Jump to content

Bucuresti - Parndorf , Viena ( Austria)


OviDU
 Share

Postare recomandată

Vreau sa plec pe vineri , 8 august, pana la Parndorf , pt niste cumparaturi , si normal o sa trag o fuga si pana in Viena....

-stie cineva pana cand este perioada de reduceri la Parndorf?

-am voie cu detector radar in Ungaria si Austria?

-daca mai vrea cineva sa faca drumul asta in perioada asta , numai bine mergem impreuna ( pleci vineri ma intorc dunimica seara sau cel tarziu luni , asa mai pe fuga )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa plec pe vineri , 8 august, pana la Parndorf , pt niste cumparaturi , si normal o sa trag o fuga si pana in Viena....

-stie cineva pana cand este perioada de reduceri la Parndorf?

-am voie cu detector radar in Ungaria si Austria?

-daca mai vrea cineva sa faca drumul asta in perioada asta , numai bine mergem impreuna ( pleci vineri ma intorc dunimica seara sau cel tarziu luni , asa mai pe fuga )

Daca esti deschis si la alte pareri, mai bine daca tot te duci incolo, opreste-te linga Budapesta la Premier Outlet Center...preturile sunt cu 15-20% mai micid ecat la Parndorf, iar magazinele au marfa mai variata si mai multa pentru ca nu este atit de multa lume.

Din cate stiu eu, nu ai voie cu detectorul de radar nici in Ungaria nici in Austria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-am auzit de Premier Outlet Center.... nu stiu unde e exact... presupun ca sunt ceva indicatoare dupa care ma pot ghida sa ajung la el...am sa ma opresc ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost in Parndorf atat in perioada reducerilor cat si in afara ei. Din pacate preturile acum sunt mult mai mari decat acum niste ani si nu am gasit decat la ceva maruntisuri gen Body Shop la preturi cu adevarat atractive. Deci daca te duci acolo numai pentru asta e pierdere de timp si bani. Eu am profitat de concedii in zona ca sa trec si pe acolo.

Si de detector sincer nu mi se pare ca ai nevoie. Adica drumul nu este atat de mult si chiar si cu viteze mai mari ai economisi cateva zeci de minute pe toata lungimea drumului. Nu stiu sa iti spun daca e legal sau nu pentru ca nu am folosit, dar pot sa iti spun ca pentru o economie de 30 de minute nu merita sa te infigi in acceleratie (dai pe benzina ce ecomnomisesti ca timp :huh:).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reducerile sunt, de obicei, intre 01.07 si 31.07. Asta e valabil cam pentru toate tarile din vest.

Poate mai ai noroc si mai prinzi "ceva" desi ma indoiesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu in Parndorf in martie. Din pacate nu prea am gasit mare lucru, probabil ca tocmai trecuse perioada reducerilor.Am gasit incaltaminte, tricouri si camasi la preturi ok. Nu am gasit blugi(doar modelele vechi erau reduse), sacouri/geci(doar numere mici).Langa Viena mai e un complex de magazine, SCS, unde am gasit tot ce cautam, dar la preturi mai mari.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-am auzit de Premier Outlet Center.... nu stiu unde e exact... presupun ca sunt ceva indicatoare dupa care ma pot ghida sa ajung la el...am sa ma opresc ..

asta il ai pe un deal, in dreapta ta si la un moment dat in fata inainte de a iesi de pe centura Budapestei pe autostrada mai departe spre Viena. (asa descriere mai rar intilnesti :vaidecapulmeu: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

are cineva idee cam cat costa trenul pana la viena?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu in concediul asta la Parndorff si pot spune atat...la articole spot stau chiar bine la preturi ..insa daca vrei ceva elegant cu tot cu reduceri costa destul de mult..si asta in perioada reducerilor ( in general intre 30 si 50-60%)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...pentru cei care intrebau de detectoare...sunt ilegale si la Parndorf nu prea am vazut mare sfaraiala in ceea ce priveste pretul.Langa Viena (pe A23) este un shopping center (SSC), maricel... de fapt zic ei cel mai mare din Europa Centrala ...iar pentru preturi mici la electronice de exemplu mergeti in Germanica ( in Austria la acelasi lant de retail (Media Markt ) preturile sunt mai mari cu 15-20%)

Modificat de valhalla
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la electronice, si in germania si in austria, de cate ori am fost, m-am speriat de ce scoruri au....+ ca sunt cam in urma - ori cu tehnologia, ori cu aprovizionarea....nu am vazut nici h.unit cu dvd, nici blue-ray...nici camera hdd full hd...nimic ! Si in romania e plin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-la Parndorf,multe deastea sport, ca preturi au fost okei ,

-am mai fost la Viena pe strada Mariah... numai stiu cum , unde sunt toate magazinele gen zara , H&M....... preturi foarte bune ,

-tot am auzit de SSC dar nu am dat de el in drumul meu...

-vieneta am platit doar la unguri 9 euro pt 4 zile......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut

o sa trec si eu pe la Pardorf in noiembrie cand o sa ma intorc din germania. problema e ca se pare ca o sa fiu in zona duminica, ce stiti e deschis?

Ce stiti sunt reduceri in perioada aia?

De cel de langa Budapesta ce stiti? e in drumul meu? eu intru in tara pe la oradea si in concluzie o sa intru prin Budapesta, am inteles ca e pe centura orasului, pe ce parte?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la electronice, si in germania si in austria, de cate ori am fost, m-am speriat de ce scoruri au....+ ca sunt cam in urma - ori cu tehnologia, ori cu aprovizionarea....nu am vazut nici h.unit cu dvd, nici blue-ray...nici camera hdd full hd...nimic ! Si in romania e plin!

In Germania lumea care tine la bani cam cumpara online, mai rar direct din magazin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai oameni buni...nu va mai duceti la Parndorf ca la pomul laudat!

Cu exceptia perioadelor de reduceri (si alea..in primele zile..cand e omoru maxim) nu merita sa bateti drumul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in schimb e outlet la unguri, mai ieftin si e mare. plus ca in budapesta sunt multe chestii misto.

parndorf totusi e plin de lume mereu.

legat de ce spunea colegul mai sus ca in austria nu sunt electronice din astea, sunt. in germania nu m-am uitat, recunosc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana trecuta am trecut pe la Parndorf dupa un drum pana in Viena...reduceri...asa si asa...cred ca o cam trecut perioada....mare lucru nu am gasit sincer. Mai degraba la Outlet langa Budapesta am poposit la ceva cumparaturi....preturi ceva mai decente decat la austrieci, si cum s-a mai zis, o gama la fel de variata.

Incercati la Westend in Budapesta ;), la gara de vest. :wub:.....preturi chiar OK

PS: La Parndorf, cel putin la magazinul Reebok, sunt vanzatoare romance :D...am ramas un pic mirat, cand am auzit "Va pot ajuta cu ceva ?! " :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-la unguri e in forinti in outleturi ......

-nu de alta dar in noiembrie vreau sa merg iar ... mai mult de plimbare nu neaparat de shoppinguri .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu uita si de Shopping Center Sud Viena...e enorm, desi nu prea e combinatie sa iei de afara, cam toate firmele se gasesc si la noi, iar la Parndorf e ieftin doar daca cumperi haine ce nu sunt de actualitate (sezonul trecut). Am fost la ambele si cel mai ok mi s-a parut SCS-ul acolo mai gasesti chestii care pe la noi nu sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!