Jump to content

Diy - Reparatie Balama Torpedou Rupta


Durpaneus
 Share

Postare recomandată

Am facut reparatie ca la carte , dar a cedat dupa 3-4 luni ...deci cred ca o sa cumpar alt torpedo pana la urma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Durpaneus

    26

  • 1QUATTRO9

    9

  • nutzu

    8

  • Serhino

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

buna ziua si bine v-am gasit.am si eu aceeasi problema cu torpedoul..dar nu reusesc sa scot acele cuie ale balamelelor...pur si simplu nu ies..nu am cum sa ajung cu un cleste sau patent...alte solutii aveti? :) thank's

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am o problema: tijele care tin inchis torpedoul intra in lateral si sunt sustinute pe capete de catre 2 suporti ornamentali. La mine ambii sunt rupti si nu mai sta usa inchisa.

Pe cel din stanga il mai am si are pe el scris urmatorul cod

9 118 300 4/

Se poate un cod si de cel de pe dreapta?  Sau il are cineva de un torpedou rupt? In ETKA apare ceva ca piesa de schimb?

Modificat de rares v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred , e piesa integrata ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit si eu aceasi problema cu acea clema rupta,insa pistonul culiseaza destul de bine,i-am bagat un surub si dupa poxilina dar cu siguranta mai mult de 2-3 luni nu o sa tina,daca se va rupe din nou nu am de cat sa cumpar de la dezmembrari acea fata de la torpedou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

cineva din constanta care ma poate ajuta cu aceeasi problema ? contra cost desigur :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
picosmihaicosmin

Buna ziua. am si eu aceeasi problema cu balamaua de la torpedou din dreapta jos rupta(audi a4 2006).va rog pe cine are timp si rabdare bineinteles contra cost sa ma ajute cu reparatul.locuiesc in alba iulia dar vin daca nu e departe. cj sb ms. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e cineva din Timisoara, il pot ajuta. Ieri am facut si eu torpedoul la un a4 2006

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cineva care si-a reparat si a tinut mai mult de 6 luni ?

Eu l-am facut ca la carte si tot nu a tinut ai mult de atat ...

Pana la urma am luat unul de B7 , am pus partea gri din fata de la al meu si e ca si nou ;)

Daca tine reparatia la voi , m-as bucura pentru voi

Eu nu am facut decat sa aman si sa muncesc in plus .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut  4all. sunt nou pe acest forum... de curand sunt fericitu posesor al unui audi a4 b6 din 2003 motor 2.0 fsi brek.

Asi avea o mica problema cu torbedoul nu se mai deschide si are inchuietoare rupta... aveti idee cum l-asi putea desface?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum te uiti la torpedou, deschide cu o surubelnită capacul lateral al bordului din partea dreapta.

o sa vezi in partea stanga sus sistemul de inchidere...apasa pe el si se deschide torpedoul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

multumesc frumos. Am reusit intrunfinal sal desfac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Poate va ajuta acest video :

 

 

Modificat de costy67
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!