Jump to content

Golf Mkiv Zdr


Jacku

Postare recomandată

Alta sugestie n-am decat sa dai anunt de cumparare atat aici pe forum cat si pe pieseauto.ro.

Cu rabdare sigur se iveste o ocazie.

Link către comentariu

3 ce?gupster? :ceuameni:

 

jamal_bao  npc

Modificat de nemtzalau
Link către comentariu

Sunt doar 3 jante in anuntul ala.

Masina merge cu 4 din cate stiu :D

Link către comentariu

ati sunat voi si asa a zis ca are doar 3 jante de vanzare?la mine asa apare anuntu

 

"Jantele sint pe 17. Nu sint lovite.nu sint revopsite. Anvelopele nu mai sint bune.pretul este foarte putin negociabil. Se pot trimite in tara dar numai cu avans"

 

nu scrie nicaieri ca sunt doar 3...

Link către comentariu

3 ce?gupster? :ceuameni:

 

jamal_bao  npc

 

Era altul anuntul cu 3 jante. Era din Slatina.

cred ca-s chior, pe ala l-am vazut... probabil imi era deschis deja si nu mi-am dat seama care-i care :P

Link către comentariu

Setul este complet si ar trebui sa il primesc maine. Multumesc de ajutor. Tot acum gasisem si spoiler spate de V6 dar nu au mai fost fonduri suficiente,

Dar sunt optimist si cred ca pana la iarna termin si partea estetica. Planuri sunt destule dar de durata.

Link către comentariu

si am montat si jantele. ne pregatim de urmatorul element nou. inca nu stiu care dar o sa apara el.si tot azi am facut o vizita la revo si am ajustat un pic softul  :D  :icon_bounce:  :D , masina merge bine

post-10575-0-66083600-1436208759_thumb.j

Link către comentariu

Stiu si eu dar.... costa . Sau ai tu ceva si nu vrei sa spui :).

Oricum eu stiu cum vreau sa arate la final ( spoiler bara fata si spate de v6 , eleron gti si praguri votex vopsite in culoarea masinii ) , etrierii vopsiti albastru ca cei de r32 si jantele rotiform bronze. ramane sa reusesc sa montez suspensia bilstein b14 (  jantele vechi cu ET42 loveau in arcuri pe fata ) . interiorul nu va suferi modificari mari ( pedale si schimbator sport edition , radio oem si ceasuri suplimentare podi  , grile aerisire iluminate de bora ) . la motor urmeaza o mica rearanjare si montarea capacului ( mici chestii estetice ) si o turbina noua la anul. in rest intretinere si vreau sa ma bucur de ea cat mai mult timp . 

Aveam alte planuri dar o lungeam prea mult si nu mai reuseam sa ma bucur de masina. Cand ai pitici pe creier uiti sa te mai bucuri de lucrurile simple.

Link către comentariu

Eu nu am nimic :) dar am dat o cautare si ai PM

 

Succes la tot ce ti-ai propus !

Link către comentariu

Multumesc Laur.  Sper sa nu ma bucur in avans dar am reusit sa negociez eleronul de r32/gti . Vanzatorul a promis ca o sa il trimita cel tarziu luni. 

Mai am de gasit pragrile de gti / votex si spoilerul spate de v6 si am terminat cu exteriorul. ( si stergatoarele aero care o sa vina la toamna )

Ca idee masina va fi o combinatie intre cele 3 poze atasate ( prima nu are praguri si spoilerele vopsite , a doua e fara eleron si a treia e cu vedere din spate)

post-10575-0-55951800-1436436774_thumb.j

post-10575-0-33213100-1436436780_thumb.j

post-10575-0-04273700-1436437073_thumb.j

post-10575-0-98099500-1436437081_thumb.j

post-10575-0-83098900-1436437176_thumb.j

Link către comentariu

Ma bucur ca am putut sa te ajut :)

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Si am inceput iar cautarile. Poate am noroc cu colegii si gasesc si spoilerul spate de v6 . Pana acum am gasit la preturi mai mari decat unul nou.

Si am descoperit si o problema noua. Din cauza varstei au inceput sa apara mici scurgeri pe langa garniturile de la injectoare. Mai mult pe la injectorul 1 si se diminueaza spre 4. Asa am vazut si pe log ( o mica scadere de presiune de la 1 la 4) . O sa comand garnituri noi si in locul pieselor oem de plastic de pe galerie o sa iau unele de aluminiu

post-10575-0-97655600-1437575689_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...

nu am mai postat nimic nou si nici poze nu am dar am mai comandat cate ceva , stergatoare fata aero si din nou stergatorul de pe spate ( se pare ca  sunt la mare cautare :( , a fost furat din nou) , spoilerul spate de v6 nou ( nu am mai gasit sh) si a mai ramas sa iau doar pragurile de gti ca sa termin cu exteriorul( inca nu sunt bani) 

 

la interior am montat din nou casetofonul gamma in locul celui sony ( imi statea pe creier) si am comandat pedalele si footrestul sport si schimbatorul sport edition . au mai ramas grilele de bora( inca nu am gasit la dezmembrari sau erau de uk . poate ma ajuta cineva de pe forum) pana la sfarsitul anului am in plan si alte ceasuri suplimentare oem look

 

acum va rog sa ma ajutati cu o parere. vreau sa schimb si folia de pe praguri (acum sunt cele simple negre).am atasat 4 variante :

cu buline dar fara inscriptie ( cele cu gti sunt doar pentru 2 usi)

gt sport

special - le-am avut pe golful anterior si de asta le-am selectat

golf - desi sunt cam urate cu dunga aia

post-10575-0-59980000-1442566838_thumb.j

post-10575-0-75036700-1442566845_thumb.j

post-10575-0-67184700-1442566852_thumb.j

post-10575-0-38390300-1442566857_thumb.j

Link către comentariu

m-am hotarat. o sa comand foliile de sport edition cele fara inscriptii. intre timp am mai montat cate ceva pe masina.

pentru interior mai am de luat grilele de aerisire de bora si panoul cu ceasuri din consola. (in rest o sa ramana mici chestii de intretinere)

post-10575-0-84834400-1443081220_thumb.j

post-10575-0-01176200-1443081230_thumb.j

post-10575-0-62518200-1443081235_thumb.j

Link către comentariu

Am luat si eu pedale si stergatoare de acolo :D

Vroiam sa te intreb cum e schimbatorul pentru ca vreau sa-mi iau acelasi model.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cam la ce pret au fost pedalele, footrestul si schimbatorul cu tot cu transport?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!