Jump to content

Highline variant


Marius

Postare recomandată

Superba masinuta. Poate culoarea ar fi putut fi mai frumoasa, personal nu agreez gri-ul. Insa interiorul e f frumos si ingrijit.

Link către comentariu
  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marius

    77

  • bamse

    14

  • Ricuss

    10

  • -A L E X-

    6

Top Posters In This Topic

Te-am vazut cand ai plecat de la intalnirea de la Saru si nu mi-a venit sa cred cat de frumoasa era. L-am si intrebat pe R A Z V A N de masina...acum dupa ce am vazut si prezentarea ei, m-am indragostit de ea. Parca din ce in ce mai mult as lasa un Golf 5 pentru varianta 4 break. :angry:

Nu imi vine sa cred si ce optiuni are...si super si pretul! :Driver:

S-o stapanesti sanatos si multi km fara probleme! :)

Link către comentariu
  • Administrator

Multumesc frumos claudiu! :rolleyes:

Poate in viitorul apropiat ii faci si tu masinii tale un topic in aria "Masina mea". ;)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, ti-am citit o data topicul...Felicitari pt alegere si cati mai multe km fara probleme.

Intrebare: cotiera fata e cea OEM??? cum ti se pare? merita investitia?? i se poate pune si magazie de cd, in ea??

Modificat de nairolf1982
Link către comentariu
  • Administrator

In cazul meu cotiera este OEM.

Investitia merita! Nu vei avea niciun regret. Garantez! :)

Cu privire la magazia de cd-uri, in cotiera de Golf 4 nu se poate monta asa ceva. O poti monta in portbagaj sau torpedou.

Multumesc pt urari!

Link către comentariu

Sau mai este si varianta care se monteaza in bord :)

Frumoasa masina.Sa o stapanesti cu placere si cat mai multi km fara incidente.

PS: daca ai de gand sa vinzi navi da-mi un pm... :rolleyes:

Link către comentariu

fffff frumoasa masinuta si un raport excelent pret / km / dotari:D mai bine de atat nu cred ca se putea

ai gasit-o pe site? si ai rezervat-o sau cum ai procedat?

la multi multi km fara evenimente neplacute !!!

Link către comentariu
  • Administrator

Multumesc!

Fitty mai dureaza pana ma plictisesc de ea! :Driver: ;)

82_cip am cautat timp de 3 luni zilnic pe majoritatea site-urilor nemtesti, ajunsesem sa stiu toate masinile, imediat observam cand aparea ceva nou sau disparea vreo masina.

Initial am rezervat o alta masina, dupa care am si plecat, dar am luat-o pe asta. Povestea completa uite-o aici:

Saptamana trecuta am fost in Germania si mi-am luat masina.

Am plecat Miercuri 25.06.2008 seara, din Craiova, impreuna cu un prieten si inca doua persoane, cu masina acestora. Rezervasem anterior o masina pe gustul meu, dintr-un parc auto situat intre Stuttgard si Zurich (Trossingen).

Pe drum, cand eram in Ungaria aproape de granita cu Austria, am telefonat la dealer sa-l anuntam ca ajungem seara (Joi 26.06.2008), iar acesta ne-a spus ca a vandut masina in urma cu o ora la un roman.

Initial am vrut sa ma intorc cu trenul in tara, eram foarte dezamagit si suparat, dar la insistentele prietenului am decis sa continuui drumul si sa caut o alta masina.

Sperantele sa gasesc o alta masina erau foarte mici, deoarece imi doream o masina obligatoriu diesel, cu transmisie automata, climatronic, xenon si din grupul VAG, iar suma alocata nu depasa 10 000 euro.

Seara, am ajuns in Wurzburg si am inchiriat un apartament cu 3 camere de la o romanca stabilita acolo, cu 50 euro pt noaptea aceea. Mi-a pus la dispozitie si accesul la calculatorul personal si internet. Dupa ce am cautat toata noaptea, am gasit doua masini, un Golf 4 Variant si un Touran.

A doua zi, Vineri (27.06.2008), am mers dimineata si am luat numere pt 5 zile pe numele meu, dupa care am mers la Stuttgard, unde cele doua persoane cu care calatoream, aveau de rezolvat unele probleme. Am hoinarit de la 11 pana la 16 prin oras, depindeam de cele doua persoane cu transportul, iar dupa ce acestea au terminat am plecat spre Regensburg, unde se afla Golful 4. Intre timp optasem pt aceasta masina, dupa mai multe telefoane in tara.

Am ajuns langa masina dupa terminarea programului de lucru al dealerului, dar am fost asteptat. Mi-a placut masina si dupa ce prietenul meu a negociat la sange, am luat-o. Cele doua persoane cu care calatorisem au plecat deja spre Romania, iar eu m-am intors la Wurzburg unde l-am lasat pe prietenul meu (locuieste acolo).

Dupa ce am mancat, am plecat singur spre tara. Dupa 30-40 km pe autostrada, ma simteam foarte obosit si imi era foarte somn, am oprit la o statie peco cu parcare si am dormit in masina pana dimineata la 7.

Dimineata, Sambata (28.06.2008), am continuat drumul si seara la orele 23 am ajuns acasa.

In privinta costurilor, cheltuieli cu drumul dus-intors, mancare si cazare, am cheltuit 350 euro.

Link către comentariu
  • Administrator

Masina se comporta exemplar, merge ceas!

Am parcurs cu ea aprox 800 km, cea mai mare parte urban. Consumul e foarte bun, undeva in jurul a 8l/100km.

In zilele astea calduroase, clima si-a facut cu succes datoria.

Urmeaza sa merg la dealer pt schimbul distributiei, mai are foarte putin pana la 90 000km.

Link către comentariu

super masina , arata cam ca a mea cu diferente la dotari ...dar ca si a ta si a mea merge super! Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

dupa cum suna povestea ai avut mare mare noroc ... de obicei cand pleci si nu stii ce e acolo te intorci cu o masina acasa de care mai apoi iti pare rau :P

ai prins o masinuta pe cinste ... e ffff frumoasa , sincer imi place f mult ... sa ai grija de ea :)

Link către comentariu

Nici nu trebuie sa-ti placa tie, daca citeai cu atentie mai sus puteai observa ca asa ceva a cautat. Important e sa-i placa lui.

...

Sperantele sa gasesc o alta masina erau foarte mici, deoarece imi doream o masina obligatoriu diesel, cu transmisie automata, climatronic, xenon si din grupul VAG

...

Link către comentariu

felicitari pt masina...e foarte frumoasa si foarte dotata:D

p.s: WNS de ce esti rau cu noi...omu' si-a spus si el parerea

Link către comentariu

Si la intalnire cand vii, cautasem topicul asta sa vad masina ca auzisem ceva de ea dar chiar are dotari tati , marfa masina

Link către comentariu
  • Administrator

Astazi, masinuta, a primit un un kit distributie+accesorii noi, intrucat ajungem in scurt timp la 90 000 km. Daca tot s-a cocotat pe elevator, am schimbat uleiul si filtrul. ;) :D

distribgolf.jpg

distribpiese.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

Marti trebuie sa merg la RAR, sa-mi faca CIV-ul.

M-am programat online la sfarsitul lui iunie. Mult mai indicata este programarea telefonica!

rarprogramarebs9.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

Am fost azi la RAR. Mi-au chinuit masinuta rau de tot, a accelerat-o de 3-4 ori pana la 5200 ture/min. :D

Am platit 285,40 ron, pt urmatoarele operatiuni:

-certificarea autenticitatii vehicolului;

-completare C.I.V;

-verificare tehnica;

-certificarea autenticitatii documente;

-folie securizare.

:P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!