Jump to content

De unde cumparam anvelope ieftine ?


vw-raz-van
 Share

Postare recomandată

Am scris clar ce jante 6,5J 5x112 ET50 R16 CHD57 H2.

Cauta la ei pe site pentru Seat Altea, nu pot sa-ti dau link, este o pagina generata dinamic si servita static.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pentru anvelope va recomand sa incercati vanzarianvelope.com sau oferteanvelope.ro . La primii am fost eu multumit de tot mai putin de timpul de asteptare pentru montaj(am fost sambata).. De asemenea am un link cu anvelope de iarna eu zic util fata de ,,celelalte topuri'' http://www.autonewscast.com/2010/10/05/consumer-reports-canada-rates-best-performance-winter-tires-for-2010 .

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit service mobil de roti, foarte tare. Au venit la birou, in jumate de ora le-au montat echilibrat etc, super multumit si mult timp economisit. M-au rugat sa le si depoziteze pe cele de vara ( cobtra cost bineinteles :) dar parca nu prea am incredere sa le las dunlopurile mele aproape noi :)

Ii gasiti pe www.anvopeservicemobil.ro nu va speriati de prerul de pe site, cred ca e o gresala, eu am platit cu tot cu deplasare 120 ron

M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare o super idee asta cu service-ul mobil, salvezi o gramada de timp si nervi.

In pretul de 120RON a fost inclus transport si operatiunile de: demontat roata masina, montat roata masina, demontat anvelopa de pe janta, montat anvelope pe janta, presiune roti, echilibrat? De asemenea este importanta si dimensiunea rotilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, au intrat toate operatiunile. Eu am rotile pe 16 si jante de tabla poate la dimensiuni mai mari jante fitzoase o fi mai scump......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.vreau-anvelope.ro, am cumparat cauciucuri de vara si de iarna de acolo. Preturile sunt mult mai mici ca cele practicate de cei din targul Vitan.

si eu recomand...nu recomand vulcanizarea cu care colaboreaza

Am gasit service mobil de roti, foarte tare. Au venit la birou, in jumate de ora le-au montat echilibrat etc, super multumit si mult timp economisit. M-au rugat sa le si depoziteze pe cele de vara ( cobtra cost bineinteles :) dar parca nu prea am incredere sa le las dunlopurile mele aproape noi :)

Ii gasiti pe www.anvopeservicemobil.ro nu va speriati de prerul de pe site, cred ca e o gresala, eu am platit cu tot cu deplasare 120 ron

M

corecteaza adresa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Or fi ei buni, insa la preturile astea numa" anvelope ieftine nu au...

Modificat de A_taretare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Sorin, intradevar de www.anvelopeservicemobil.ro ziceam

Nu stiu cum sumt la preturi la roti dar la servicii m-i s-au parut ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce anume de la anul? ieri Debica frigo 2 erau 192 ron 185/65/15 si azi sunt 216 !!! Saptamana trecuta erau 176 de ron ! pe anvelopejantepromotii.ro

Modificat de davides
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am observat saptamana trecuta cum a crescut pretul de la 412 la 429 ron pentru GoodYear UG7+ 205/55/16 pe acelasi site de mai sus.

Exista totusi si posibilitatea sa i se fi epuizat stocul omului si sa fi prins un nou transport la un pret de intrare mai mare.

La fel de bine se prea poate sa umfle si el pretul, ca sa manance si gura lui ceva, doar vine frigul, ce naiba.

Off-topic:

Si in plus, voi nu v-ati obisnuit sa creasca preturile de Craciun? In ce tara va credeti? :D

Se mai si intreaba de ce nu intra fonduri la buget din moment ce au crescut TVA-ul si alte taxe. Pai cine e prost sa mai cumpere cu factura? Eu am nevoie de cauciucuri, nu de hartie. Daca ei sunt calici, atunci si eu sunt zgarcit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se pare ca pe anvelopejantepromotii preturile cresc de la o zi la alta, de fapt nu se pare , chiar asa e.De exemplu nokian WRg2 205-55-16 ieri erau 349, azi 401.Deja au ajuns la unele modele preturile de pe anvelopeweb chiar le+au depasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai trebuie luata in calcul devalorizarea leului, politica de preturi(mai ieftin la inceput de sezon si scumpire in plin sezon), plus zvonistica legata de obligativitatea echiparii cu anvelope de sezon.

A se vedea evolutia preturilor la trusa de prim ajutor si a vestelor reflectorizante, etc. In general profilul(si comportamentul) cumparatorului roman dau ocazia comerciantilor sa profite de pe urma "zvonisticii" care circula libera prin Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt tare nemultumit de noile preturi de pe anelopejantepromotii.Cand sa-mi cumpar si eu....hop s-au scumpit.....Pai asa e cand iti iese banul nemuncit....Scumpesti sa scoti mai mult profit folosindu-te de orice....Sa ramana pe stoc cu ele ca mai cumpara dracu la criza asta.Sa vedeti apoi oferte la anul cand s-or trezi cu DOT de anul precedent.Daca nu erau obligatorii puneti pariu ca nu se scumpeau?

Mi-am facut calculul la anvelopele pe care vreau sa le achizitionez, 4 buc, si ma duce acelasi pret daca le cumpar din localitatea mea.Desi sunt ceva mai scumpe, am gratuit montat, demontat, de transport nu se pune problema... Avantajul cel mai mare, e ca le vad si stiu pe ce dau banul....Asa ca renunt sa-mi mai iau de pe net desi doream 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca scumpirile sunt intre 30 si 50RON pe anvelopa (marcile premium), dar chiar si asa preturile sunt sub ceea ce se gaseste la vulcanizarile clasice, care au scumpit si ele cu 15-20RON.

Cred ca s-a terminat primul lot de cauciucuri si acum au venit cele comandate in septembrie/octombrie, evident cu noul pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum zicea si @A_taretare ... pretul de site nu difera momentan mai deloc de cel de magazin ... Si la magazin vezi ce cumperi, right?

@ Dolfin la set de 4 anvelope cat e cresterea ? :D ... 150-200 ron ...

Ieri am fost prin metro,real,praticker ... cumpara lumea anvelope de zici ca erau gratis serios ... cate 2 - 4 bucati ... nu conta ce marca ... de iarna sa fie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi m-am suparat si m-am dus fara sa fiu de clintit,sa-mi cumpar 4 cauciucuri noi.Am luat Michelin Alpin 4 la dimensiunea 205/55/R16 91 H.

M-au costat in magazin 480 bucata in care am avut montat, demontat si valva gratuite, la cele 4 bucati.

Pe cel mai convenabil site erau 463 bpe bucata.

In cazul asta, m-ar fi costat 463 +5 lei valva +10 montat......si mi se pare ca se mai ia ceva si la demontat....Deci numai pana aici ma costa cel putin 478 de lei pe bucata.Nu vreau sa va mai spun ca daca nu comanzi 4 buc mai platesti 10 lei transport, de cauciuc,la cei de pe site.

Ca avantaje, pentru ca am cumparat din magazin :

1.Indiferent cate cumperi nu platesti transportul

2.Le-am dat tarcoale 20 minute si am citit tot ce se putea pe ele

3.Nu sunt sanse sa cer una si sa primesc alta sau cu alt DOT(eu am DOT 3710)

4.Intr-o ora le-am vazut le-am placut si le-am avut pe masina

5.Sunt made in Germania, asa cum mi-am dorit, desi pe site m-au mintit telefonic ca nu se fac decat in Spania(acolo erau fabricate cele de pe site) aceasta dimensiune cu indice H. Si uite ca nu au dreptate.

Asa ca, sa nu mai avem incredere prea mare in ei.....mai ales dupa ce au marit repede preturile.

Sfatul meu, cautati in magazine, si lasati-i pe cei de pe net, pentru ca cel putin in momentul de fata, nu sunt rentabile in nici o privinta.

Sper ca nu am suparat pe nimeni cu postarea mea, chiar vreau sa stiti unde e mai avantajos.

Si era sa uit mai mi-au oferit si bonus 30% reducere timp de 6 luni, la masina declarata, la montat,demontat,inversat, echilibrat,presiune azot,indreptat janta, geometrie.

Modificat de A_taretare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune si unde ai gasit oferta respectiva, pentru ca este buna, sa stie si alti membrii ai forumului.

Despre provenienta Michelin A4, am vazut la Auto Soft o dimensiune mai mica, cred ca ceva 185/65/14, cred, ca erau facute in Polonia, daca-mi aduc aminte, repet, sper sa-mi aduc aminte bine.

Oricum, cred ca-n ziua de azi nu mai conteaza tara de provenienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Succes cu ele A_taretare ... Sper sa nu se scumpeasca si cele de vara pt. ca eu acelea le urmaresc !

Modificat de davides
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Mi-am achizitionat si eu 4 anvelope de iarna. Preturile s-au scumpit peste tot .. si pe net.. iar unde au ramas ieftine stocul=0.

In fiecare an se scumpesc in noiembrie si nu din cauza lor ci din cauza furnizorilor. Parerea mea este ca se vor scumpi si mai mult daca intra in vigoare ordonanta guvernului.

Datorita pretului nu am mai putut cumpara si jante de tabla asa ca am achiztionat 4 anvelope Continental ContiWinterContact TS830 indice T fabricate in Cehia. Preturl a crescut incepand cu 24 octombrie cu 3-4% la aceasta firma.. asta e. Daca nu am prins oferta cora/metro am cumparat de aici.

Am avut de ales intre cauciurile din TOP3:

Continental TS830 Cehia 1830 RON

Goodyear Ug7+ Slovenia 1800 RON + cadou o trusa de iarna daca le cumparai pe PF

Dunlop Winter Sport 3D Germania 1750 RON

Preturile includeau montaj

Am ales Continental din simplul motiv ca am deja pe Mazda UG7+ si desi sunt multumit de ele am facut prea multe pene cu ele in 2 sezoane.. asa ca din superstitie fug de ele. Totodata am incredere in topurile ADAC si am citit foarte mult si pe tyrereviews

Le-am cumparat de pe centura zona Stefanesti - de la un furnizor mare .. pentru info PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am cumparat de pe centura zona Stefanesti - de la un furnizor mare .. pentru info PM.

de ce PM? Nu suntem la TV si nu te amendeaza CNA-ul daca scrii aici numele firmei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!