Jump to content

Camera marsarier - montare / probleme


hristash
 Share

Postare recomandată

sau pui un delay box

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci, in spatele masinii gasesc plusul de la senzori? Sau daca nu din panoul de sigurante de la siguranta senzorilor?

 

delay box? Unde? Daca e sa ma conectez tot la firul de la lampa marsarier?

 

 

L.E: vad asta ca delay box( Backup Camera Rear View Image Time Delay Relay 12V Reversing Relay
https://a.aliexpress.com/_Exs6Okl)

insa are 3 fire la iesire (albastru,negru si rosu) care nu am idee unde ar trebui conectate tinand cont ca acea camera pe care o montez tip flip, are doar un fir albastru care se pune de regula la lampa marsarier.

 

sau sa vina albastru la albastru si celelalte 2 fire trebuie puse pe firele

negru rosu care aduc plusul si minusul din tabloul de sigurante?

Modificat de VlaD2803
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce treaba ai cu plusul de la senzori ?

delay box se leaga pe firul de la becul de mers inapoi si la un plus curat, si face 2 lucruri: alimenteaza camera cu plus curat si o mai tine alimentata 10 secunde dupa ce masina e scoasa din R.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam ca in loc de delay box sa leg la plusul senzorilor ca sa tina camera aprinsa cat sunt si senzorii activi. Acel fir albastru care vine la camera AM se leaga la plusul de pe lampa marsarier,

conform schitei.

 

daca nu, caut acel delay box dar sa vad unde il gasesc in Ro.

Ai idee daca pe str. Maica Domnului de la Stefan cel Mare/Lizeanu as gasi asa ceva? 
Totodata, ai cumva vreo poza referinta la acel delay box? Ai montat asa ceva pe o camera flip AM? Sau este asemanator cu cel de pe aliexpress de mai sus postat.

Modificat de VlaD2803
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu. Gasesteli pe olx. Nu merge cu plus ul de la senzori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, VlaD2803 said:

Ma gandeam ca in loc de delay box sa leg la plusul senzorilor ca sa tina camera aprinsa cat sunt si senzorii activi. Acel fir albastru care vine la camera AM se leaga la plusul de pe lampa marsarier,

conform schitei.

 

daca nu, caut acel delay box dar sa vad unde il gasesc in Ro.

Ai idee daca pe str. Maica Domnului de la Stefan cel Mare/Lizeanu as gasi asa ceva? 
Totodata, ai cumva vreo poza referinta la acel delay box? Ai montat asa ceva pe o camera flip AM? Sau este asemanator cu cel de pe aliexpress de mai sus postat.

CE nu stii tu e ca sanzorii au alimentare permanenta.

https://www.google.ro/search?q=delay+box+camera+R+vw&sca_esv=91d34ab46baf2683&sxsrf=ACQVn0_jmBlQ8MPhuXa2ebQ3kYhhu3hTWw%3A1711283641272&ei=uR0AZuKREKWhi-gP3uCKuAM&ved=0ahUKEwii0rCs9IyFAxWl0AIHHV6wAjcQ4dUDCBA&uact=5&oq=delay+box+camera+R+vw&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiFWRlbGF5IGJveCBjYW1lcmEgUiB2dzIEECMYJ0iTHFDxBFilGnABeAGQAQCYAccBoAHSC6oBBDAuMTK4AQPIAQD4AQGYAg2gAu8LwgIHECMYsAMYJ8ICChAAGEcY1gQYsAPCAhMQLhiABBiKBRhDGMcBGNEDGLADwgIFEAAYgATCAgYQABgWGB7CAgoQABgWGB4YDxgKwgILEAAYgAQYigUYhgOYAwCIBgGQBgqSBwYxLjExLjGgB-8r&sclient=gws-wiz-serp

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
w0rmblaster

Salut, cineva din Constanta cu rns510 si  camera chinezeasca, disponibil sa ma ajute sa fac o proba cu unitatea lui, si el cu a mea? Cred ca unitatea mea este defecta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Trebuie sa aveți și codurile de deblocare ale unităților,  pt a face swap între ele, pe cele doua masini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

w0rmblaster

Multumesc Florin, da, am uitat sa precizez acest aspect foarte important. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!