Jump to content

Highline variant


Marius

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina, imi place mult de tot !!!!!

Poate mai faci si tu alte imbunatatiri la ea :P , respectiv folie geamuri, si poate alte jante, ca in rest..... masina e superrrrrrrrrrrrr.

Felicitari pt achizitie! :)

Link către comentariu
  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marius

    77

  • bamse

    14

  • Ricuss

    10

  • -A L E X-

    6

Top Posters In This Topic

  • Administrator

pmrazvan imi pare rau, dar nu te pot ajuta. Lista cu dotari am obtinut-o si eu de la un dealer VW.

Multumesc pt felicitari!

Azi am platit taxa de poluare si am inmatriculat-o. Mi-au dat numere de Dolj!!! :P :) :blink:

golf8i.th.jpg

Link către comentariu

@Marius felicitari ... dar de ce mai acoperi numarul cand oricum il ai trecut la profil?

Link către comentariu
  • Administrator
... dar de ce mai acoperi numarul cand oricum il ai trecut la profil?

Pai daca peste ceva timp schimb numarul de inmatriculare ... nahh!!! :) :)

Link către comentariu

ce greu era sa ne dam seama de numar ;))

Daca il schimbi sa pui din ala mic dar tot cu wns si sa fie in loc de 01.... 10 :)

Link către comentariu
  • Administrator

gabriel nu intentionez sa-l schimb! Numarul asta cu 01, l-am avut la toate masinile anterioare. :P

Vali glumeste, pt ca Yesterday, a fost ziua lui si presupun ca era bine dispus. La multi ani .:bamse!!!

PS: Am fost la serviciu ieri, ca altfel il vizitam ... :) ;)

Link către comentariu
  • Administrator

De azi, masinuta are partea din spate "clean look". :)

golf9.jpg

Multumesc lui ricuss si gabriel! ;)

Link către comentariu
  • Administrator

Si inca ceva...azi dupa o plimbarica prin oras, am implinit 9O OOOkm. :offtopic:

golf10.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

Saptamana trecuta am parcurs cu masina 14OOkm cu un consum mediu de 6,3litri/1OOkm. Majoritatea traseului a fost extraurban, respectiv Craiova-Costinesti si Costinesti-Ocna Sibiului-Craiova.

In ciuda unui eveniment neplacut, petrecut pe A1 cand mergeam spre Intalnirea de vara vwforum 2008 impreuna cu Amy, c6t9 si hbogdan, masina s-a comportat exemplar. Consum super bun, reprize bune (mai mult decat am nevoie), clima si-a facut treaba cu succes.

In legatura cu evenimentul neplacut, pe autostrada mi-a sarit furtunul de la intercooler si masina se comporta ca un sdi. Am mers pana la reprezentanta din Pitesti unde mi-au repus furtunul la loc si masina si-a revenit complet. Tot acolo am aflat ca incidentul s-a produs datorita montarii defectuase a furtunului, in 25.07. 2008 cand am schimbat distributia.

La intalnitea de la Ocna Sibiului, i-am facut o diagnoza si totul a fost ok, nicio eroare!

Multumesc lui anorganix si nadir!

Link către comentariu

Bine ca s-a rezolvat. Sa inteleg ca distributia a fost schimbata "pe genunchi" de mecanic?

Link către comentariu
  • Administrator
Bine ca s-a rezolvat. Sa inteleg ca distributia a fost schimbata "pe genunchi" de mecanic?

Vali, nu mi-a prins bine colierul ala, asa a zis mecanicu de la Pitesti. A spus ca daca era prins cum trebuie nu are cum sa iasa de acolo.

Cand ne vedem iti povestesc ce am patit la dealerul vw din Pitesti.

E bine cand totul se termina cu bine! :rolleyes:

Link către comentariu

Ciudat, pentru ca la inlocuirea distributiei nu trebuie sa dai jos furtunul de la intercooler ... dar vorbim mai multe cand ne vedem :P

Eu cand am fost cu ricuss la intalnirea de toamna cu Bora, am scos 5.8% :D

Link către comentariu
  • Administrator

Sa-i spui asta si mecanicului (daca nu stii care, iti spun eu), pt ca l-a demontat. :P

Ca sa vezi ca nu vorbesc prostii, priveste fotografiile astea, facute la schimbarea distributiei:

dscggam4.th.jpg 072508wr7.th.jpg

In privinta consumului,Bora avea transmisie automata?naughtyor6.gif :D

Link către comentariu

marius nu mai fi suparat important este ca s-a rezolvat ai o masina tare reusita si mandreste-te cu ea ca ai CU CE!!

Link către comentariu
  • Administrator

Multumesc George! Nu e nimeni suparat, e bine ca s-a rezolvat. :D

Link către comentariu

Credeam ca ti-a sarit cel de jos din intercooler. Oricum nu am afirmat ca spui prostii :soare: Hai sa-ti dau o cafea, numai sa nu te vad asa suparat :evil:

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
  • Administrator

Multumesc Vali! Stiu ca ma pot baza pe tine, iar de suparare, nici vorba!!! :D

Link către comentariu
  • Administrator

Am uitat sa precizez, la Intalnirea de vara vwforum 2008, masina a primit si stiker-ul regulamentar. :Driver:

golf11.th.jpg

Link către comentariu

Nu mi-ai luat si mie sticker ... urat ... urat ... nu te gandesti si tu la colegi ... :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!