Jump to content

Ciobituri Vopsea Ruginite


GunX
 Share

Postare recomandată

A ajuns in sfarsit comanda. Vopsea retus tim oja+lac 50 RON, tip spray+lac 65RON.

post-10153-1231424380_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa faci si tu fotografii inainte si dupa. Sunt curios cum arata dupa... si daca se vede ca este retusat local.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Da macar sa vedem cum a iesit, ca de termenul de asteptare al comenzii - vad ca ti-au cam incercat nervii... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si inca in ce hal mi-au incercat cred ca i-am suntat de 5-6 ori....numai de genu reveniti peste doua zile,doua zile ca stiti sunteti primul care comanda si nu avem pe stoc. Am sa fac poze dupa sa vad daca iese dar intai sa gasesc timp liber si vreme cat de cat ok. Oricum am cumparat mai mult sa imi vopsesc senzori de parcare....cand Ii voi camanda :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

am si eu niste ciupituri pe portiera si mi s-a exfoliat spoilerul fata. poate recomanda cineva niste produse pentru corectie dar care sa si tina? sau puteti recomanda pe cineva care se pricepe sa faca toata treaba cap coada?

post-20941-1249306412_thumb.jpg

post-20941-1249306461_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai de ce sa iti faci griji. Ceea ce vezi tu acolo este o oxidare usoara, nicidecum rugina. Tabla este tratata sa reziste 12-13 ani la rugina. Singurul remediu este revopsirea capotei motor.

Stiti cumva daca si diversele elemente de caroserie, cumparate ulterior, tot originale, sunt tratate ?

Caz concret: am schimbat capota fata si eram curios daca este tratata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu niste ciupituri pe portiera si mi s-a exfoliat spoilerul fata. poate recomanda cineva niste produse pentru corectie dar care sa si tina? sau puteti recomanda pe cineva care se pricepe sa faca toata treaba cap coada?

Eu folosesc de la turtle wax , creion corector si polish lichid.

Se foloseste creionul pentru a umple puntele albe dupa care se polisheaza pana la nivelare cu lichidul din dotare.

Rezultatul este acceptabil , doar ca acele puncte nu vor luci vor fi un negru mat , dar protejeaza si se vad doar de la apropiere.

Este o solutie optima pana se strang mai multe si se face vopsire pe casco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am vopsit si eu capota complet, dupa ce am observat aceleasi simptome (pete de rugina ici si colo). Chiar daca e posibil sa nu se fi extins arata nasol, iar pt sufletul meu am decis s-o fac. Pret 250ron, bineinteles nu la reprezentanta (acolo era 5-600ron) :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poti da pe PM un numar de telefon sau o adresa unde ai facut operatiune? merci mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!