Jump to content

Rectificari


jpg292
 Share

Postare recomandată

hm..

nu cunoaste nimeni un mare mester care a mai avut de-a face cu motoare de bruasca (rectificari si alte treburi) ?

In apropierea Judetului Mures ar fi perfect !

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Este cineva in Sibiu, acuma mi-a dat raspunsul, imi rectifica vibrochenul (la palier) imi face nu stiu ce alezaje pe la bloc, rectificari de suprafata , si tot ce mai trebuie legat de palier si cuzinetii aceia, si ma costa 500 lei. Omul este foarte priceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cineva in Sibiu, acuma mi-a dat raspunsul, imi rectifica vibrochenul (la palier) imi face nu stiu ce alezaje pe la bloc, rectificari de suprafata , si tot ce mai trebuie legat de palier si cuzinetii aceia, si ma costa 500 lei. Omul este foarte priceput.

poi si zici ca merita,nu ma stiu cu preturile dar am si eu un as 41 si vreau sa ma apuc de el,nu e putin cam mult?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tzinand cont ca eu sunt cu motorul desfacut, cu set motor luat nou, cuzineti noi, si vibrochenul praf, si blocul praf(jucau cuzinetii si la exterior, si la interior) ce alternativa aveam? Am mai aflat ulterior de unii care rectifica vibrochene in Vestem la fostul I.A.S.(drumul catre Brasov) si acolo ar costa 50 lei. Dar se pare ca au masini mai proaste si ca sunt ciocanari (zice lumea). La blocul meu de banii astia, imi rectifica si suprafata de contact dintre cartere, si dupaia reface toate gaurile (cuzineti ax came, palier, pompa ulei, etc) , si rectificare vilbrochen la palier. La manetoane sunt in parametrii. Pe langa asta omul a spus ca imi da factura, garantie, parca 20000 km (desi eu i-am spus ca n-am ce sa fac cu factura) si ca dupa lucrarea lui pot merge linistit, sa-i dau pedala linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

schimba arcu si  Pistonul care tine presiunea in cuzineti daca mai vrei sa  mergi  20000 km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!