Jump to content

Demontare Plafoniera Leon 1m


b0gdan4you
 Share

Postare recomandată

Ma interesa cum se demonteaza plafoniera, daca stie cineva sau aveti ceva poze.. Vreau sa imi pun 2 leduri acolo sus ca la A6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt raspunsul prompt! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut

Procedura de la Golf din topicul respectiv e la fel ca la Leon???

@b0gdan4you - ai reusit sa montezi plafoniera cu pasii de acolo? Multam fain!!

O sa incerc si eu sa verific asta pe un site din Spania, pe care mi l-a recomandat tot un forumist, dar e in spaniola si nu am fost niciodata fan telenovele . Ti-l dau si tie cand ajung acasa - sunt o gramada de modificari interesante acolo, dar repet - doar cu descrieri in spaniola (ce-i drept insa cu multe poze si scheme).

Asfalt uscat :mad:

Modificat de VIGABLU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@b0gdan4you daca reusesti sa legi 2 leduri acolo sa ne anunti la ce fire le-ai legat. m-ar interesa si pe mine modicarea aceasta fara schimbarea plafonierei.

@VIGABLU procedura ar trebui sa fie identica,plafonierele sunt .asteptam site-ul respectiv ,poate mai schimbam ceva pe ici pe colo :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DiY-ul indicat de CristiN e valabil si pentru Leon/Toledo 1M.

VIGABLU cred ca se referea la link-ul asta: http://www.fullcustom.es/guias/sustituir-p...ntral-passat-w8.

Mai sunt cateva articole interesante: http://www.fullcustom.es/seat-leon-manuales

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@roger - multumesc pentru teamwork si scuze ca nu am fost mai operativ.

@soulfly - am incercat linkul tau si mi-a dat un mesaj de eroare. :blink:

Am inteles ca plafoniera de W8 si alte piese necesare se pot gasi la un magazin din militari - volksman parca. Va rog mult sa imi dati datele de contact(adresa, www...) daca le aveti.

Eu imi suflec manecile si ma apuc de modificari. Cel tarziu dupa primele 2-3 o sa invat spaniola. :lol:

Mersi si asfalt uscat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi pare rau ca ti-a dat eroare :) . la mine merge :

65090430.th.png

Modificat de soulfly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vigablu, in linkul dat de mine ai codurile de produs. Mergi cu ele la orice dealer si da comanda, dureaza 5 zile. La volksman aceleasi piese sunt mult mai scumpe. Cand le-am cumparat eu au costat 50 euro, deci acum ar fi cam 220 RON.

DIY din acel link e de ajuns pentru a instala plafoniera, e foarte simplu, dureaza cam 20 minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

dar plafonul, cunoaste cineva niste solutii(materiale si etape) pentru inlocuirea tapiteriei plafonului? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!