Jump to content
Sign in to follow this  
cwr

probleme la display

Recommended Posts

l.u.v

Nu ai pentru ce,sa fii sanatos..

Chiar sunt curios de eroarea aceea,sa scrii daca a disparut!

Probabil contact imperfect,ceva,asa cum am discutat..

Bafta..

Luigi Vicol

Edited by l.u.v

Kostas

acum o sa fac un duş si cobor sa scanez masina. o sa postez aici

Kostas

Gata am sters erorile si e ca nou

abstrakt

am comandat si eu displayul de la tachopix am trimis si banii astept inceputu saptamanii si sper sa ajunga.

acuma aveti ceva sfaturi sa imi dati? ce sa fac/ce sa nu fac...am inteles ca trebuie sa caut un service bun de gsm. dar care sunt problemele care pot aparea pe parcurs sau daca e nevoie de resetare ceva erori dupa montare?

l.u.v

Acum vreo doua zile mi-au disparut doua linii pe orizontala de la display-ul cel nou;

A doua zi si-a revenit,apoi au disparut si pe verticala,apoi iar si-a revenit,astazi aveam una lipsa in partea de sus..

Il bag in masa de display,daca se duce dracului si asta altul nu mai cumpar..

Luigi Vicol

abstrakt

mda.....aiurea daca si astea noi o iau razna. aia de acolo ziceau 2 ani garantat daca o schimbam la ei. poate era o solutie mai buna sa trimitem IC ...

mai are cineva probleme cu el dintre cei care si`au comandat de la nemti?

Edited by abstrakt

C o s m i n

A mai schimbat si colegul RO-VW, si dupa 2 saptamani, s-a dus mai rau ca cel original :)

In consecinta, cred ca mai bine cumperi un cluster cu totul, decat sa-i schimbi display-ul.

l.u.v

Om vedea..ciudat este ca dispar aleator..ba-i aici ba nu-i aici :coffee_lol:

Sa-i fie de bine,altu nu mai iau..

Luigi Vicol

Edited by l.u.v

Kostas

pana acum al meu cel nou nu a facut probleme. dar sper sa vand masina urgent sa nu faca la mine ca nu e bine :vaidecapulmeu:

abstrakt

sincer nu ma asteptam ca ceva luat de la nemti sa nu mearga ceas :vaidecapulmeu: da nah cei care au firma is polonezi am impresia :vaidecapulmeu: oricum daca trimiteam IC sa il monteze ei garantau 2 ani.....deci tind sa cred ca si cel care o monteaza are un aport la buna functionalitate a lui. probabil inainte de montare mai trebuie curatate contactele pe acolo.

apropo cu ce curier vi l`au trimis ca mie mi`au dat tracking number`ul dar nu au precizat curierul asa ca nu pot folosi numarul ca nu stiu unde.

C o s m i n
daca trimiteam IC sa il monteze ei garantau 2 ani.....

Iti dau garantie si daca il montezi tu, dar problema e ca ramai fara masina vreo 3 saptamani, pana iti vine clusterul inapoi. Si nu toata lumea e de acord :vaidecapulmeu:

abstrakt

mie mi`a zis ca in ziua in care il priemste il si face si il si trimite inapoi...acuma nah mai dureaza si drumul

zak2005

Imi pare rau sa aud ca ai probleme cu display-ul nou . Cred insa ca e o problema de montaj - poate nu l-a lipit bine sau cand l-a lipit a tras prea tare de folia de contacte si a subrezit lipitura.

Eu l-am montat cred ca in mai si de atunci chiar nu am avut nici o problema.

Symphony4

Eu am montat IC-ul nou de la Tachopix acum vreo 10 zile ( Multe multumiri Luigi ), inca nici o problema.

Abia ieri am reusit, cu ajutorul lui diagnozaauto, sa activez treimea superioara a IC-ului ( disparuse zona de informatie pentru radio/CD ).

abstrakt

ciudata faza cu disparutu partii de sus. astazi l`am primit si eu urmeaza sa il duc la inceputu saptamanii la un service gsm...

ceva sfaturi ???

Serdo

As dori sa-i intreb pe colegii ce si-au comandat de la Tachopix in cat timp au primit display-ul...pt ca eu desi am facut plata in 6 August si mi s-a spus ca dureaza 5 zile, n-am primit niciun semn pana azi. Mai mult, nu-mi mai raspund nici la mail-uri.

Bine...nu doresc sa trag acum un semnal de alarma pt cei ce vor dori sa comande pt ca pot fi mai multe cauze(concediul celor de acolo poate fi una...dar ar fi trebuit sa mi se spuna, daca e asa).Asa ca in prima faza doar vrea sa-mi dau seama cam care e perioada medie in care poti primi coletul de la ei.

merci,

Kostas

ar fi trebuit sa iti ajunga displayul pana acum. incearca sa ii suni. ai numere de telefon pe pagina lor.

abstrakt

la mine a fost cam 3-4 zile pana au ajuns banii la ei prin transfer bancar, dupa aceea cam o saptamana pana sa ajunga marfa la mine (ma rog la posta). asta e alta discutie..coletele de obicei ajung in Romania dupa care se pierde urma....nimeni nu te suna...nimeni nu vine sa ti`l aduca...eu a trebui sa ma duc la posta dupa el deoarece nemtii au spus ca trebuia sa fie in Romania de cateva zile dar nu a venit nimei. cand am mers a zis aia...aha e aici.

sapt trecuta am mai luat ceva de pe ebay...a ajuns coletu in tara....nu a venit nimeni sa il duca si nici telefon nu am primit...si peste cateva zile imi zice neamtu ca a ajuns coletu inapoi la ei....suntem penali la capitolul acesta.

p.s. Serdo acuma e perioada concediilor la nemti nici eu nu am reusit sa contactez foarte multe firme de la ei

Edited by abstrakt

Serdo

asa ma gandesc si eu...nu trebuie sa pun raul inainte. Au fost prea "profi" in discutiile pe mail.

Multumesc pt raspunsuri...o sa incerc sa trec pe la Posta azi sau maine si o sa mai vad eu dupa aceea.

Multumesc inca odata.

Barbarul

Se cam pare ca mi-a venit si mie display-ul, abia astept sa vad rezultatul dupa montare, promit sa va tin la curent. Daca nu sunt prea curios pe voi cam cat va costat,ca pe mine ma dus cam 200euro?

Symphony4

Au umblat putin la preturi, sau poate din cauza ca tu ai alt model.

La mine a fost 165 E pe factura: 150 displayul si 15 transportul.

Barbarul

In aceasta seara mi-a fost inlocuit display-ul. La o proba asa, sa zicem "pe genunchi" este ok. Urmeaza sa vad in mers, daca se comporta normal sau daca atunci cind se incalzeste, vor disparea in continuare linii de pe el. Cel care la montat mi-a spus ca display-urile de la Tachopix, ar fi reconditionate. Stiti ceva, e adevarat?

Barbarul

Azi am montat ceasurile pe masina si display-ul merge ok :lol: .

BoZo

ma ajutati si pe mine sa fac comanda de display?nu prea ma descurc sa vb in germana cu ei

BoZo

am comandat si eu un display.imi spuneti si mie unde l-ati montat?