Jump to content

Cross Polo


Andra_
 Share

Postare recomandată

Mai am aproximativ 2 sapt. pana soseste noul meu Cross Polo, 1.6. Pana atunci as dori pareri/impresii/reclamatii de la cei care au incercat masina.

Mersi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari pentru achizitie.

nu e mare diferenta intre un polo normal si cross polo, doar bodykitul si chestia care nu prea am inteles`o la cross sunt jantele pe 17" cu talonul de 40 pe o mica masina de "offroad".

asteptam poze cu ea si impresiile tale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

E f frumoasa.S-o folosesti sanatoasa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oho! Bafta! Sa te bucuri de ea! :icon_thumright:

De ce nu ai luat un TDI?

Eu am vazut vreo 2 la mine in oras si arata bine.

De condus a condus tata Cross TDI - vrea sa isi ia unul daca face rost de banii. El zicea ca e ok, in mare te simti ca in polo, doar ca scutura mai tare din cauza anvelopelor cu talon mic si a suspensiei cam rigide de Polo.

Sa ne-o prezinti si noua cand o ai si sa ne impartasesti impresiile despre ea :angry:

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o masina de oras, mai pt doamne/domnisoare, nu e de viteza, si nici pentru gropi; am una in familie cu vreo 16.000 km, si nu am avut problema cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

cam ce consum are un Polo Cross 1.4 TDI raportat la un polo obisnuit 1.4 TDI? Consumul e mai mare decat cel pentru un polo obisnuit?

Ma gandesc sa imi cumpar un polo cross si as vrea sa stiu la ce sa ma astept... Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dorneanucostel

eu cu polo normal 1.4 TDi am consum in oras de maxim 6 cand e foarte aglomerat si in exterior undeva in jur de 4.2-4.5...depinde cum o calc.un cross polo nu cred ca va avea mai mult de 6 un cosum mixt....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pardon! Am masina asta in familie, adica Polo Cross 1.4 TDI 70 cp si consuma mai putin ca a mea din cate am vazut eu. La un drum intins mers cam 90-100 km/h, cam 3.5-4 , iar in oras 5.9. Astea sunt pe BC. Consumul meu e un pic mai mare facut de mine (nu am BC, am 75cp si 160.000km la bord) insa tot cam pe aici.

Concluzia ar fi ca nu consuma mai mult decat un Polo din generatia lui cu acelasi motor de 70CP TDI, desi teroretic ar trebui, masina fiind mai grea. A se vedea pozele de pe topicul din semantura :)

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt curios cat o sa consume cu motorul 1.6. mie mi a crescut consumul cu 1l cand am trecut de la 165 70 r14 la 205 40 r17. depinde si de asta. masina e super! felicitari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata :P am masina... mai trebuie inmatriculata dar e asa dragutza! sper sa fie numai bine de acuma :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari! sa ne-o prezinti si noua. De unde ai 95cp? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu is curios cat ai dat pe ea ca vad ca cel mai eftin de 70 cai incepe de la 15 000 euro cu tva plus ceva optiuni.mi se pare un pic cam scump nejustificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

95CP sunt pentru ca a fost tunata masina. Nu e luata noua, e luata second. E din 2005, cu 120000km la bord, si a fost 7150euro.

Modificat de Iulia D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte tare!

ai idee, ce firma a facut chiptuningul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte tare!

ai idee, ce firma a facut chiptuningul?

nu stiu... in Germania e facut, atat stiu :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

95CP sunt pentru ca a fost tunata masina. Nu e luata noua, e luata second. E din 2005, cu 120000km la bord, si a fost 7150euro.

poze cu noul polo

sa il stapanesti sanatoasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

eu am un fun 1,9 tdi 2005 fara facelift, nu il vrea nimeni ?

post-52023-1249393976_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un fun 1,9 tdi 2005 fara facelift, nu il vrea nimeni ?

Cat vrei pe el?

101 CP? cati km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu am incercat dar am admirat unul . Din punct de vedere estetic este extraordinar de frumos . Ati facut o alegere excelenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Nu stiu daca  mai este relevant... Am achizitionat de curand  un polo fun sau, ma rog, cross. Nu vad pe nici unde vreun semn de ESP, este posibil sa nu aiba aceasta functie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai buton in consola de esp off?Daca ai,e astupat martorul,daca nu ai,nu exista esp,ai doar abs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce masina  ciudata, cu pretentii de veleitar pe drumuri grele sa n-aiba ESP...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!