Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

eu in bucuresti o spal in parcarea supraetajata de la unirea. chiar spala bine si nici nu dureaza mult. in rest o spal in buzau la splash. spala mult mai bine decat orice spalatorie din bucuresti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru concetatenii din Cluj: nu spalati masina la spalatoria de pe strada Berariei. Era seara, nu am stat langa ei. A doua zi am vazut la lumina zilei pete mari de masina nespalata. Probabil au facut economie la spuma. Masina a fost inainte foarte murdara.

De obicei nu spal cu spuma activa (din ratiuni conservatoare, mi se pare ca fiind asa de activa nu face bine), merg la MOL la spalatorie la perii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O spalatorie ce o recomand : pe bulevardul Timisoara mai sus de Plaza.

Scrie mare si frumos "Spalatorie cu apa calda" - nu am verificat veridicitatea acestei reclame insa nu cred ca era apa asa de calda deoarece nu ieseau aburi de acolo. In schimb baietii au facut o treaba excelenta - degresarea e numai 12 lei si totul a iesit perfect. Daca o mai uscau cu aer in loc sa dea cu faimoasa piele de caprioara ar fi fost o spalatorie de nota 10 !

Langa afis mai au si reclama ca ar folosi numai produse MAFRA - nici veridicitatea acestui lucru nu poate fi dovedita.

Oricum, sunt multumit de serviciile lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai exact, la Compasului pe Timisoara.

nu mai stiu nimic despre ei.

cu actuala nu am fost niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reflections Detailing

B)-->

QUOTE(Bogdan.B @ Feb 28 2007, 02:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
. Daca o mai uscau cu aer in loc sa dea cu faimoasa piele de caprioara ar fi fost o spalatorie de nota 10 !

Oricum, sunt multumit de serviciile lor.

Pielea de caprioara va ramane faimoasa.Inclusiv la Tunel o sterge pentru ca uscarea cu aer prin toate unghiurile masinii este imposibila.de asemenea nici pragurile nu se pot sterge la suflanta de aer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Astazi spalatoria Delta are o bila alba de la mine.L-am rugat pe Ionut ca dupa spalare sa-mi polish-eze capota de la motor deoarece nu arata prea bine(gainat, mingii de fotbal, zgarieturi,etc.).A polishat-o cu mana lui dupa care a mai spalat-o o data.Costul operatiunii numai 10 RON+taxa de spalat normala.Super baiat. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu o spal pe undeva pe langa sectia de politie 21 la piata la GORJULUI.e 6 RON spalatul si daca le dai 4 RON spaga bec iese.nu-ti pun buretele pe ea,folosec decat niste solutii speciale si la sfarsit spala si presurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hm!

mai cotrobaie prin topic si ai sa vezi ca nu "bec"-ul este problema si poate nici pretul....

...sa nu fie un "bec" mat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.dupa mai multe testari,am ajuns la concluzia ca cea mai buna spalatorie din sectorul 6 este p bd Timisoara in apropiere de peco LukOil.sunt preturile un pic mai mari ca in alte parti,dar merita fiecare leu dat.la toate celelalte spalatorii era imposibil sa fie pragurile curate,sau sa nu gasesc vreun loc in interior unde nu a ajuns cu aspiratorul.aici cel putin isi dau silinta pentru fiecare leu primit,si de multe ori ma enervez eu ca pra bibileste masina.in primul rand la exterior nu pune mana p masina si asta ma incanta cel mai mult.fata de alte spalatorii,aici nu da cu solutie de dizolvarea mizeriei cu zgarcenie.da din belsug si rezultatele se vad.se insista mult p jante si in spatiul de la rotzi.dupa ce o spala,aplica ceara si ulterior vine din nou cu jet de apa.ramane bec.apoi stersul de rigoare..solutia de cauciucuri intra in pret.la interior se aspira cu simt de raspundere,se scor scrumierele si se aspira si in locasul lor nu doar in ele.apoi ce imi place este ca nu trebuie sa ma rog de ei sa dea cu parfum in interior.dau si scu silicon dar ma cam feresc de el.geamurile nu mai spun ca raman luna.parerea mea este ca merita spalatoria.de o saptamana si ceva sunt posesorul unui passat,si deja l-am dus la ei o data.inainte am avut un cielo si multi ma invidiau ca arata bine vopseaua pe masina.am preferat sa o las murdara rau daca am strabatut un drum mai lung decat sa ma apuc eu sa o spal ca sa nu stea murdara. :lol:ext+int23-ron

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai kelule, la astia cum o luna si ceva era 16-18 roni numai exteriorul!

mie mi se pareau exagerate preturile...

ceara au avut o singura data cand am fost la ei, iar de solutie de cauciucuri nici nu am auzit vreodata!

mie mi se parea doar "acceptabil " acolo, nu chiar asa de lux din punct de vedere al rezultatelor!

ma rog....cu spaga te ajunge la 30 de roni un spalat!

acu nu vreau sa aud vreun comentariu din ala gen "ce va luati nene masini daca nu outeti sa le ingrijiti", dar totusi e multisor pt o juma de ora de munca, si problema trebuie pusa si asa!

robertino, care e spalatoria aia cu 6 roni fara atingere?

ca stiu si eu 2 lipite langa gorjului, una 6 si una 7 roni exteriorul, dar la ambele costa 13 roni spalarea "fara atingere"!

p.s. de aparatele de la omv ce parere aveti? mai au si ceara (unele din ele, e drept)

cel de langa sebastian mergea lux azi pe la pranz.cu 2 fise mi-am facut masina cu mana mea cum nu iese la spalatorie nici nu spaga!

si am lasat odata si 10 roni!

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca ma bag si eu in seama si ai dau dreptate lui robertino ca si eu spal masina tot acolo,la Gabi chiar linga circa de politie,pe Str.Dezrobirii,dar vezi ca acolo sunt doua,nu prima care are doua rampe si un boutic la intrare,aia din spate cu culorile stelei.Sper ca ai inteles doctore ?Si vezi ca are si abonamente pentru clientii fideli si la cinci spalari a sasea este moca.Daca mergeti acolo si vedeti un VW Golf IV Variant TAXI echipat la Meridian,inseamna ca sunt eu.La noi la taxi se face reducere,dar nu foarte mult,5 lei cu 5 lei.Eu merg la spalatoria asta de aproximativ 10 ani.

Modificat de ilea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-s sigur care e dezrobirii,,,,

si ziceti ca acolo e 6 ron fara atingere si iese misto??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma da-o-ncolo!

si nu este coada?

parca prea iese din tipare...

Dezrobirii este cea care trece pe langa piata Gorjului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spala foarte bine la unirea sus in parcare. chiar va recomand desi are preturi cam piperate. si in plus, nu se plateste parcarea, fiind inclusa in splarare (va da un cartonas pe care il duce-ti la casa si va valideaza "moneda verde" fara sa platiti nimic. oricum in buzau, (la spalatoria la care ma duc) spala mult mai bine ca orice spalatorie din buc. si e si mai ieftin :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la exterior sa zicem ca e acceptabil, dar la interior nu e. iar parcarea e gratuita o ora.

bine de tot mi-au spalat masina in pasaj la universitate (e o parcare subterana de fapt). la exterior a fost ok 100%, interior 70-80. destul de bine.

spalatorie buna e una de cartier, antiaeriana/alexandriei, foarte atenti cei de acolo pt asa spalatorie, acolo schimbam uleiul pe vremuri si se purta la fel de frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu unde e parcarea subterana de la universitate. poti sa dai detalii te rog. oricum de interior nu stiu ce sa spun pt ca de fiecare data cand am fost la unirea la spalatorie, interiorul era destul de curat. era murdara in exterior pt ca prinsesem ploaie pe bucuresti buzau. in rest... de cele mai multe ori trag sa o spal la bz unde stiu cum spala.

Modificat de audi_fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai atunci stiu care e spalatoria, exact sunt 2 lipite una de alta!

la prima e 7 roni, la a doua 6 roni, dar nici una dintre ele nu e fara atingere!

la "solutie" cum zic baietasii de acolo este 13 roni la ambele!

si vreau sa va zic ca, din punctul meu de vedere, nu am plecat cu masina niciodata bec de acolo, mai ales daca era ultra-murdara, cum am lasat-o sa ajunga de obicei in ultima vreme!

acum, ca o completare, ca sa fiu sincer, nu am plecat cu masina bec de la absolut nici o spalatorie de cand ma stiu!!!!!

poate mai diera si conceptiile noastre despre "bec"...

concluzionand: e acceptabil acolo, pe dezrobirii, dar e mizerabil ca si aspect, daca vine vreo tipa au ceva, se cracaneaza aia de ras acolo!

plus ca era odata un mosulica putin tembel, umbla cu un furtun din care iesea un firisor de apa ca un "pipi"(scuzele mele :) )...

a venit la masina mea, a inceput efectiv sa o ude, si i-am dat flit1

dupa aia intra o gagicuta cu un matiz, a inceput sa o "spele" pe aia, da nemaiavand cine sa ii dea flit, se cracanau toti de ras ca altceva, si tipa saraca era zapacita, nu stia ce sa faca!

daca va duceti seara, sunt nitel golani si mai trebuie pusi la punct nitel!

parerea mea!

p.s. am dat spaga si 10 roni aici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandeam eu! ca prea avea miros de levantica....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Stie cineva vreo spalatorie in Arad unde sa se faca Polish, dar sa fie profesional?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai kelule, la astia cum o luna si ceva era 16-18 roni numai exteriorul!

mie mi se pareau exagerate preturile...

ceara au avut o singura data cand am fost la ei, iar de solutie de cauciucuri nici nu am auzit vreodata!

mie mi se parea doar "acceptabil " acolo, nu chiar asa de lux din punct de vedere al rezultatelor!

ma rog....cu spaga te ajunge la 30 de roni un spalat!

acu nu vreau sa aud vreun comentariu din ala gen "ce va luati nene masini daca nu outeti sa le ingrijiti", dar totusi e multisor pt o juma de ora de munca, si problema trebuie pusa si asa!

robertino, care e spalatoria aia cu 6 roni fara atingere?

ca stiu si eu 2 lipite langa gorjului, una 6 si una 7 roni exteriorul, dar la ambele costa 13 roni spalarea "fara atingere"!

p.s. de aparatele de la omv ce parere aveti? mai au si ceara (unele din ele, e drept)

cel de langa sebastian mergea lux azi pe la pranz.cu 2 fise mi-am facut masina cu mana mea cum nu iese la spalatorie nici nu spaga!

si am lasat odata si 10 roni!

.eu de fiecare data am beneficiat de parfum in interior,exterior impecabil si la fel si interiorul.solutie pe roti intr-adevar nu a fost mereu,dar acum au bagat.faza stii care e?eu mereu merg acolo si deja ma cunosc.la inceput nu dadeau cu parfum,dar pe una din usi acolo esate lisrta de preturi si ce contine fiecare serviciu.si de vreo 2 ori i-am zis baiatului sa dea si cu aia si cu aia ,k nah...asa scrie acolo :rolleyes: si de atunci nu trebuie sa-i mai spun nimik.deci astea sunt scrorurile:14 ext si 9 int,10 motorul.vi-l recomand p un baiat de acolo zis "goe"asa il striga lumea p acolo.face treaba buna.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma cel mai important cred ca este sa mergi la aceeasi spalatorie,se invata baietii cu pretentile tale si nu mai discuta.Asa daca mergi azi la una maine la alta nu te stie nimeni, nu o face cum vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am spalat masina la Gabi linga circa de politie si vreau sa actualizez preturile,respectiv

6 ron exterior

5 ron interior

_______________

110 pertotal + spaguta aferenta= 15,00 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am spalat-o si eu pe Dezrobirii, locuind la 3 minute... dar totusi ceva nu-mi place... poate faptul ca au scos-o in noroi si cand m-am suit am facut iar presurile de comanda?

Pe bune, baietii se straduie, fac treaba ok... dar environment-ul este nasol... pe langa faptul ca a mea sotie nu s-ar duce acolo sa o rogi in genunchi...

Ramane valabila spalatoria pe Vacaresti, spre rond... cred ca e a 2a, nu mai retin exact

Lucrand in vecinatate, spal masinile pe rand acolo... multumit relativ... dar... ata ete...

S-ar putea sa ma mut spre DrT, Mariuz are niste pile p-acolo :)

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ilea, daca ai masina cu autocolant de jur imprejur, nu se pune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte sa ma mut - cea mai buna spalare cu simt de raspundere - subsemnatul cu furtunu in mana - iesea perfect.

Acum pt ca nu sunt inca aranjat in noua locatie o spal prin Pipera aproape de PBN.E un rond cu o statie OMV si langa ea e un Petrom care acum nu functioneaza..langa imediat sunt niste baieti care nu pun nici un deget pe masina pesntru 100 000 (numai exteriorul) iese destul de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!