Jump to content

"Tank Jr." - Passat B6 4motion


Andrei_Tdi

Postare recomandată

hehe, nice, faine leduri, sa-mi zici si mie cum ai procedat ?! ...ai inlocuit becurile ?! ce tip de leduri ai pus in locul lor ?!:lol:

despre clip-ul de volan, te-asigur ca nu`i 40E/buc. ...eu mi-am comandat acum 1 saptamana la dealer unu, am dat un avans de 30 Lei ( pretul lui fiind 73 RON cu tot cu TVA ) si codul piesei o sa ti-l zic imediat ce-mi vine ( trebuia sa vina joi, dar din cauza unei cifre din cadrul codului, mi-a venit altu' care merge la volanul de Passat R36 :vaidecapulmeu: ) asa ca mai stau pana marti :blink:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Riddler, multam de aprecieri. da, am inlocuit pur si simplu becurile cu ansambluri de leduri.. cate 4 in loc de fiecare bec. toata operatiunea a durat 10 min. sis chimbarea e f de efect. Eu ma uitasem pe oemplus de clip si mi s-a parut exagerat de scump..deci de la dealer zici? ai idee si restul de ornamente cat erau? praguri and chestii de genul..? Daca te intereseaza led-uri de genul, let me know !

Link către comentariu

sincer m-ar interesa si pe mine respectivele leduri, chair am fost curios cum se desface plafoniera sa fac schimb si eu una alta

btw, eu la dealer am intrebat doar respectivele clip-uri ( ei le numesc plachete ) ca eram curios cat sa fie diferenta de pret... sincer pt aia de jos ies ieftin... pt alea laterale nu prea pt ca mie imi trebuie 2 si ei nu conteaza la pachet acest lucru, ci singura, adica 73 RON pt spita din stanga si 73 RON spita din dreapta , deci 146 RON pt spitele laterale si 73 pt ce-a inferioara = 219 RON toate...

nu stiu daca e mult sau putin eu mi-am comandat pe ce-a de jos din aluminiu, iar cele laterale din plastic (sunt vreo 21.5 RON ambele) pt ca ale mele s-au tocit si astept ca marti sa le iau

despre praguri n-am intrebat, dar o sa intreb ca's curios si eu de pret ;)

P.S.: mutam discutia pe PM legat despre respectivele leduri... de unde l-ai luat sau de la cine ( daca e un coleg de pe forum ) si ce pret au avut :D

Link către comentariu

ar cam trebui sa-ti schimbi si pozitia ca-i galbena :D ...niste becuri Philips Blue Vision ti-as recomanda ( is vreo 10 Lei ) in Carrefour sau Peco-uri si dupa o sa ai o tenta de alb curat pe toata masina :)

P.S.: ala a fost motivul pt care mi-am schimbat si eu pozitia, tenta aia de galmen ma supara la ochi :lol:

Link către comentariu
ar cam trebui sa-ti schimbi si pozitia ca-i galbena :blah: ...niste becuri Philips Blue Vision ti-as recomanda ( is vreo 10 Lei ) in Carrefour sau Peco-uri si dupa o sa ai o tenta de alb curat pe toata masina :Driver:

P.S.: ala a fost motivul pt care mi-am schimbat si eu pozitia, tenta aia de galmen ma supara la ochi :icon_thumright:

Exact asta am facut aseara! :P am inlocuit becurile alea albene cu bluevision-uri. diferenta nu este f mare , dar da, sunt mai albe. Am sa pun si o poza daca e, dar mai intai s-o fac :D

Link către comentariu

smechere rau proiectoarele cu xenon...abia astept sa-mi pun si eu,sunt innebunit dupa ele...frumoasa masina,s-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
(...)

despre clip-ul de volan, te-asigur ca nu`i 40E/buc. ...eu mi-am comandat acum 1 saptamana la dealer unu, am dat un avans de 30 Lei ( pretul lui fiind 73 RON cu tot cu TVA ) si codul piesei o sa ti-l zic imediat ce-mi vine ( trebuia sa vina joi, dar din cauza unei cifre din cadrul codului, mi-a venit altu' care merge la volanul de Passat R36 :P ) asa ca mai stau pana marti :huh:

asa cum iti ziceam mai sus, acel clips l-am luat pana la urma miercurea asta (a durat ceva pana am ajuns pe la ei) si cam asha arata ;)

post-28301-1226712593_thumb.jpg

post-28301-1226712578_thumb.jpg

scuze pt prezenta acelei "huse" pe volan, dar inca studiez piata sa vad la cine as putea sa-mi schimb pielea de pe volan :P

in rest, clip-ul ala arata super bine si deja multi din amici (inclusiv ai mei) au sesizat ca acea insertie atrage atentia :P

...iar detaliile de pe "hartoage" ar fi urmatoarele:

- denumire: PLACHETA

- codul: 1K0 419 685 M 44U

- pret: 64,02 RON ( fara TVA )

- dealer: TESS Brasov

- termen: 4 - 5 zile (lucratoare)

:)

Regards,

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu

foarte tare. :) vreau si eu unuuuuul pls! in buc astia de la reprezentanta nici nu au auzit de asa ceva!

Link către comentariu

au auzit, numai ca nu vor sa-ti vanda :blink:

crede-ma ca am sunat si la PBN de curiozitate sa vad daca exista diferenta de pret intre TESS si ei... si dupa ce m-am certat vreo 10 minute cu ei ca insistau sa le dau seria de sasiu, ca fara ea nu le merge programu' ( vrajeala de 1 aprilie :P ) mi-au zis un pret cu 2 Lei (fara TVA ) mai scump fata de Tess :)

numai ca mi-au zis ca nu poate fii inscriptionat si ca vine doar simplu... MAT ;)

nu stiu cum e la Cardinal Constanta, dar eu te sfatuiesc sa te duci la ei cu codul respectiv si sa insisti... le zici exact, codul, pretul cu si fara TVA (64.02 fara | 76.18 cu TVA) si vezi dupa expresiile pe fetele lor ;)

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Pai eu mat as vrea. La PBN nu am fost..am fost doar la Midocar Vitan.. In fine. am sa dau un telefon si am sa vad.

Link către comentariu

Ieri Akaemul a plecat acasa la Constangeles la revizia de 30 mii.. dar nu inainte sa primeasca beculete bluevision pe pozitii, astfel scapand de suparatoarea lumina galbuie. :icon_thumright: Intre timp, a venit la Bucuresti fratele ei mai mare sa-mi tina de urat..

post-30164-1226941228_thumb.jpg

post-30164-1226941263_thumb.jpg

post-30164-1226941291_thumb.jpg

post-30164-1226941326_thumb.jpg

Link către comentariu

buna alegere domnul :(

btw, masina ta mai are vreo urma de lumina galbuie ?! eu sper ca nu :lol:

Link către comentariu
buna alegere domnul :(

btw, masina ta mai are vreo urma de lumina galbuie ?! eu sper ca nu :frigbaitata:

Da, e o alegere buna. A6-le il avem in fmilie de aproape 4 ani si nu ne-a alsat la greu. merge impecabil. Passatul nu maia re lumini galbui decat in torpedo si la parasolare

Link către comentariu
  • 2 months later...

Fratilor, ati incercat careva powerbox pe 4motion? eu am incercat unul in seara asta si nu a mers... Pareri ceva?

Link către comentariu

Cand spui powerbox, te referi la chestia aia care creste puterea motorului? Daca de aia e vorba, studiaza putin pe forum, ca e extrem de daunatoare motorului... cel putin unele care se comercializau nu erau ok. Daca insa e vorba de altceva, imi cer scuze....

Link către comentariu
Fratilor, ati incercat careva powerbox pe 4motion? eu am incercat unul in seara asta si nu a mers... Pareri ceva?

parerea mea este sa nu mai incerci! Mai bine suna la Dragos Voinea pentru o remapare si vei vedea ca ai alta masina.

Link către comentariu

Florin tu ai cumva remapare (din semnatura nu pare)? Nu de alta dar si eu si andrei avem tot 2.0 cu 4 motion si am fi interesati de cum s-ar comporta dupa.

Link către comentariu

Catanexus, eu am vb in seara asta cu un coleg de forum care spunea ca a condus un 2.0 de 140, si apoi unul remapat la 170 si spunea ca trage fff bine, ca o schimbba total. ca pur si simplu am sa ma reindragostesc de ea.. ce-i drept a pus o caruta de paie pe foc si abia astept sa strang banii sa dau buzna peste voinea!

Dupa intalnirea din aceasta seara am ramas cu colegul scoop la o scurta sedinta foto, masinutza pozand din nou dupa o lunga perioada. Astazi a primit cadou un nou set de pozitii care completeaza aspectul rece per ansamblu. Rezultatul:

si inca una

post-30164-1234912363_thumb.jpg

post-30164-1234912371_thumb.jpg

post-30164-1234912377_thumb.jpg

post-30164-1234912384_thumb.jpg

post-30164-1234912411_thumb.jpg

post-30164-1234912435_thumb.jpg

Link către comentariu

Astept sa ne spui pareri dupa remapare si sa o faci cat mai rpd ! Ledurile alea schimbate dau o imagine f misto masinii (asta in conditiile in care ai putea sa o tii asa curata tot timpul :banghead: )

Link către comentariu

periculoasa rau e bordura aia din poza a doua :)). multa grija cum cobori, masina arata foarte bine cu noile modificari.

Link către comentariu
Florin tu ai cumva remapare (din semnatura nu pare)? Nu de alta dar si eu si andrei avem tot 2.0 cu 4 motion si am fi interesati de cum s-ar comporta dupa.

Deocamdata este secret! ;) In alta ordine de idei va spun ca este alta masina dupa remapare. Masina se comporta super, iar Dragos Voinea este un maestru in chiptuning si face chip-ul dupa dorintele proprietarului, astfel incat satisfactia sa fie maxima.

:( safe!

Link către comentariu

Multumesc baieti!

florin1, o tura ceva si eu cat mai stau prin c-ta sa-mi fac o idee?! :icon_thumright:

Link către comentariu
  • cristi511 locked şi unlocked this topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!