Jump to content

Detector radar


voinea
 Share

Postare recomandată

Sa speram ca era binoclu oricum va voi tine la curent :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cat santem noi de rapizi.

pai aici nu tine de politia romana. "ceilalti" sunt mult mai rapizi la chestii din astea. sa speram totusi ca era doar un peeper si ca monitoriza traficul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La iesire din Oradea spre vama dupa intrarea in Santion a aparut un postament de camera fixa(probabil un ultim cadou inainte de plecarea din tara) foarte greu vizibil pe directia vama , mascat fiind de un boschete.Va tin la curent cu news-ul

PS: Repet rugamintea daca are cineva chef de ceva teste si are Bell sau V1 rog sa ma contacteze pe PM sa facem o comparatie cu CH-88-ul meu

nu exista maruhama W-888

modelul se cheama maruhama W-8889 si nu are benzi selectabile.

am mers in masina cu o cunostiinta care detine acest model si alarmele false sunt foarte multe.radare nu am prins ca sa-mi fac o idee si despre detectie.

pare foarte fragil si iti lasa impresia de chinezarie ieftina.

exista un model maruhama cu terminatia 888 si anume CH-888 care e varful de gama. acest model are benzi selectabile. pretul de ~ 800 ron il descalifica. la banii astia iti cumperi linistit un bel rx65.

Sau Maruhama JH 601 acelasi lucru dar pe argintiu :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU mai e o parere.e mai sensibil in "K" cu pop activat.

mers pe A1, spre buc.la km aprox 40, lukoil pe partea stanga.fara pop, nici o alerta.cu pop, il simte de le distanta buna!

Deci la Bell RX65e, sa activez "POP" ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum vrei :P :)

tine seama si de faptu ca mai apare cate o alarma falsa in pop, daca te obisnuiesti cu sunetu o sa o ignori fara probleme.

si azi am facut niste drumuri, si am continuat sa ma conving ca, avand pop activat, piuie mai repede in k.

desi la un moment dat mi-a intrat brusc pe maxim, k9, si radaru era la 15 metri de mine.nu aveam viteza, intreaga coloana mergea cu 40 la ora, venisera flashuri din fata.

insa nu inteleg: era asa bine asezat(extrem de oblic) incat l-a vazut deectoru tarziu.....sau a dat drumu la veoza?dar de ce sa fi facut asta, ca toti mergeam incet?!!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna intrebare, ma inscriu si eu.poate obtinem un pret de ...grup

Modificat de hro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

intre bell 955 si whistler pro 78 ce imi recomandati ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si care ar trbui sa fie pretul decent poate va pot ajuta :(

Daca ma poti ajuta da-mi o oferta pa PM ca sa nu alteram topicul.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum spuneam in postul #1698, am luat RX 65 pro Eu de la un reprezentant din zona mea al Falcon.ro (importatorul Beltronics in RO).

La pretul de lista s-a aplicat 5% discount.

Chiar daca pretul a fost ceva mai mare ca pe unele site-uri comerciale din RO, sau decat la unii comercianti gasiti pe net, am avut o anume siguranta privind autenticitatea produsului (exista si multe exemplare contrafacute in comertul de pe net, posibil si la noi) si beneficiez si de garantie.

Maiu ieftin de atat am considerat ca nu merita, conform zicalei care spune: "sunt prea sarac pentru a-mi lua un lucru ieftin" ... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-mi te rog de unde l-ai luat ,cata garantie are si daca e versiunea,, e" pentru Europa.Multumesc!

Modificat de l@u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l@u, s-a tot intors chestiunea asta pe toate fetele, si cica de fapt cusau fara "e", detectorul are cam aceleasi caracteristici tehnice...eu nu m-as crampona de chestia asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am luat si eu azi beltronics pro rx55. mai are cineva modelul asta? recomandari de setari, ceva ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e85 Bucuresti - Iasi facut azi cu cel putin 5 radare pe drum si fara emotii. RX 65 si-a facut din nou datoria... imi pare rau ca nu prea se mai pastreaza obiceiul de flash-uri si cred ca din cauza ca flash-urile sunt percepute mai mult pentru a face loc pentru depasire :icon_thumright:

nu spun ca rx-65 nu si-a facut datoria, dar obiceiul asta arata solidaritatea soferilor... oricum fara detector ai mare sanse sa nici nu iti dai seama ca ai trecut pe langa un radar decand cu masinile astea neinscriptionate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu dau, si primesc, si probabil de asta am scapat de amenda, cand fiind la 15 metri de un logan cu botul pus oblic, mi-a intrat direct pe K9.

am imaginat o gramada de scenarii si nu am gasit o explicatie pt aceasta alarma maxima si atat de brusca!

putea sa fie pe functionare normala, si fasciculul extrem de oblic sa il fi facut atat de greu detectabil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare ca in Moldova e lumea mult mai amabila in privinta asta si mereu primesc/dau atentionari la radare, la care mi se raspunde cu saluturi. In schimb in zona Bucurestiului nu ma mai obosesc sa atentionez lumea, fiindca foarte rar primesc multumiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

man, nu te supara, dar de multe ori nu mai apuc sa si multumesc, ca sunt preocupat cum sa opresc mai bine sau m-ar vedea politia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca rx65 e cea mai buna solutie. Mai exista ceva bun cam la acelasi pret cu rx65-ul ?

Modificat de Sergiu.B.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cateva cautari pe forum m-am hotarat sa intreb aici ce parere aveti de Whistler XTR 260?Am avut 2 Cobra 9330 si 9430 si amandoua au "cedat".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Achizitionat astazi una bucata rx65 versine de soft 6.3 fabricat in 2008 saptamana a22-a ,la pretul de 739 lei cu factura si garantie 2 ani.

Modificat de l@u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt foarte multumit si recomand oricui Bel Vector 975R, cred ca mai bun gasesti greu, m-a scos din multe situatii urate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!