Jump to content

Nice-monte Carlo-menton-antibes-cannes-st.tropez


is-stf
 Share

Postare recomandată

Eu sunt pentru 6 luni in Toulouse, asa ca mi-a fost mai usor sa ajung pe Coasta :)

Am ales sa merg in week-end-ul cu Ziua Frantei, si desi toti colegii francezi m-au avertizat in privinta traficului, am preferat un week-end prelungit.

Am plecat dimineata tare din TLS, pentru a evita aglomeratia, iar dupa 5 ore eram la Nice, unde am avut cazarea.

Am preferat Nice-ul, pentru ca e la mijloc, si am crezut eu ca nu va fi foarte scump.Fiind sambata, am gasit doar parcare platita si am zis ca daca tot platesc macar sa o bag in subteran (aveam una chiar langa hotel).Duminica si in zilele de sarbatori nu se platea, deci am avut cumva noroc.

Restul zilei l-am petrecut prin Nice, unde am vazut si plimbat pe Promenade des Anglais frumos ornata cu palmieri, in Place Mass

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super excursia.

Eu am fost in 25 iunie - 4 iulie in zona aceea. Noi am mers Timisoara - Trieste - Nice - Monte Carlo - Eze - Faak am See - Timisoara. Coasta de Azur e minunata, foarte putini romani, deocamdata, curatenie, lux si calitate in tot.

Ne-am cazat la un hotel langa gara, 60

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

is-stf - am vazut abia azi postul tau si am ramas masca.Ceva de vis unde ai fost.Si albumu m-a impresionat.Fara cuvinte.Poate o pun si eu la vara de o excursie de genu asta.Un lucru stiu sigur - nu am sa evit sa alerg un Ferrari pe o pista de F1 :blah:

Numai bine si te invidiez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu e chiar pista de F1 :P

Si iti doresc sa o pui! La vara, la iarna, cand poti...E minunat sa o pui acolo :)) :D

Daca mai ai nevoie de informatii...sunt pe Esplanada :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

stiu ca topicul e de foarte mult timp... dar ... a mai fost cineva pe Coasta de Azur recent? As vrea sa mergem si noi in luna iulie si niste informatii in plus nu ar strica :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!