570mn1.th.jpg dsc01571wh0.th.jpg dsc01572jb8.th.jpg dsc01573hm8.th.jpg

Modificat de TIR
Link către comentariu
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TIR

    115

  • AaronNel

    9

  • rZv

    8

  • B_U_T

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

volanul nu l-am luat inca ca as vrea sa scap de cel de pe masina... nu stiu cat costa vred va vreo 450 EUR cam asa o sa mil iau din germania oricum sa fie mai ieftin.

Link către comentariu

TIR,la clima ii spune "bizonica" :)

Uite mah k "e" numa sibieni pe topic

Sa-ti traiasca TIR!

Link către comentariu

Jos palaria! Masina e super, astept sa pui niste poze cu manerele si oglinzile cromate, ma bat si pe mine niste ganduri :lol:. Poti eventual te rog sa-mi spui si mie cine e furnizorul? Volksman cumva?

In rest, ce sa mai zic, cat mai multi km fara probleme si gropi! Amicalement, Cosmin

Link către comentariu

S-o conduci sanatos :( , ca-i o bijuterie! Combustibil, talpa si... grija la radare !

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Absolut superb, exact cum mi-as dori masina. Neagra cu piele bej, lemn frumos lux.

Doua chestii le-as fi luat diferite.

Nu as fi luat in nici un caz cutia manuala. La DSG-urile care le au astia de la VW nu vad nici un avantaj in a lua manuala (numai dezavantaje).

Pielea as fi luat-o full pentru ca pielea aia intoara nu e chiar asa de bun augur pe termen lung (si e mai greu de intretinut pentru ca e deschisa la culoare). Asa am eu la Passat si sincer la 100 mii km e parca la limita. Am vazut masini de 150 mii si de 200 mii cu asa piele. La 200 e varza totala, mai ales la sofer, trebuiand sa fie inlocuita portiunea respectiva (nu e chiar asa scump totusi).

In rest super masina super dotata, sa o conduci sanatos.

LE: Mda am uitat ca VW nu te lasa sa alegi DSG la 4motion. :D

Modificat de Executron
Link către comentariu

Foarte foarte frumoasa masina. Dar sincer mie mai mult imi placea cu insertii de aluminiu decat lemn. Oricum nice.

Link către comentariu
- faruri bi-xenon adaptive

Farurile eu nu cred ca sunt xenon, unu la mana ca sunt mult prea galbene in poza si doi la mana ca ai reglaj pt inaltimea farurilor, langa potentiometrul de intensitate a luminii de bord :Driver:

Link către comentariu

Din poze cel putin nu se vede ca ar fi bi-xenoane adaptive.

Daca ti-ai pus ulterior, nu vor fi bi-xenoane ci doar xenoane.

Link către comentariu
- spalator faruri

Poate sunt eu chior dar si astea par sa fie lipsa... ai umflat cumva putin lista dotarilor? :)

Link către comentariu

am vazut si eu masina in sb... si are acuma bi-xenon ca a schimbat farurile... si are si alta bara...

Link către comentariu
  • 5 months later...

Si usor da repede a venit si prima modificare la masina... Prelungirea bara ABT + bara noua :))

dsc01244cy1.th.jpg dsc01247ol5.th.jpg

Link către comentariu

Poze nu am apucat sa fac si oricum nu se vad asa bine momentan cu Jantele astea.

Intre timp un .:R line look la praguri si fusta spate.

dsc01476oi6.th.jpg dsc01477up8.th.jpg dsc01479yx4.th.jpg dsc01480tn6.th.jpg

dsc01478sw5.th.jpg dsc01481kg5.th.jpg dsc01483cl1.th.jpg dsc01482rm9.th.jpg

Modificat de TIR
Link către comentariu

Frumoasa masina. Insa mi se pare totusi ca nu ar fi faruri adaptive, seamana a fi halogene cu kit xenon. Ma insel?

Link către comentariu
Frumoasa masina. Insa mi se pare totusi ca nu ar fi faruri adaptive, seamana a fi halogene cu kit xenon. Ma insel?

Pai momentan nu am... am spus ca sunt la planuri de viitor... le am in magazie... le-am avut o perioada da nu am avut instalatia originala... pusa si nu dadeau randament si pana fac rost, raman la ce am.

Link către comentariu

Presupun ca pui totul, adica si auto-leveling-ul. Aia ar fi o treaba serioasa. Oricum, felicitari pentru masina, mie unul imi place tare de tot.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!