Jump to content

Cotiera pentru Passat B5.5


catutzu
 Share

Postare recomandată

in sfarsit mi-am gasit si eu o cotiera si am montat-o. sub vechea consola insa am gasit o "cutiuta" cu 2 mufe in ea si habar nu am ce poate fi. aveti idee ?

post-27079-1255165778_thumb.jpg

post-27079-1255165784_thumb.jpg

post-27079-1255165792_thumb.jpg

post-27079-1255165778_thumb.jpg

post-27079-1255165784_thumb.jpg

post-27079-1255165792_thumb.jpg

Modificat de cipiripi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! E interfata de la catkit pt telefon. Masina a fost dotata cu asa ceva din fabrica, poate il mai ai sau poate a fost dat jos din bord holder-ul pt telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
in sfarsit mi-am gasit si eu o cotiera si am montat-o. sub vechea consola insa am gasit o "cutiuta" cu 2 mufe in ea si habar nu am ce poate fi. aveti idee ?

Salutare. Te rog pune si tu o poza cu ce fel de cotiera ti-ai montat. Acelasi tip de plastic am si eu si inca nu-s lamurit dupa ce am citit atatea forumuri de care cotiera se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi pozele de la posturile 28 si 45. E cotiera pentru Passat B5.5. Sau aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact acelasi tip de cotiera de care si-a montat si cosmin. o sa pun maine niste poze sa "ma laud" cu ea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e "minunatia" dupa care am umblat de mi-au iesit ochii

picture023k.th.jpg picture024km.th.jpg picture026.th.jpg picture028v.th.jpg

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fwlicitari. E foarte bine intretinuta. Dar... nu trebuia flannel grey? :lol:

PS: Ti-am editat eu postul ca sa apara si pozele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(masina sau cotiera ? :)) mersi.trebuia..dar asta a fost maxim ce am gasit :lol: se integreaza bine pentru ca jumate de bord e negru jumate gri

Modificat de cipiripi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cipiripi, poate totusi reusesti sa dai la schimb si restul superior al tunelului cu capacul scrumierei tale (rama aia) cu una neagra, ca arata un pic ciudat, deoarece ai toata partea spate si cotiera meagra, mansonul la schimbator negru si partea superioara gri. Si eu am mansonul negru, dar restul gri. Acum, fiecare cu gustul sau si sper sa nu te supere ideea mea. Numai bine.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(masina sau cotiera ? :D ) mersi.trebuia..dar asta a fost maxim ce am gasit :( se integreaza bine pentru ca jumate de bord e negru jumate gri

iei si tu macar capacul flanell grey de la reprezentanta :wub: , e vreo 200 ron tva inclus, dar tu hotarasti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi de sfaturi...dar mie imi place cum se imbina culorile...iar cotiera a fost doar 50 de euro...in perfecta stare de functionare si completa (exact cum o vedeti, doar mult mai murdara)....nu cred ca as da 200 ron pe un flanel grey, mai ales ca e tare pretentioasa culoarea asta, ati vazut cred si scaunele ca sunt cam patate si le-am spalat complet de vreo 4 ori deja

Modificat de cipiripi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super treaba. Acelasi interior am si eu, grey, dar nu m-am gandit niciodata sa pun black. Faza tare este ca am refuzat 2 cotiere negre. :D De-acum stiu. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru toti cei interesati- cotiere b5.5 noi aici:

http://www.vw-audi-shop.com/epages/6183652...123%20%207DE%22

nu am comandat, mi se pare un pic cam mult... dar cred ca sunt originale!

cei care comandati , impresii va rog!

si poze ...thanks!!

236 eur + 13 sau 18 transportul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ce impresii doresti vis-a-vis de o piesa OEM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Sunt nou in forum, este al doilea post, asa ca....nu trageti! Caut de doua luni innebunit o cotiera pentru Passat Variant B5.5, pe negru, si nu gasesc.Am gasit ceva la Armster, altceva la Rider, insa nimic nu merge pe B5.5, cei care au astfel de model cunosc problema! Stie cineva de unde as putea sa gasesc o astfel de cotiera noua (la un pret rezonabil, bineinteles) ori second-hand? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta la dezmembrari. Acolo mai ai sanse sa gasesti, dar vezi ca sub 400 de lei nici nu discuta cu tine.

Eu caut de 2 ani asa ceva...as da 400 de lei pe o cotiera originala dar macar sa arate bine. Ai grija sa aiba macar consola centrala ( aceea unde vine frana de mana) si marginile , ingrijite si sa nu fie scorojite ca arata urat, nu o mai poti repara si dai si o caruta de bani pe ceva urat.

Daca partea din material textil ( cea pe care tii antebratul) este rupta sau murdara, nu iti face probleme, pt ca acea parte se poate imbraca in piele sau in ce vrei tu.

Nu pune replici sau imitatii ca arata tiganesc.

Modificat de radduu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare...am gasit ceva piese utile inclusiv cotiera aici...apar destul de des la vanzare cotierele respective.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate vad, oamenii sunt din statele unite asa ca mai greu sa cumperi de acolo ceva. :D

Modificat de radduu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Mi se pare cam scumpa. Una din piele cat o costa? 500+ euro?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie la cotierele de la dezmembrari. Majoritatea sunt aduse din anglia si au spatiul pt frana de mana langa scaunul din dreapta....va trebui sa taiati cotiera pentru a face loc franei de mana langa scaunul din dreapta. Negociati la dezmembrari pe subiect, poate scoteti un pret mai mic. E un detaliu, dar iti poate scapa din vedere.

Modificat de cosmin84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

400 de euro pe o cotiera pentru o masina asa de veche? ahahaha

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!