Jump to content

Cotiera pentru Passat B5.5


catutzu
 Share

Postare recomandată

ai cumparat-o si vrei sa o montezi... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da, am cotiera in portbagaj de vreo luna si ceva. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
robert_nicolicea

Va salut!sper sa nu se supere colegul dar am zis sa numai deschid alt topic.Sunt posesorul unui vw passat 2004 1,6 benzina..culoare interioara gri deschis..culoarea cerului.. fara cotiera..:))..tot caut de ceva vreme..si am gasit ..va rog sa va uitati peste linkul de mai jos...sa va dati cu parerea daca cotiera gasit se potriveste pentru modelul meu sa nu o comand degeaba.Multumesc!

http://www.ebay.com/itm/01-02-03-04-05-VW-Passat-Arm-Rest-Gray-Leather-Center-Console-OEM-3B1863323-/331658884538?hash=item4d3868f5ba&vxp=mtr#viTabs_0


..sau daca nu aceasta dar arata putin mai rau

http://www.ebay.com/itm/Leather-Center-Console-Armrest-01-5-05-VW-Passat-B5-B5-5-Arm-Rest-Gray-Arm-Rest-/351142677613?hash=item51c1bc0c6d&vxp=mtr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as cumpara-o pe cea din link-ul al doilea (si tot scumpa e), inlocuiesti pielea si aia e.

Sau... mai cauti prin tara, dar e greu de gasit pe gri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum, prima e obosita rau.

 

verifica daca nu au spatele ... sau daca nu apare in poze - la niciuna... daca nu iti da si spatele, nu le cumpara.

 

cauta in tara, asa cum ti-a recomandat si C o s m i n

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A 2-a e mai obosita. Insa pielea se inlocuieste.

Dar nici sa dai 250$ pe o cotiera... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect... scuzele mele, am incurcat pozele - da, sfatul meu e sa caute in tara - nu gasesti azi... gasesti maine... nu-i graba, in ceva timp tot gasesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert_nicolicea

Va salut!

Multumesc pentru sfaturi!

Credeti-mi ca-mi caut de circa un an si ceva..deja am obosit...in tara slabe sanse..si mai ales pe gri..am gasit o data una dar era de pe un model de Anglia si trebuie mai multe modificari mi-a explicat baiatul care o avea..si sincer nu prea vreau sa ma apuc de modificari.

In legatura cu linkurile.in primul costa 120$..adica 480 ron..plus trasport ajung pe undeva pe la 600 ron maxim..si vine din US..iar cel de-al doilea este 75$ in jur de 400 ron cu tot cu transport..dar arata mai rau decat prima..sincer nu mi se par sume mari la cat de disperat sunt s-o achizitionez..in tara am cam renuntat la ideia s-o mai caut..pe care ii sun nici nu-mi mai raspund.."domne ati mai primit cotierape gri si asa mai departe"..:))

si la a doua intradevar lipseste parte din spate dar as comandao pe original la magazin de piese..nu ar costa multa in jur de 60 lei.

Vreau sa-mi spuneti va rog daca merge pe modelul meu de VW PASSAT 1,6 benzina, anul de fabricatie luna 06 si anul 2004 adica un model B5.5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i nicio modificare cu aia de Anglia, doar ca frana de mana vine la pasager, iar suportii de pahare langa tine. Si... e cam nepractic. 

Modelul de cotiera este pentru masina ta, deci se potriveste fara probleme.

Legat de pret... eu vad acolo $120 + $117.95 International Priority Shipping to Romania + Import charges $31.42.

Deci... nu-i chiar 600ron. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert_nicolicea

Asa este..ai dreptate..am uitat sa specific..ca am pe verisoara mea in state si il comanda la ea acasa..prima dat si ulterior mi-l pune prin posta.AM mai comandat asa..si cam asa ma ajuns..cam 100 ron transportul..si din cate am citit intr-un topic..un coleg de pe forum a dat gen 250 e pe cotiera..sunt curios cat o fi daca-l comanzi de la un magazin..sa vina pe original..o sa ma interesez de curiozitate..cred ca peste 1000 roni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cu ajutor din state e ok. 

Ca si pret pe OEM... aduna reperele din desen si vezi ce-ti iese :D http://www.passatplus.de/umbauteile/armlehne/armlehne.htm

Intr-adevar e greu cu culoarea gri. Deci daca pentru tine e ok pretul ala, intr-adevar cotiera arata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert_nicolicea

Ms. pt. link..INTERESANT..deci un calcul asa in mare ...am luat doar componentele cu sumele mari care mi-au sarit in ochi si am depasit 300e..nici nu vreau sa ma gandesc cat este finalul. :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
blaga alexandru

salut baieti. azi am cumparat si eu o  cotiera de b5.5 eu avand b5 din 2000. azi am incercat sa o montez si am intampinat necazuri. adica maneta franei de mana nu se potriveste, e prea mare si nu iasa prin gaura cotierei de b5.5.

ma gandesc sa schimb si maneta franei de mana, din cate am observat mi se pare mai supla. voi ce credeti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citeai topicul, acum nu mai aveai probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cautat 2 ani de zile o cotiera de b5.5 gri. Si pana la urma am gasit una de la un passat de anglia cu 90 de lei cu tot cu levier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prea ieftin.... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Aici scrie de cotiera B5.5, eu eram interesat pt B5... dar de unde era sa stiu ca aici s-a deviat de la subiect?

Sper ca gasesc aici ce trebuie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Si tu cotiera de B5.5 vrei sa montezi. Citeste ca scrie. Si eu am montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut,

am si eu o problema la o cotiera de b5.5 si anume aceasta nu face mereu cursa pana jos si se blocheaza undeva mai sus, trebuie sa insist foarte mult sa se faca cursa pana jos,m-am uitat la mecanism si am observat ca are un piciorus de plastic care este de vina, acesta se deblocheaza inainte sa faca toata cursa si se blocheaza pe ultimii 2-3 dinti, daca o trantesc mai tare uneori merge

ce sfaturi imi puteti da?

multumesc

Modificat de rkoste32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

E dificil cand incep sa faca de-astea. In principiu se uzeaza patina de plastic sau chiar agatatoarea respectiva si trebuie schimbate.

Dar nu gasesti separat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut cosmin. in sfarsit mi-am procurat si eu o cotiera de b 5,5 completa cu tunel si frana de mana. dar ca si toate cotierele second hand are unele probleme. mi-e nu imi mai blocheaza cotiera in dintii aceia. sta numai jos de tot. nu o pot regla pe inaltime. am vazut ca mai in urma prin topic ai pus poza cu acea piesa care opreste cotiera la fiecare dinte. nu mai ai poza sa o mai postezi odata ca eu nu o pot vedea pe cea veche, imi scrie ca nu mai este disponibila. ca sa am habar daca ajung pe la dezmembrari poate gasesc o cotiera rea si ii pot lua piesa.

si a doua problema nu stiu cum sa montez acel arc care deschide bricheta. am arcul dar a fost sarit de la loc si nu imi dau seama cum trebuie pus.

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi amintesc de poza, dar vad ca n-o mai am prin calculator...

Arcul vine cumva in lateralul scrumierei si se baga la loc odata cu scrumiera. Asa tin eu minte. L-am demontat de multe ori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar la mecanismul de pozitionare a cotierei pe inaltime imi poti face o poza. cand poti tu nu e graba mare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut baieti ! cine ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi sa montez o cotiera la passatul meu b5.5 ! va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!